Конспект нод в старшій групі по ліпленню «змій гірничо»

Юлія Зарубіна
Конспект НСД в старшій групі по ліпленню «Змій Горинич»

Інтеграція освітніх областей:

«Художня творчість» (вчити ліпити за поданням, передавати основну форму предмета, співвідношення частин);

«Комунікація» (розвиток вільного спілкування з дорослими і дітьми);

«Читання художньої літератури» (виховання любові до книг);

«Труд» (виховання культури праці. Акуратності, працьовитості, посидючості)

Мета: Закріплення ЗУН дітей, розширення кругозору за допомогою художньої творчості, виховання естетичного смаку.

1. Вчити створювати казковий образ Змія Горинича. один тулуб і багато голів (3-7);

2. Вчити ліпити конус і ділити товсту частину на кілька частин (3-7);

3. Вчити передавати форму голови, шиї, тулуба, ніг, хвоста, будова, рух голів;

4. Вчити використовувати прийом прищипування для передачі особливостей поверхні;

5. Розвивати дрібну моторику рук;

6. Виховувати увагу, посидючість, старанність. акуратність;

7. Виховувати почуття прекрасного, гордість за власну роботу.

Плановані результати розвитку інтеграційних якостей:

Активність і допитливість, емоційна чуйність, здатність керувати своєю поведінкою і планувати свої дії на основі первинних ціннісних уявлень.

Попередня робота з дітьми: Читання казок про Змія Горинича. розгляд ілюстрацій.

Демонстраційний матеріал: Ілюстрації із зображенням Змія Горинича з різною кількістю голів; пазл; репродукції картин Васнецова. «Бій Добрині Микитовича з семиголового Змієм Гориничем». Білібіна. «Бій Добрині зі Змієм». «Добриня Микитич звільняє від Змія Горинича Забаву Путятічну»; макет геометричної фігури конус.

Роздатковий матеріал: Пластилін, дошки, серветки, стека, серветки.

Дитяча активність: Ігрова, інтелектуальна, комунікативна, трудова.

1. Організаційний момент

2. Сюрпризний момент

4. Виклад нового матеріалу

7. Наочне пояснення алгоритму роботи

8. Самостійна діяльність дітей

10. Підведення підсумків

Послідовний хід НСД:

Організаційний момент. діти входять до групи з вихователем. встають в коло, беруться за руки.

- Здрастуйте, хлопці! Утворити коло, візьмемо один одного за ручки, посміхнемося. Ми ж раді один одного бачити? І я вас дуже рада бачити. Які у нас теплі долоньки! Давайте кожен один одному нехай передасть своє тепло. Молодці! Як добре, що ви все сьогодні прийшли!

Наші розумні головки

Думатимуть багато, спритно.

Вушка будуть слухати,

Ротик чітко говорити.

- Хлопці, ви любите казки? А які казки ви любите? Назвіть (відповіді дітей). Молодці, а ви чули про такого персонажа, як Змій Горинич. А хто такий Змій Горинич. (Відповіді дітей). Так, він присутній у багатьох російських казках. Як він виглядає ви дізнаєтеся, коли ви зберете ось цей пазл, тут як раз і сховався Змій Горинич. Молодці, який він?

У казках він зображується драконом про трьох, шести, дев'яти або дванадцять голів (показ зображення). Пов'язаний з вогнем і водою, літає по небу, але одночасно співвідноситься і з низом, з річкою, норою, печерою, де в нього заховані скарби, викрадена царівна. З'являється він у супроводі грізного шуму. «Дощ дощить». "грім гримить". Основна зброя Змія - як ви думаєте яке? Правильно, вогонь. А як ви думаєте, чому він саме Горинич. (Діти пропонують свої варіанти)

Найбільш поширена версія. Змій Горинич мешканець печер. що йдуть в незвідані глибини гір, тому-то, по поясненню дослідників і звався-величний він Гориничем. Є й інші думки. Змія прозвали Гориничем тому. що у всіх казках він неодмінно плюється вогнем. Горинич - це відгомін вогнедишних динозаврів.

