Конспект відкритого логопедичного заняття з розвитку зв'язного мовлення у підготовчій групі

Ірина Головльова
Конспект відкритого логопедичного заняття з розвитку зв'язного мовлення у підготовчій групі: «Домашні тварини»

Мета. навчання дітей складання описового оповідання про домашніх тварин.

- навчити дітей складання описового оповідання з опорою на схему;

- закріплювати у дітей правильне вживання присвійних прикметників;

- розвивати вміння ставити запитання і відповідати на них повним відповіддю;

- узагальнювати знання про домашніх тварин;

- виховувати дбайливе ставлення дітей до тварин.

Устаткування. ноутбук, екран, проектор, картинки із зображеннями домашніх тварин. їх житла, продуктів їх харчування і виробництва, записи голосів тварин. схема - таблиця опису домашніх тварин.

Хід заняття:

1. Організаційний момент.

Л. Здрастуйте, хлопці, який сьогодні чудовий день! Я дуже рада вас бачити. Давайте дружно сміявся, як котик на сонці, а тепер - як хитра лисиця, а тепер - як ніби вам подарували маленького цуценя, посміхніться від щирого серця!

Л. Сьогодні ми з вами вирушимо в гості до дідуся Вані і до бабусі Тані (на екрані з'являються фотографії бабусі і дідусі). Вони живуть в селі і у них є багато вірних друзів. Люди за ними доглядають, та й друзі не залишаються в боргу. Хочете подивитися хто це? Тоді закрийте очі.

Діти закривають очі, а на екрані з'являються фотографії тварин. вівця, корова, кінь, кішка, собака, коза і вовк.

Л. Хлопці, які тварини з'явилися на нашому екрані? Подивіться, на зображенні все правильно, здається тут хтось зайвий? Кого треба прибрати?

На екрані з'являються ті ж тварини. але вже без вовка.

Л. А хто скаже, чому ці тварини називаються домашніми. (Тому що живуть поруч з людиною, і людина про них піклується). Правильно, люди будують для тварин житла. в яких їм тепло і затишно.

3. Гра «Хто, де живе» (закріплення знань про оселях домашніх тварин).

Л. Давайте згадаємо, хто, де живе.

З'являються картинки. корівник, конюшня, кошара і т. д. з тваринами. Логопед задає питання як називається житло тієї або іншої тварини. діти відповідають повним відповіддю. Приклад. Де живе корова? Корова живе в корівнику.

Л. Дуже добре, але в своїх оселях тварини живуть не одні. у кожного є своя сім'я.

4. Гра «Назви сім'ю» (закріплення знань про дитинчат домашніх тварин).

На екрані з'являються домашні тварини зі своїми дитинчатами. Діти повинні назвати всіх представників сімейства.

Він - кіт, вона - кішка, дитинча кішки - кошеня, дитинчата кішки - кошенята. І т.д.

Л. Молодці, хлопці. Дідусь Ваня і бабуся Таня так люблять своїх тварин. що годують кожного тільки найулюбленішим ласощами. Подивимося, що вони дають своїм улюбленцям.

5. Гра «Хто, чим харчується».

На екрані з'являються картинка з зображенням продукту харчування якої-небудь тварини. задача дітей назвати це тварина в формі давального відмінка. Приклад. Кому ми дамо овес? Овес ми дамо коні.

Потім треба змінити форму відповіді і поставити продукт харчування в форму орудного відмінка. Приклад. Чим харчується кінь? Кінь харчується вівсом. І т.д.

Л. За свої улюблені ласощі тварини дякують своїх господарів і кажуть «Спасибі!». Але кожен говорить по-своєму.

6. Гра «Хто, як голос подає».

З'являються фотографії тварин і звучать відповідні голоси.

Л. Корова що робить? (Мукає);

кішка що робить? (Нявкає) і т. Д.

Л. Дуже добре, діти!

Раптом лунає вовче виття.

Л. Хто це, хлопці? (Вовк). Подивіться, що сталося. вовк так моторошно вив і налякав всіх наших тварин. Вони все сховалися, залишився один вовк. Але ми повинні знайти їх і дізнатися. Давайте спробуєм.

