Заняття для дітей підготовчої групи по казці - рукавичка

Мета: викликати емоційний відгук у дітей і бажання брати участь в драматизації казки «Рукавичка», створити сприятливу атмосферу для розкриття індивідуальних творчих здібностей дітей.

Музичний матеріал казки був адаптований для дітей логопедичної групи і підбирався в рамках досліджуваної теми, відповідно до вікових особливостей дітей.

Весь мовної матеріал підібраний в рамках системи занять, які спрямовані на корекцію мовних і немовних психічних процесів, узгоджений з учителем - логопедом даної групи.

Нами була обрана одна з форм інтегрованого підходу - інтегроване заняття, яке об'єднало продуктивну і театралізовану діяльність.

В результаті склалася художньо-естетична інтеграція, механізмом якої є образ, створений дітьми в різних видах діяльності: у театралізованій діяльності, продуктивної діяльності;

  • продовжувати вчити дітей складати іграшки в техніці орігамі, використовуючи поопераційний карту;
  • збагачувати словник дитини спеціальними термінами;
  • розвивати у дітей уміння драматизувати казки з використанням доступних засобів виразності (міміка, жести, рухи);
  • формувати у дітей співочі вміння і навички;
  • продовжувати вчити дітей узгоджувати руху з характером музичного твору, з найбільш яскравими засобами музичної виразності;
  • розширювати активний словник дітей, удосконалювати уміння підбирати однокореневі слова до слова «зима».
  • розвивати слухове і зорове увагу, пам'ять;
  • розвивати емоційну уяву, довільність і регуляцію поведінки;
  • розвивати зорово-моторні координації;
  • мова і мовну виразність;
  • розвивати у дітей діалогічну мова в різних ситуаціях спілкування;
  • дрібну моторику пальців рук, точні рухи пальців, окомір;
  • самостійність і художньо-творчі здібності в продуктивної діяльності;
  • удосконалювати трудові навички роботи з папером, ножицями, клеєм.
  • виховувати у дітей інтерес до театрально-ігрової діяльності, бажання виступати, узгоджувати свої дії з діями партнера (слухати, не перебиваючи, говорити, звертаючись до партнера);
  • удосконалювати комунікативні навички, встановлення міжособистісного довіри, розвиток емпатії та інтересу до партнерів по спілкуванню;
  • створити сприятливу атмосферу для розкриття індивідуальних творчих здібностей дітей;
  • виховувати інтерес до мистецтва орігамі;
  • виховувати працелюбність, бажання доводити почату справу до кінця;
  • створити для дітей атмосферу дружби і добра в ході театралізовано-ігрової діяльності, емоційно-позитивний настрій;
  • виховувати почуття колективізму в роботі над рукописної книгою «Рукавичка».

Матеріал й устаткування: матеріал для виготовлення виробів - папір, ножиці, клей, фломастери, по-зимовому прикрашений зал, макет рукавички, шапочки мишки, зайця, лисиці, вовка, кабана, ведмедя, собачки, диск зі звуками природи.

хід заняття

Вихователь: У нас сьогодні з вами дивовижне заняття, на нього прийшли подивитися і наші гості, давайте з ними привітаємося. (Вітаються).

Ось вже місяць сніг йде,
Скоро зустрінемо Новий рік,
У сніговій сплячці вся природа.
Підкажіть пору року?
зима

Вихователь: Давайте пограємо в гру «Сімейка слів», даю вам слово «зима».

Діти: Зима, замовити, зимовище, зимовий і т.д.

Вихователь: Згадайте російські народні казки, де героями були: Ведмідь, лисиця, вовк, заєць, миша, жаба?

Вихователь: Заєць, вовк, ведмідь, лисиця?

Трапляються в лісах
Цікаві чудеса!
Ця казка-невеличка
Про звірів і рукавичку.

Вихователь: Скажіть, мені про якій казці йдеться? Правильно, про казку «Рукавичка», перерахуйте героїв цієї казки (Мишка, Зайчик, Лисичка, Вовк, Кабан, Ведмідь, Собака).

За лісі старий гуляв,
Рукавичку втратив -
Рукавичку нову,
Теплу, пухову.