Хлопці, а Змій Горинич позитивний герой. Ні, а чому? Так, ворог богатирів російських, всієї землі російської, він викрадач, підступний, злий. Але в той же час він зацікавив багатьох художників, які зобразили в своїй творчості. Хочете поглянути? Тоді проходьте за столи, і вся увага на дошку.

Перша картина належить Віктору Михайловичу Васнецову. Називається вона «Бій Добрині Микитовича з семиголового Змієм Гориничем». А ось ці дві картини Івана Яковича Білібіна. «Бій Добрині зі Змієм» і «Добриня Микитич звільняє від Змія Горинича Забаву Путятічну». Красиві картини? Яка вам подобається найбільше? Чому?

А ще є мультфільм «Добриня Микитич та Змій Горинич» - за сюжетом цього мультфільму Змій Горинич виявляється одним Добрині Микитовича і не вміє літати (навчився літати тільки в кінці мультфільму) (показ ілюстрації) Добре, давайте більш докладно по цим картинам розглянемо Змія Горинича. але спочатку трошки відпочинемо:

Іван-Царевич, ось герой!

Сміливо він вступає в бій,

Чарівним він змахне мечем -

І Змей- Горинич дарма.

Зробив випад раз і два -

Ще випад - три-чотири -

Відлетіли інші. (Випади.)

Молодці, які ви хоробрі герої. Продовжуємо заняття. Його будова незвично. Яка форма у його тулуба? А скільки голів? А є хвіст? Яке у нього тулуб, гладке? Ні, а чому покрито? Молодці, ви змогли його докладно описати, але при визначенні форми ви задумалися. Подивіться на цю фігуру. Вона називається конус. Ця фігура схожа на нашого дракона. Отже, ми сьогодні з вами спробуємо НЕ намалювати Змія Горинича. як наші художники, а зліпити. Хочете? Тоді слухайте уважно також уважно, як слухали казку. Отже, я беру пластилін, ділю його спочатку на дві частини. одну велику, іншу поменше. Великий шматок і розкочують, отримуючи форму конуса. Далі залишок пластиліну ділю ще на 2 частини. для голів і ніг. Скільки голів ви хочете зробити? Добре, три, тоді робимо три ковбаски з цього шматка. А ніг скільки буде. Так, робимо чотири ноги. Тепер щільно ПРИМАЗУЄТЬСЯ голови і ноги, не поспішаємо. Ви скажіть, а як же хвіст. Ми його витягнемо, ось так. Але це ще не все. Як ви сказали, Змій покритий лускою. Її ми намалюємо стеком, бачите. Ось наш Змій Горинич готовий. Хто хоче, можете зробити йому і крила, я допоможу. Отже, приступаємо. (Перевіряю, чи всі частини виліпили, чи правильно передають будову, розташування частин. Під час самостійної діяльності даю дітям поради, якщо необхідно, надаю дітям допомогу)

Отже, хто закінчив, несемо сюди свого Змія Горинича. Подивіться хлопці, який вийшов найстрашніший? А могутній? Може бути є найменший? А у кого він вийшов добрим? Молодці.

Хлопці, наше заняття підходить до кінця. Вам воно сподобалося? Про що ми з вами розмовляли? Що нового ви дізналися? З картинами яких художників ви познайомилися? Що ми робили? Як ми ліпили собак? Мені теж сподобалося заняття. Ви всі молодці, у нас вийшла справжня виставка. Дякуємо! До нових зустрічей!

Інтеграція освітньої галузі «Музика» з іншими областями в другій молодшій групі МЕТА ГО «Музика» • розвиток музикальності дітей, • розвиток здатності емоційно сприймати музику ЗАВДАННЯ: • розвиток музично.

Схожі статті