7. Гра «Чий хвіст, чия голова, чиє тулуб, чиї лапи» (освіту присвійних прикметників).

З'являються картинки з частинами тіла тварин. визирають з-за будь-якого предмета.

Л. Це чий хвіст? (Це котячий хвіст) і т. Д.

Л. Молодці, хлопці! Знайшли всіх тварин і повернули їх бабусі з дідусем, а вже вони-то не дадуть своїх друзів в образу. За це тварини вдячні людям і теж допомагають. Давайте подивимося, яку ж користь домашні тварини приносять людині.

8. Допомога людям (закріплення знань про користь домашніх тварин).

На екрані з'являються картинки із зображенням продуктів виробництва тварин.

Л. Що дає корова? (Корова дає молоко і м'ясо);

Що дає свиня? (Свиня дає м'ясо і сало);

Що робить собака? (Собака охороняє будинок людини) і т. Д.

Пальчикова гімнастика «Буренушка»

Логопед пропонує дітям виконати пальчиковую гімнастику.

Дай молока, Буренушка, (Показують, як доять корову)

Хоч крапельку - на денці.

Чекають мене котяткі, (Роблять «мордочки» з пальчиків)

Дай їм вершків ложечку, (загинає по одному пальчику на руках,

Сиру трошечки, починаючи з мізинців, на кожну власну назву

Масло, простоквашка, молочного продукту)

Молока для кашки.

Всім дає здоров'я (Знову «доять»)

9. Розповідь - опис з опорою на таблицю:

Л. Хлопці, ми з вами дізналися багато про домашніх тварин. А тепер давайте придумаємо розповідь про кого-небудь з тварин. наприклад про корову. А допоможуть нам в цьому опорні картинки-символи.

На екрані з'являється таблиця з опорними символами.

Спочатку розповідь - опис становить логопед. потім хтось із дітей.

«Корова - це домашня тварина. У неї світло-коричнева шкура з білими цятками. У корови велика овальна голова. На голові є великі коричневі вуха, гострі білі роги, чорні очі і рожевий ніс. У корови великий тулуб, довгий хвіст з метелочкой на кінці, чотири ноги і на ногах копита. Тіло її вкрите короткою шерстю. Корова мукає. Влітку вона харчується травою, а взимку сіном. Корова живе в корівнику. Її дитинча називається теля. Корова дає людині молоко і м'ясо ».

Далі по тій же схемі складається розповідь-опис кішки і собаки.

«Кішка - це домашня тварина. У неї кругла голова, на голові трикутні вушка, великі зелені очі і довгі вуса. У кішки довгий пухнастий хвіст і чотири лапи з гострими кігтями. Тіло її вкрите густою білою шерстю. Кішка нявкає. Вона харчується пахвами і молочними продуктами. Кішка живе в будинку, близько людей. Її дитинча називається кошеня. Кішка ловить мишей - так вона допомагає людині ».

«Собака - це домашня тварина. У неї кругла голова, на голові великі вуха, великі чорні очі, чорний ніс і гострі зуби. У собаки короткий хвіст і чотири лапи. Тіло покрите густою жовтою шерстю. Собака гавкає. Вона харчується м'ясом і любить гризти кісточки. Собака живе в будці. Її дитинча називається щеня. Собака охороняє житло людини ».

- Про кого ми сьогодні говорили?

- Чому ці тварини називаються домашні?

- Як людина дбає про домашніх тварин?

- Як дякують тварини людини (яку користь приносять?

План виховно-освітньої роботи «Світ домашніх тварин» Мета: Формування уявлення про домашніх тварин, їх зовнішній вигляд і спосіб життя (про особливості поведінки, чим харчуються, як пересуваються.

Тематичне планування корекційно-освітньої діяльності з розвитку зв'язного мовлення Тематичне планування корекційно-освітньої діяльності з розвитку зв'язного мовлення у дітей старшої логопедичної групи I період.

Схожі статті