«Благо скрізь і всюди залежить від дотримання двох умов:
- правильного встановлення кінцевої мети всякого роду діяльності;
- відшукання відповідних - засобів, що ведуть до кінцевої мети ».
До доповіді "Використання ІКТ на уроках математики".
Збільшення розумового навантаження на уроках математики змушує замислитися над тим, як підтримати інтерес до досліджуваного матеріалу в учнів, їх активність протягом всього уроку. У зв'язку з цим мною ведуться пошуки нових ефективних методів навчання і таких методичних прийомів, які б актівізірова чи думка школярів, стимулювали б їх до самостійного набуття знань. Виникнення інтересу до математики у значного числа учнів залежить більшою мірою від методики її викладання, від того, наскільки вміло буде побудована навчальна робота. Необхідно подбати про те, щоб на уроках кожен учень працював активно і захоплено, і використовувати це як відправну точку для виникнення і розвитку допитливості, глибокого пізнавального інтересу.
Мета. використовуючи ІКТ підвищити якість знань учнів під час навчання математики.
завдання:
- використовувати на уроках різні форми роботи із застосуванням ІКТ;
- розвивати творчі здібності і пізнавальну активність учнів при виконанні проектних та дослідницьких робіт;
- виховувати самостійність, здатність до самоосвіти;
- використовувати ІКТ як засіб контролю і оцінки якості навчання;
- сформувати інформаційну компетентність учнів; - навчити учнів застосовувати знання роботи з комп'ютером на інших уроках.
Інформаційні технології стали невід'ємною частиною суспільства і впливають на процеси навчання і систему освіти в цілому. Для того, щоб створити оптимальні умови учням для розвитку їх потенційних можливостей, формування
самостійності, здатності до самоосвіти, самореалізації, я застосовую нові інформаційні технології в процесі навчання. Використання їх в освітньому процесі дозволяє проводити уроки: (с 6)
- на високому естетичному і емоційному рівні
- забезпечує наочність;
- привертає велику кількість задач;
- підвищує обсяг виконуваної роботи на уроці;
- забезпечує високу ступінь диференціації навчання (індивідуальний підхід до учня, застосовуючи різно рівневі завдання).
ІКТ виправдовує себе у всіх відносинах:
- підвищує якість знань;
- просуває дитини в загальному розвитку;
- допомагає подолати труднощі,
вносить радість в життя дитини;
- створює сприятливі умови для кращого взаєморозуміння вчителя і учнів і їх співпраці в навчальному процесі.
Дана технологія сприяє.
- активізації пізнавальної діяльності учнів.
-розвитку мислення, математичної логіки.
-спрямованості розумової діяльності учнів на пошук і дослідження.
Саме, тому ІКТ викликають інтерес і активно впроваджуються мною в практичній діяльності.
За даними досліджень, в пам'яті людини залишається (з 9)
25% почутого матеріалу,
50% побаченого і почутого,
75% матеріалу, якщо учень залучений в активні дії в процесі навчання.
Оскільки наочно-образні компоненти мислення відіграють виключно важливу роль в житті людини. то використання їх у навчанні виявляється надзвичайно ефективним.
Технологія застосування засобів ІКТ в предметному навчанні грунтується на:
- використанні можливостей комп'ютера для створення умов доступності та наочності викладу матеріалу;
-діяльності вчителя, керівника цими засобами;
- підвищенні мотивації та активності учнів, спричиненої інтерактивними властивостями комп'ютера.
Мною можливості комп'ютера використовуються в предметному навчанні в таких випадках:
- використання додаткового матеріалу;
- використання діагностичних і контролюючих матеріалів;
- підвищення якості наочності і доступності при викладі матеріалу через використання презентацій на уроках.
- виконання домашніх самостійних і творчих завдань;
- використання комп'ютера для обчислень, побудови графіків.
Величезні можливості комп'ютерної техніки, гігантське різноманіття культурної інформації, яку надають мультібібліотекі і всесвітня мережа Інтернет стають доступні учням.
