множення дробів

Тип уроку: урок узагальнення і систематизації знань

Форма проведення: урок-подорож «Математичний потяг»

Мета уроку:
  • узагальнити і систематизувати знання учнів за темами: «Множення дробів» «Знаходження дробу від числа», «Застосування розподільного властивості множення»;
  • сприяти виявленню знань і умінь у навчаю-трудящих в нестандартних ситуаціях;
  • формувати пізнавальний інтерес до предмету;
  • розвивати в учнів інтерес до математики, кмітливість і кмітливість, усну математичну мова, довільна увага;
  • вос-пітивать вміння керувати своєю поведінкою, почуття товариськості і взаєморозуміння.

Організація уроку: Урок проводиться як уявна подорож на поїзді «Дроби» із зупинками на чотирьох станціях. На кожній станції навчаються виходять з поїзда і відповідають на питання, вирішують завдання. Перемагає той, хто відповість на більшу кількість запитань і вирішить більшу кількість завдань швидше за інших на кожній станції.

Устаткування: жетони, комп'ютер, проектор, інтерактивна дошка.

План проведення уроку-подорожі «Математичний потяг»:

1) Організаційний момент
2) Станція «Теоретична»
3) Станція «Рибальська»
4) Станція «Спортивна»
5) Станція «Математична»
6) Підведення підсумків уроку і завершення уроку

1. Організаційний момент

Учитель: Сьогодні у нас буде не звичайний урок, а узагальнюючий урок-подорож «Математичний потяг» за темами: «Множення дробів», «Знаходження дробу від числа», «Застосування розподільного властивості множення» із зупинками на чотирьох станціях: «Теоретична», «Рибальська», «Спортивна», «Математична». На кожній станції ви виходите з поїзда і відповідаєте на питання, вирішуєте завдання. Перемагає той, хто відповість на більшу кількість запитань і вирішить більшу кількість завдань швидше за інших на кожній станції.
Епіграфом до нашого уроку послужать наступні слова: «Предмет математики настільки серйозний, що корисно не упускати випадків робити його трохи цікавим». (Б. Паскаль)

2. Станція «Теоретична»

Учитель: Отже, в путь! Увага! Увага! Наш потяг «Дроби» вирушає від станції «Гімназична».

Їдуть в країну Знань, в далекі краї
Розумні хлопці, вірні друзі!
Ми наближаємося до станції «Теоретична». Стоянка поїзда 10 хвилин.

Примітка: На цій станції учні відповідають на теоретичні запитання вчителя.

1) Як помножити дріб на натуральне число? (Щоб помножити дріб на натуральне число, треба її чисельник помножити на це число, а знаменник залишити без зміни)
2) Як виконати множення двох дробів? (Щоб помножити дріб на дріб, треба: 1) знайти твір числителей і твір знаменників цих дробів; 2) перший твір записати чисельником, а друге - знаменником)
3) Як виконати множення мішаних чисел? (Для того щоб виконати множення мішаних чисел, треба їх записати у вигляді неправильних дробів, а потім скористатися правилом множення дробів)
4) Якими властивостями володіє дію множення дробів? (Множення дробів володіє і сполучна властивості)
5) Сформулюйте правило знаходження дробу від числа. (Щоб знайти дріб від числа, потрібно помножити число на цей дріб)
6) Як можна помножити змішане число на натуральне число? (Щоб помножити змішане число на натуральне число, можна: 1) помножити цілу частину на натуральне число; 2) помножити дробову частину на це натуральне число; 3) скласти отримані результати)

Примітка: Отримавши відповіді на ці питання, учитель говорить: «Обережно, двері зачиняються.

Наступна станція «Рибальська» ».

Учитель: Хлопці! На станції, до якої ми наближаємося, вам доведеться виступити в якості рибалок. Ваше завдання - зловити рибку і вирішити відповідну задачу.
Отже, вдалої риболовлі!

1) В одну банку поміщається кг крупи. Скільки цієї крупи вмістять п'ять таких же банок? ()
2) Сторона квадрата м. Чому дорівнює площа квадрата? (М2)
3) Город займає 8 га. 45% площі цього городу зайнято картоплею. Скільки гектарів зайнято картоплею?
(45% = 0,45; га)
4) У брата і сестри 90 марок. Скільки марок у сестри, якщо у брата 0,3 усіх марок? ((Марок) - у брата; 90 - 27 = 63 (марки) - у сестри)
5) Знайдіть значення виразу:
()
Учитель: «Обережно, двері зачиняються. Наступна станція «Спортивна». Стоянка поїзда 3 хв ».

Физкультминутка
Піднімає руки клас - це раз
Повернулась голова - це два
Руки вниз, вперед дивись - це три
Руки в сторони ширше розгорнули на чотири
З силою їх до плечей притиснути - це п'ять
Всім хлопцям треба сісти - це шість

Учитель: «Обережно, двері зачиняються. Наступна станція «Математична». Стоянка поїзда 10 хв ».

5. Станція «Математична»

Примітка: на цій станції навчаються пропонується відповісти на питання, які заховані в двох скриньках під відповідними номерами.

1. Міра часу. 2. Найменше парне число. 3. Найгірша оцінка. 4. Ряд чисел, який з'єднаний знака-ми дій. 5. Міра земельної площі. 6. Двічі два. 7. Одна шістдесята години. 8. Знаки, які ставлять для зміни порядку дій. 9. Одиниця з трьома нулями. 10. Одиниця з двома нулями. 11.Сто років. 12. Арифметичний дію, зворотне множенню. 13. Місяць в середині літа.

6. Підведення підсумків уроку і завершення уроку

Учитель: «Шановні пані та панове! Наша подорож підійшла до кінця. Поїзд «Дроби» повертається на станцію «Гімназична».
У вагонах працюють контролери, пред'явіть їм отримані вами під час подорожі жетони за правильні рішення завдань.

Учитель: «Сподіваюся, що вам було цікаво. Хочеться думати, що, подорожуючи, ви не тільки відпочили, але й непогано попрацювали, виконуючи різні завдання. Чекаємо вас на наступну поїздку! »

Схожі статті