Конспект ООД в першій молодшій групі по пізнавальному розвитку «мильні бульбашки»

Плюсенко Марина
Конспект ООД в першій молодшій групі по пізнавальному розвитку «Мильні бульбашки»

Мета. розвиток пізнавально-дослідної діяльності.

дати дітям уявлення про те, що повітря знаходиться в різних предметах (губка, гумові іграшки);

познайомити дітей з тем. що при попаданні повітря в краплю мильної води утворюється міхур. перевірити це за допомогою досвіду;

продовжувати формувати уявлення дітей про те, що вода може змінювати свій колір, закріплення основних кольорів;

виховувати у дітей почуття взаємодопомоги, радості.

ємності для води (тазики, стаканчики, підноси, ложечки, трубочки, губки, гумові іграшки, палички з кільцями на кінці, мильний розчин. барвники (гуаш, дерев'яні палички.

гри з водою «Тоне - не тоне»; «Бульбочки»; «Різнокольорова вода».

Організаційний момент. створення емоційного настрою.

Ритуал вітання «Подаруй посмішку».

Вихователь. «Діти, я дуже рада вас бачити. Я сміявся вам, а ви посміхніться мені. Я загляну в ваші очі, а ви в мої. Які гарні добрі діти. Давайте обійматися ».

Діти підходять до педагога і всі один одного обіймають.

Лунає стук у двері.

Вихователь. Хлопці до нас хтось прийшов. Хто ж це?

Відчиняються двері, заходить лялька Маша.

Вихователь. Здрастуй, Маша, ти до нас в гості прийшла? Чому ти така сумна?

Марійка. Привіт, хлопці, я йшла до вас через ліс і несла багато бульбашок. але вони все полетіли і лопнули. У мене нічого не залишилося.

Вихователь. Чи не переймайся, Маша, ми допоможемо тобі. Зараз ми вирушимо з вами на пошуки мильних бульбашок.

Основна частина. пізнавально -дослідна діяльність.

Йдемо, промовляємо потешку:

За рівної доріжці

Крокують наші ніжки

Через ямку стриб, через купину скок.

І кудись ми прийшли.

Діти підходять до столу, на якому стоїть таз з водою, гумові іграшки.

Проводиться гра «Бульбочки». діти топлять у воді гумові іграшки, стискають їх, бульбашки повітря піднімаються вгору.

Вихователь. Звідки з'явилися пухирі і куди зникли?

Це з іграшок виходить повітря. Він легкий, піднімається через воду вгору, і тому виходить міхур. А коли все повітря вийде, то і бульбашки теж зникнуть.

Марійка. Ні, у мене бульбашки були інші. кольорові.

Вихователь. Так, у нас в тазу вода прозора, тому і бульбашки були прозорі. Ну що ж, вирушаємо далі на пошуки бульбашок.

Йдемо, промовляємо потешку:

За рівної доріжці

Крокують наші ніжки

Через ямку стриб, через купину скок

І кудись ми прийшли.

Діти підходять до другого столу, на якому стоять стаканчики з водою і барвники.

Вихователь показує стакан з прозорою водою.

Вихователь. Хлопці, подивіться, яка у мене тут вода? (Відповіді дітей)

Проводиться гра «Фарбування води»

А давайте ми її пофарбуємо. Вихователь фарбує воду фарбою і питає, якого кольору вийшла вода.

Марійка. Красива вода у вас вийшла! А де ж бульбашки?

Вихователь. Ми зараз покажемо, де бульбашки.

Діти беруть соломинки, дмуть на долоньку, потім вихователь узагальнює, що ми теж можемо видувати повітря, а якщо подути на воду через соломинку, то теж вийдуть бульбашки.

Вихователь. Такі бульбашки у тебе були. Марійка?

Марійка. Ні, мої бульбашки були інші. вони літали, а ваші літати не вміють!

Вихователь. Ну, тоді вирушаємо далі на пошуки бульбашок.