Коло методичних і педагогічних завдань, які можна вирішити за допомогою комп'ютера, різноманітний. Комп'ютер - універсальний засіб. його можна застосувати в якості калькулятора, тренажера, засоби контролю і оцінки знань і засобів моделювання, до всього іншого - це ідеальна електронна дошка.
Є різні думки вчителів про доцільність використання комп'ютерних технологій у навчанні математики. Для мене це питання стало вирішеним, як тільки я провела кілька пробних уроків і побачила непідробний інтерес у учнів до роботи на комп'ютері та підвищений інтерес до вирішення різних математичних задач. А наша мета - виховати
людини, здатного самостійно приймати рішення, адаптуватися до нових умов, проявляти кмітливість, знаходити необхідну інформацію.
Застосовую комп'ютерні програми на будь-якому етапі уроку: при вивченні нового матеріалу, закріпленні, на узагальнюючих уроках, при повторенні. Основне завдання полягає в тому, щоб правильно організувати роботу учнів.
На кожному конкретному уроці використовуються певні презентації. Багато презентацій та міні-слайдів створила сама. Кілька з них хочу запропонувати вашій увазі. (Наприклад, слайди «Формули», «Ступінь», «Властивості логарифма» і т. Д. І т. П.) Ви скажете, що мені простіше, тому що я веду уроки інформатики. Згодна, але тільки на 50%. В даний час в Інтернеті є маса вже готових презентацій. Бери і користуйся.
Використання анімації, кольору, звуку утримує увагу учнів. На таких уроках у хлопців інтерес до предмету підвищено. Вони захоплено відповідають на запитання вчителя, виконують самостійну роботу з подальшою перевіркою, і самі собі виставляють попередні оцінки.
Включення в хід уроку інформаційно-комп'ютерних технологій робить процес навчання математики цікавим і цікавим, створює у дітей бадьорий, робочий настрій, полегшує подолання труднощів у засвоєнні навчального матеріалу. Однак, не факт що використання комп'ютера на уроці дає можливість опанувати математикою «легко і щасливо». Легких шляхів у науку немає. Але необхідно використовувати всі можливості для того, щоб діти вчилися з інтересом, щоб більшість підлітків, зазнало і усвідомило привабливі сторони математики, її можливості у вдосконаленні розумових здібностей, в подоланні труднощів.
Оскільки електронні носії містять в собі навчальну, наочну інформацію, тренажери, засоби діагностики і контролю, я використовую їх для формування образного уявлення про досліджуваному об'єкті і для індивідуальної роботи з учнями.
Застосування презентацій на уроці дозволяє мені:
- більш якісно реалізувати принципи наочності і доступності при навчанні,
- ефективніше використовувати час на уроці;
- створювати проблемні ситуації на уроці, що активізує пізнавальну діяльність учнів.
Для фронтальної роботи з учнями використовую інформаційно - освітні ресурси. Різноманітні демо-версії, тести, заліки.
При застосуванні ІКТ, для відпрацювання навичок учнів по темі і контролі, проведеному за допомогою даної технології якість знань учнів вище, ніж при традиційних методах.
Організовуючи на уроці і в позаурочний час роботу з тестами (в електронному вигляді), я формую у хлопців основні «інформаційні» компетенції, а для багатьох саме вони сьогодні є найбільш актуальними і будуть необхідні хлопцям в майбутньому.
Інформаційні технології підвищують інформативність уроку, ефективність навчання, надають уроку динамізм і виразність.
Підсумком впровадження ІКТ в освітній процес є позитивна динаміка зміни мотивації учнів.
Використання комп'ютера на уроках - це не данина моді, не спосіб перекласти на «плечі» комп'ютера багатогранний творчу працю вчителя. А лише один із засобів, що дозволяють інтенсифікувати освітній процес, активізувати пізнавальну діяльність, підвищити мотивацію учня і збільшити ефективність уроку.