Проект «що в імені твоєму»

светлана федотова
Проект «Що в імені твоєму»

Вид проекту. короткостроковий, груповий, інформаційно-творчий.

Учасники проекту. діти 5-7 років, батьки, педагоги.

Попередня робота. розробка перспективного плану роботи - конспекти бесід, підбір ігор, підбір інформаційного матеріалу, зацікавити батьків даним проектом і залучити їх до його реалізації.

Мета. Викликати інтерес у дітей до свого імені. бажання дізнатися значення, походження свого імені та імені інших дітей групи.

Завдання освітніх областей:

- Сприяти формуванню позитивної самооцінки, впевненості в собі, почуття власної гідності.

-Виховувати звички культурного поведінки і спілкування з людьми, основи етикету.

-Збагачувати уявлення про людей, їх моральні якості, гендерних відмінностях, правила взаємин дорослих і дітей, дітей з однолітками.

- Розвивати уміння усвідомленого вибору етикетної форми в залежності від ситуації спілкування, віку співрозмовника, цілі взаємодії.

- Підтримувати використання в мові засобів мовної виразності. антонімів, синонімів, багатозначних слів, метафор, образних порівнянь, уособлень.

- Розвивати мовне творчість, враховуючи індивідуальні здібності і можливості дітей.

- Удосконалювати художньо-естетичне сприйняття, художньо-естетичні здібності.

У кожної людини є ім'я і з цим ім'ям він проходить все життя. Важливо, щоб дитина з дитинства полюбив своє ім'я, міг пишатися ним.

Дуже часто ми чуємо, як діти, а буває і дорослі, звертаються один до одного «Машка». «Сашка» і т. Д. Але ж це не правильно, не культурно, що не ввічливо і неприємно людині, до якого так звертаються.

Тому необхідно з дитинства навчити дитину пишається своїм ім'ям. любити його, шанобливо ставиться до імен інших людей. Це допоможе формуванню позитивної самооцінки, почуття власної гідності, впевненості в собі, доброзичливих відносин з оточуючими.

Ризики. нерозуміння батьками мети проекту та небажання брати участь в його реалізації.

Очікуваний результат. Підвищення самооцінки. Діти стануть більш впевненими в собі. Встановлення ще більш дружніх взаємовідносин в групі, розширення кругозору.

Перспективний план роботи над проектом.

Мета. привернути увагу дітей до проблему не з культурного, чи не ввічливого звертання один до одного.

Викликати інтерес до власного імені та іншим іменам.

Розвивати усне мовлення.

Сприяти встановленню доброзичливих відносин в групі.

Гра «Здравствуйте, меня зовут.»

Мета. розвивати комунікативні навички, вміння презентувати себе.

Сидячи в колі, діти по черзі називають свої імена.

Пізнавальна бесіда «Історія імен».

Мета. Ознайомити дітей з історією виникнення імен. Розвивати пізнавальний інтерес, допитливість.

Гра «Коровай, коровай, кого хочеш, вибирай ...»

Мета. Викликати у дітей позитивні емоції, розвивати пісенні навички, усне мовлення. Сприяти встановленню дружніх, доброзичливих відносин в групі.

Мета. Розвивати уміння усвідомленого вибору етикетної форми в залежності від ситуації спілкування, віку співрозмовника, цілі взаємодії.

Стоячи в колі, кожна дитина називає своє ім'я і міна своїх сусідів.

Домашнє завдання. разом з батьками приготувати фотографії членів своєї сім'ї і невелику розповідь про них.

Ігрова ситуація «Дозвольте представити».

Мета. Підтримувати використання в мові засобів мовної виразності. антонімів, синонімів, багатозначних слів, метафор, образних порівнянь, уособлень.

- Розвивати мовне творчість, враховуючи індивідуальні здібності і можливості дітей.

На магнітній дошці розміщені фотографії членів сім'ї дітей. Кожна дитина «знайомить» інших дітей з членами своєї сім'ї.

Мета. Розвивати творчість і ініціативу, домагаючись виразного і варіативного виконання рухів.

Хід гри:

Стомлений матеріал - картки з піктограмами емоцій «спокій». «Злість». «Радість». З опорою на картку промовляти своє ім'я з різними почуттями. спокійно, сердито, ласкаво.

Бесіда «Імена хлопчиків і дівчаток».

Мета. Збагачувати уявлення про людей, їх моральні якості, гендерних відмінностях, правила взаємин хлопчиків і дівчаток.

Ручна праця «Квіточка в горщику».

Мета. Виготовити подарунок для своїх рідних. Розвивати творчість і ініціативу.

Матеріал. Кольоровий картон, папір, клей, ножиці, серветки, трафарети квітів.

Хід заняття.

Вихователь пропонує приготувати для своїх рідних подарунки, квіти в красивому горщику, які вони подарують їм на завтрашньому заході. Для виготовлення подарунка вихователь пропонує вибрати кожній дитині необхідний матеріал, підібрати папір потрібного кольору, вибрати трафарет квітки.

Діти виконують роботу, вихователь допомагає в міру необхідності.

Домашнє завдання. Вихователь роздає кожній дитині пелюстка ромашки, на якому, разом з батьками, треба написати своє ім'я і красиво розфарбувати сам пелюстка.

Сімейні посиденьки «Як на наші іменини»

Вихователь. Шановні батьки, ми раді бачити вас на наших вечорницях «Як на наші іменини».

Як багато на світі різних імен

Їх тисячі, може бути мільйон.

З народження дитині ім'я дають,

Все життя його ім'ям цим звуть.

Хлопці, як ви думаєте, для чого людям потрібні імена. (Відповіді дітей).