Вихователь. Хлопці, ви, напевно, втомилися? Ми зараз трошки відпочинемо і підемо шукати бульбашки. які можуть літати.

Вправа з паличками «Ніжки»

1. Ніжки, ніжки ви крокували?

Ми крокували, ми крокували. (По черзі стукають паличками по підлозі)

2. Ніжки, ніжки, ви бігли?

Ми бігли, ми бігли. (Стукають паличками одна об одну)

3. Ніжки, ніжки ви стукали?

Ми стукали, ми стукали. (Стукають «капелюшками» один про одного)

4. Ніжки, ніжки ви танцювали?

Ми танцювали, ми танцювали. (Одночасно по підлозі)

5. Ніжки, ніжки ви втомилися?

Ми втомилися, ми втомилися. (Катати палички по підлозі долонями)

Діти підходять до третього столу, де стоїть таз з водою і милом.

Вихователь. Ой, коли ми фарбували воду і відпочивали, у мене забруднити руки. Мені потрібно їх помити.

Вихователь намилює свої руки, показує піну на руках, дме міхур. промовляючи свої дії. Узагальнює, що з мильної води можна теж зробити міхур.

Вихователь. Подивіться, у мене вийшов міхур. Маша, такі бульбашки у тебе були?

Марійка. Так, так, такі. Тільки вони ще літали.

Вихователь. Ну, тоді вирушаємо далі на пошуки бульбашок.

Йдемо, промовляємо потешку:

За рівної доріжці

Крокують наші ніжки

Через ямку стриб, через купину скок

І кудись ми прийшли.

Діти підходять до четвертого столу, на якому стоять ємності з мильним розчином і паличками з кільцями на кінці.

Вихователь видуває мильні бульбашки через трубочку.

Марійка. А чому бульбашки такі різні. Є великі і маленькі.

Вихователь разом з дітьми розглядає бульбашки і міркують. міхур великий - тому. що в нього видихнули більше повітря; маленький - значить в ньому менше повітря.

Далі діти самі видувають бульбашки. щоб вони літали.

Вихователь. Знайшли ми твої бульбашки. Марійка?

Марійка. Так, так знайшли. Спасибі хлопці!

Підбиття підсумку. Хлопці, поки ми шукали Маші бульбашки. ми стільки всього дізналися. в іграшках є повітря і в воді він виходить бульбашками. вода може змінити колір в будь-який колір, а якщо повітря потрапляє в мильну воду. то виходять мильні бульбашки.

Марійка. Я так рада, що ви допомогли мені. А за це я дарую вам фільмі «Смурфики» з мильними бульбашками. До побачення!

Діти прощаються з лялькою.

Лялька йде, діти грають з мильними бульбашками.

Конспект ООД в першій молодшій групі по пізнавальному розвитку «мильні бульбашки»
Дозвілля для дітей першої молодшої групи «В гостях у країни« Мильні бульбашки »Цілі: Доставити дітям, познайомити дітей з властивостями мила і води, продовжувати прищеплювати навички гігієни, формувати у дітей навички.

Конспект безпосередній освітньої діяльності з дітьми в другій молодшій «Мильні бульбашки» Муніципальне дошкільний навчальний заклад - дитячий садок № 4 міста Котово Волгоградської області Конспект безпосередній.

Конспект освітньої ігрової ситуації «Мильні бульбашки» Велика А. В, вихователь Мадоу МО "Дитячий садок №172" міста Краснодара Краснодарського краю Вікова група: друга молодша Освітня.

Конспект ООД по пізнавальному розвитку в першій молодшій групі «Сонечко, сонечко, вугільної в віконце» ТЕМА. «Сонечко, сонечко, вугільної в віконце ...» Завдання. Формувати у дітей уявлення про весняні зміни в природі. Мети. Дати дітям.

Конспект ООД по пізнавальному розвитку в другій молодшій групі «Завжди і всюди вічна слава воді!» Муніципальне дошкільний навчальний заклад дитячий садок № 12 «Світлячок» міста Галича Костромської області Конспект.

Схожі статті