Заняття з малювання в старшій групі по темі «весело взимку»

Мета: зображати зимову прогулянку - діти в різних позах, зимова природа, сніг; складати самостійно сюжет і композицію малюнка.

  • закріпити навички роботи з восковими крейдою і фарбами поверх малюнка;
  • продумати сюжет і самостійно скласти композицію малюнка;
  • зобразити фігури дітей, що катаються на санках, ковзанах, лижах, виліплює та грають в сніжки, в зимовому одязі;
  • передати передній і задній план композиції (далі-ближче) шляхом зміни величини об'єкта і предмета;
  • показати образотворчими засобами зимову природу - сніг, замети, голі гілки дерев, кущів;
  • оживити малюнок, внісши індивідуальні деталі, наприклад, лавку, будиночок, тварин (собака, кішка, пташка) та інші;
  • передати в малюнку настрій, відбите в музиці, радість і задоволення від зимових забав.

Засоби і матеріали: папір великого формату, товсті кисті, воскові крейди, акварель, запис музики П.І. Чайковського «Трепак» з балету «Лускунчик» і «Масляна» з фортепіанного циклу «Пори року»; іграшки на санках, ковзанах, лижах, в шапках і шарфах.

Хід заняття з малювання в старшій групі:

Хлопці, подивіться у вікно, зима в самому розпалі - багато снігу, морозно, сонячно. Як вам здається, зима - веселий час року або сумне? Давайте послухаємо музику П.І. Чайковського, відомого російського композитора, і дізнаємося, якою він бачить зиму? (Звучить «Масляна» з циклу «Пори року»);

Що ви чуєте? Музика весела, бадьора, радісна, жартівлива, завзята і святкова. Чути, як сміються, грають, всі радіють зими. Про що ще розповідає музика? Як здорово валятися і перекидатися в снігу, не боячись забруднитися, стрибати в замети, ліпити сніговика, кидати сніжки, з'їжджати з крижаної гірки, будувати снігові фортеці. Що ще взимку можна робити під таку музику? Відгадайте загадки і дізнаєтеся:

«На машині без мотора, без керма і без коліс

Мчу по гірці сніжної сміливо, прямо зверху під укіс »(санки).

(Іграшку в зимовому одязі садять на санки).

«Мчу, як куля, я вперед, лише поскрипує лід,

Так миготять вогники. Хто несе мене? (Ковзани).

(Одягаємо наступної іграшці ковзани).

«Ніг від радості не чуючи, з гірки сніжної вниз лечу я.

Став мені спорт ріднею і ближче, допомогли мені в цьому ... (лижі) ».

(Ставимо іграшку на лижі).

Сьогодні ми з вами повинні все розповісти, як ми вміємо веселитися взимку, тільки розповідати ми будемо не словами, а малюнками.

Починаємо малювати крейдою, так буде зручніше зобразити себе і своїх друзів на тлі снігу. Але для початку, послухайте ще один уривок з музики П.І.Чайковського (Звучить «Трепак» з балету «Лускунчик»). Чим вони схожі? Енергійністю і завзяттям, тим, що в обох уривках музика відображає однакові почуття і емоції. Просто в музиці, як і в малюнку, це можна висловити різними засобами - нотами або фарбами.

Яка взимку природа навколо нас? Можна намалювати сніжинки, замети, чорні голі дерева, кущі або щось інше.

Тепер фарбами зобразимо сніг навколо, блакитне небо, жовте яскраве сонечко - якщо ви граєте днем, а ввечері небо стає фіолетовим, сонце червоніє на заході. Пам'ятайте, що фарби не зафарбовують крейда, тому можна малювати по всьому листу.

Підведення підсумків заняття з малювання:

Схожі статті