Ви маєте рацію, якби не було імен, як би ми зверталися один одному, як представлялися самі.

Ось і зараз, нехай кожен з вас випаде.

Гра «Здравствуйте, меня зовут.»

(Діти і батьки по черзі представляються).

Вихователь. Хлопці, ми з вами вже говорили, що імена виникли в давні часи. Спочатку вони були загальні, тобто походили від назви птахів, тварин, квітів. Потім стали давати церковні імена. ті які ми використовуємо досі.

Промовляючи ім'я з певної інтонацією, ми можемо висловити своє ставлення до людини.

Я пропоную вам пограти в гру «Інтонації». Я буду показувати батькам картки - піктограми з емоціями (веселий, сердитий, а батьки будуть вимовляти ім'я своєї дитини з тієї інтонацією, яка зображена на картки.

Хлопці, ви, будь ласка, уважно послухати. (Батьки вимовляють імена своїх дітей).

Хлопці, дайте відповідь, як вам приємніше чути своє ім'я, коли вимовляють ласкаво або сердито? (Відповіді дітей). Звичайно, кожному хочеться, щоб до нього зверталися ласкаво, ввічливо. Ось і вас я хочу попросити звертатися один до одного, своїм рідним, іншим дітям і дорослим ввічливо і ласкаво.

А зараз ми оголошуємо парад імен.

(Вихователь називає ім'я дитини, пояснює значення імені. Дитина, чиє ім'я назвали, виходить в центр залу, тримає в руках пелюстка ромашки зі своїм ім'ям).

+Вихователь. Шановні гості, зустрічайте:

Варя-російська форма латинського імені Барбара-іноземка.

З будь-якого положення

Варя вихід ти знайдеш.

Фантазувати ти любиш,

Ніколи не пропадеш.

Віолетта - в перекладі з латинської означає ніжний, красиву квітку фіалка.

Як художник Віолета

Намалює вам пейзажі,

Натюрморти та портрети.

Краще Віолетти немає!

Вероніка - приносить перемогу.

Ніка вивчила пісню

І співає з друзями разом.

Ранок настане скоро.

Вона виступить там соло.

Олександра-в перекладі з грецького «мужня захисниця.»

Наша Саша голосиста

Завжди пісеньки співає.

А господиня якась

Всі іграшки прибере.

Аліна-в перекладі з латинської «чужа, інша».

Аліна - дзвінкий голосочок.

І струнка, як колосочок.

Любить дорослим допомагати,

І добрішим не знайти.

Анастасія - давньогрецьке ім'я в перекладі «воскресіння» (повернення до життя).

Настя любить побешкетувати,

Ще любить своє ім'я,

Що звуть Анастасія.

Генадій - з грецької «благородний».

Гена- хлопчина серйозний.

Щоб час не втрачати.

Все він швидко виконує

І швидше біжить грати.

Марина - від латинського слова «маринус» морська.

У Марини є іграшка

Лялька, вірна подружка.

З нею Мариночка грає.

Марині нудно не буває.

Надя - зі старослов'янської «все буде добре».

Пісеньку Надюша заспівала

Дуже жваво, дуже сміливо!

Любить Надя виступати:

Пісні співати і танцювати.

Нікіта- з грецького «переможець».

Микита любить шоколад.

Він цукеркам завжди радий.

Тільки солодке дають

Якщо з'їсть він суп.

Таня - в перекладі «засновниця».

Танцювати вміє Таня

Каже Тетяні Надя:

«Ти, Танюша, так танцюєш.

Чемпіонкою скоро будеш ».

Яна - з єврейського «милість Божа».

Яна в новому платтячку.

Яні плаття подобається.

У плаття Яночка паморочиться,

Їй сьогодні бал присниться.

У кожного з нас є своє день народження, це той день, коли ми народилися. І у іменини для наших імен. Хлопці, давайте з ваших пелюсток складемо в центрі велику ромашку і візьмемося разом з батьками за руки і заспіваємо пісню «Як на наші іменини».

(Діти і батьки повертаються на свої місця).

Вихователь. Хлопці, ваші батьки з нетерпінням, чекали вашої появи на світло. Вони вибирали з безлічі імен, то, яким вони хотіли назвати свою дитину. І ось в сім'ї (прізвище сім'ї) з'являється довгоочікуваний (ная) хлопчик (дівчинка) і батьки вибирають для нього (неї) ім'я ...

(Батьки підходять до ромашці, беруть пелюстка з ім'ям своєї дитини і розповідають, чому вони вибрали це ім'я).

Вихователь. Діти квіти життя. Ваші «квіточки». доньки і синочки приготували для вас символічні подарунки «Квіточка в горщику» (кожна дитина дарує своєму творцеві свою саморобку). Щоб квіточку зростання за ним потрібно доглядати, берегти і любити його. Я хочу побажати вам любити своїх дітей, берегти, ставиться до них з повагою, бути в усьому позитивним прикладом. І тоді ваші «квіточки» виростуть добрими, чуйними, чудовими дітьми. А наші посиденьки підійшли до кінця. Всього вам доброго. До нових зустрічей.

Проект «що в імені твоєму»
Інформаційно-творчий проект «Космос» Паспорт проекту. 1. Назва проекту: «Космос». 2. Керівник проекту: вихователь середньої групи Царьова Тетяна Іванівна. 3. Вік.

Проект «що в імені твоєму»
Проект «Ярмарок іграшок» Проект "Ярмарок іграшок" Учасники проекту: діти з ОНР підготовчого до школи віку, батьки, вчитель - логопед, вихователі групи. Термін.

Схожі статті