Конспект уроку геометричні тіла і - конспект уроку на тему - геометричні

Всі файли> конспект уроку геометричні тіла і. docx

файл готується до скачування

г.Брянск
Тема уроку: Геометричні тіла і фігури.
мета:
Повторити геометричні тіла: куб, брус, куля.
Вчити відрізняти тіло від геометричної фігури.
завдання:
1) Знати характеристики і властивості куба, бруса, кулі. Вміти порівнювати геометричні тіла з
навколишніми предметами.
2) Формувати просторове уявлення учнів, розвивати сприйняття форми,
образну пам'ять. Активувати творчу діяльність учнів.
3) Виховувати інтерес до предмету, самостійність, працьовитість.
Устаткування: Демонстраційні моделі геометричних тіл, геометричні тіла, шкатулка з
предметами (коробочки, м'яч, мило, солодкі призи в формі геометричних тел кулі і бруса
(Чупа-чупс, цукерки). Картинки із зображенням предметів, тіл і фігур.
Роздатковий матеріал: Конверти з геометричним фігурами.
Презентація.
I. Організаційний момент
Хід уроку.
1) «Настрій» на хорошу роботу
2) Повідомлення теми і мети уроку
ΙΙ
. Повторення (перевірка домашнього завдання)
(Слайди 2-10)
1) Повторимо те, що ми знаємо про геометричні фігури (навчаються читають вірші
про фігури), інші заповнюють таблицю:
фігура
вид фігури

Отже, які фігури вийшли?
2)
Інсценування вірші. (Слайд 11)
Вірш «Трикутник і квадрат»
Жили - були два брата
Трикутник з квадратом.
Старший - квадратний,
Добродушний, приємний.
Молодший - трикутник,
.
Вічно незадоволений.
Став питати квадрат:
- Чому ти злишся, брат?
Той кричить йому ...
- Ти диви повній мене і ширше,
У мене кутів лише три,
У тебе ж їх чотири!
Брат! Я ж старше, я - квадрат
І сказав йому ніжніше:
«Невідомо хто потрібніший»
Але настала ніч, і до брата,
Натикаючись на стовбури,
Молодший лізе злодійкувато
Зрізати старшому кути
Йдучи, сказав ...
«Приємних, я тобі бажаю снів».
Спати лягав, був квадратом,
А прокинешся без кутів.
Але на ранок молодший брат
Жахливої ​​помсти був не рад,
Подивився він - ні квадрата,
Онімів. стояв без слів.
Ось так помста, тепер у брата
Вісім новеньких кутів.
Ось в такий смішний, безглуздій ситуації можна опинитися, якщо не знати властивості геометричних
фігур.
- Яка вийшла геометрична фігура після того як у квадрата були зрізані кути?
- Яка фігура називається квадратом?

- Яка фігура називається прямокутником?
- Чим вони відрізняються?
III Слуховий диктант (слайд 12)
Візьміть свої конверти з геометричними фігурами і альбомний аркуш паперу, дістаньте
фігурки з конвертів.
- Покладіть в центр аркуша паперу коло.
- Праворуч від нього покладіть трикутник,
- Ліворуч від круга покладіть квадрат,
- Над колом - прямокутник,
- У правий верхній кут покладіть трикутник,
- У лівий верхній - квадрат,
- У нижній лівий - прямокутник,
- У нижній правий прямокутник.
- Скільки вийшло у кожного з вас трикутників, квадратів, прямокутників?
трикутників -2, квадратів - 2, прямокутників - 3, то виконано вірно. (Самоперевірка по
якщо
комп'ютера). А тепер заберіть все фігурки в конверти.
IV. Физминутку вправу «Танець кола" мультимедійна гімнастика для очей. (Слайд
13)
V. Робота по темі уроку
Всі геометричні фігури з якими ви зараз працювали можна розташувати на аркуші
паперу, на столі, на дошці (приклеюю трикутник, квадрат, коло на дошку). (Слайд 14)
А ось геометричні тіла, з якими вам доводилося стикатися в щоденній
життя, їх можна розташувати на дошці? Ні, не можна. Чому? Тому-то що вони мають
певну форму. Куб, брус, куля - геометричні тіла (демонструю кожне тіло)
Відрізняються вони від геометричних фігур? Так, відрізняються трикутник, коло, квадрат - фігури
площинні.
Які предмети мають форму куба? (Слайд 15)
Багато предметів мають кубічну форму (кубик-рубрика, кубик для настільної гри).
Який геометричною фігурою є грань куба?
Скільки граней у куба?
Чи рівні грані куба?
Скільки вершин у куба?
Скільки ребер у куба?
Які предмети мають форму бруса?
Сірникову коробку, шматок мила, цегла мають форму бруса.
Який геометричною фігурою є грань бруса?

Скільки граней у бруса?
Чи рівні грані бруса?
Які предмети мають форму кулі? (Слайд16)
М'ячі мають форму кулі різних розмірів. Багато небесні тіла мають форму близьку до форми
кулі (сонце, місяць, зірки).
VI. Практична робота
Розфарбуй однакові за формою фігури одним кольором.
VII. Ознайомлення з оточуючими тілами і предметами.
Форми предметів, які нас оточують дуже різноманітні, зіставте предмети за формою з
геометричними тілами.
VIII. Словникова робота: куб, брус, куля.
IX. закріплення
1) Знайди зайву фігуру в кожному ряду (слайд17)
2) Словникова робота на закріплення.
Окружність Прямокутник Квадрат Коло Трикутник.
Пропоную в стовпчики зліва залишити геометричні фігури, а в стовпчик праворуч помістити
геометричні тіла і зіставити тіла і фігури з предметами з шкатулки.
Геометричні фігури
коло
геометричні тіла
куб
квадрат
трикутник
окружність
прямокутник
куля
брус
X. Домашнє завдання: с. 233 № 1030
XI. Підведення підсумків уроку. Оцінки за урок. (Слайд 18)
- З яким геометричними тілами ми сьогодні познайомилися?
Працювали всі добре, молодці. Називаю оцінки. За хорошу роботу на уроці, намагання мені
хотілося б заохотити вас маленькими геометричними тілами, але вони мають одне відмітна

властивість, вони мають солодкий смак. Ось куля, а це брус. Вони мають солодкий смак. (Показую Чупа
- чупс і цукерку у формі бруса). Отримує кожна дитина. Урок закінчено, дякую всім.

Конспект уроку геометричні тіла і - конспект уроку на тему - геометричні

Схожі статті