Вихователь: А сьогодні пропоную вам закінчити рукописну книгу і заселити її сторінки героями, які ми зараз зробимо своїми руками, використовуючи знайому вам техніку - орігамі.

У роботі ви можете користуватися пооперационной картою і не забувати про правила орігамісти.

Діти конструюють фігурки головних героїв казки «Рукавичка» і оформляють рукописну книгу.

Казка брехня, та в ній натяк,
Добрим молодцям урок ....
За лісі старий гуляв,
Рукавичку втратив -
Рукавичку нову,
Теплу, пухову.

Через дерев з'являється Мишка.

Я під кущиком сиджу
І від холоду тремчу.
Рукавичка - це норка!
Побіжу я до неї з пагорба -
Це норка нова,
Тепла, пухова!

Мишка біжить до рукавички і ховається в ній. На галявинці через дерев з'являється Зайчик.

Стрибав зайчик уздовж узлісся,
У нього замерзли вушка.

І куди тепер мені подітися,
Де нещасному зігрітися?

Зайчик підбігає до рукавички.

Хто всередині - звір иль пташка?
Есть кто в цій рукавичці?

Мишка визирає з рукавички.

Мишка: Це Мишка-поскребушка!

Зайчик: Ти пусти мене, норушка!

Дуже мерзне Зайчик,
Зайчик-побігайчик!

Нам обом місця вистачить.
М'якше тут, ніж на ліжку -
Рукавичка нова,
Тепла, пухова!

Мишка і Зайчик ховаються в рукавичку. На галявинці з'являється Лисичка.

Ой, рятуйте, дід Мороз
Вкусив мене за ніс,
По п'ятах за мною біжить -
Хвіст від холоду тремтить!
Відповідайте ви лисички,
Хто тулиться в рукавичці?

З рукавички визирає Мишка.

Я ось Мишка-поскребушка,
Довгохвоста норушка!

Мишка ховається, з рукавички визирає Зайчик.

Я ось Зайчик-побігайчик,
В рукавичку залезайчік!

Пожалійте ви лисичку
І пустіть в рукавичку!

Нам трьом тут місця вистачить.
М'якше тут, ніж на ліжку -
Рукавичка нова,
Тепла, пухова!

Зайчик і Лисичка ховаються в рукавичку. На галявинці через дерев з'являється Вовк.

На місяць я вночі вив
І від холоду прохолов.
Голосно сірий вовк чхає -
Зуб на зуб не потрапляє.
Гей, чесної лісової народ,
Хто, скажіть, тут живе?

З рукавички визирає Мишка.

Я ось Мишка-поскребушка,
Довгохвоста норушка!

Мишка ховається, з рукавички визирає Зайчик.

Я ось Зайчик-побігайчик,
В рукавичку залезайчік!

Зайчик ховається, з рукавички визирає Лисичка.

Я пухнаста Лисичка,
В рукавичці всім сестричка!

Ви мене пустите жити,
Вас я буду вартувати!

Чотирьом тут місця вистачить.
М'якше тут, ніж на ліжку -
Рукавичка нова,
Тепла, пухова!

Вовк і Лисичка ховаються в рукавичку. На галявинці з'являється Кабан.

Хрю! Зовсім замерз бочок,
Мерзнуть хвіст і п'ятачок!
Рукавичка ця речі!

З рукавички визирає Мишка.

Мишка: Місця тут тобі не вистачить!

Кабан: вліз я вже як-небудь!

Мишка і Кабан ховаються в рукавичку. З рукавички визирає Лисичка.

Лисичка: Тісно тут! Ну, просто жах!

Лисичка знову ховається в рукавичку. Виходить Ведмідь.

Мерзне Мишкаклишоногий
Мерзне ніс і мерзнуть лапи.
Нема у мене барлогу!
Що тут, посеред дороги?
Рукавичка підійде!
Хто, скажіть, в ній живе?

З рукавички визирає Мишка, Зайчик, Лисичка, Вовк, Кабан.

Я ось Мишка-поскребушка,
Довгохвоста норушка!

Я ось Зайчик-побігайчик,
В рукавичку залезайчік!

Схожі статті