Конспект нод з ліплення в середній групі «горобець»

Вихователь Козлова Л. В.

Мета. Формування інтересу до естетичної стороні навколишнього

Систематизувати знання дітей про птахів.

Формувати інтерес до роботи з пластиліном, розвивати дрібну моторику рук, увагу, мову, уяву, творчість, розвивати естетичне сприйняття.

Вчити ліпити птицю конструктивним способом. дотримуючись розташування і співвідношення частин тіла, з'єднувати частини, притискаючи їх один до одного.

Продовжувати вчитися користуватися стеком.

Виховувати самостійність, посидючість, акуратність.

Тренувати дітей в рахунку до 5. Вчити відповідати на питання «скільки?»

Вчити дітей утворювати зменшувально-пестливу форму іменників.

Інтеграція освітніх областей:

«Пізнання» (ФЕМП, (ФЦКМ, «Комунікація». «Художня творчість» (ліплення), «Здоров'я». «Безпека».

Бесіда про зимуючих птахів (синиця, снігур, горобець). Розгляд ілюстрацій. Загадування загадок. Читання оповідань про зимуючих птахів.

Декорації зимового лісу, зображення птахів (снігурі, синиці, горобець. Пластилін коричневого кольору, стеки і клейонки (за кількістю дітей, намистинки, насіння соняшнику (для оформлення очей і дзьоба горобця. Годівниця.

Хід заняття:

Діти входять в групу. вітаються з гостями.

Хлопці, скажіть, яке у вас сьогодні настрій? (Відповіді дітей) І у мене сьогодні гарний настрій, просто чудове і я хочу з вами поділитися своєю добротою і теплотою. Підставте свої долоньки, я кожному з вас подарую частинку тепла.

- Стали теплими ваші долоньки? А як ваші мами дарують вам своє тепло?

(Обіймають, гладять - вислухати всі відповіді)

-Хлопці, я вам зараз загадаю загадку, слухайте уважно!

«Розрізняти ми кольором, зустрінеш нас взимку і влітку,

Якщо крилами взмахнём, будемо в небі блакитному.

Ми вміємо щебетати, каркати, співати і воркувати,

Нас взимку ви підгодуйте

Діти, хто ми, назвіть! »(Птиці)

-Правильно, птиці! І сьогодні на занятті ми з вами поговоримо про птахів

-Скажіть мені, а де можна побачити багато птахів? (На прогулянці, в парку, в лісі)

-А ви любите гуляти? Так!

-Тоді я хочу запросити вас на прогулянку в зимовий парк.

У зимовий парк на прогулянку запрошую вас піти,

Цікавіше пригод, нам хлопці, годі й шукати!

Один за одним стаєте, міцно за руки беріться.

За доріжках, по стежках, що не поспішаємо, чи не відстаємо

У парк ми дружно всі підемо! (Діти «змійкою» йдуть за вихователем)

(Йдуть під звук. Ефект «скрип снігу»)

Вимовляємо слова - Раз, два, три - повернись, в зимовому парку виявися!

(Фонограма - «Голоси птахів»)

-Діти, послухайте, як птахи співають.

-Хлопці, подивіться як красиво в парку! Скільки снігу!

Подивіться, яка гарна ялинка! (Підходимо до ялинки - милуємося)

-А хто це сидить на ялинці?

Вихователь. Які вони? (Красиві, маленькі, жовтогруді)

-Порахуємо скільки синичок сидить на ялинці? Діти вважають (4)

-А як ви думаєте, що роблять птахи взимку в лісі? (Літають, добувають собі корм)

-А давайте ми біля цієї ялинки трохи відпочинемо і пограємо.

Словесна гра «Назви ласкаво»

(Синиця-синичка, воробей- горобчик. Соловей-соловейко, снігур - снегірёк, шпак-скворушка, сова - совушка, журавль- журавлик, качка-качечка)

Підходимо до наступної ялинці (на гілках сидять снігурі)

-Хлопці, а хто сидить на гілках цієї ялинки? (Снігурі)

-Які вони? (Відповіді дітей)

-Скільки снігурів сидить на верхніх гілках (2)

-Скільки на нижніх (3)

-А скільки всього снігурів на ялинці, давайте порахуємо! (5)

-Скажіть мені хлопці, птиці, які не відлітають зимувати в теплі краї, а залишаються на зиму з нами, як називаються? (Зимуючі)

Д / і «Яка птах зайва?» (З зимуючих птахів вибрати перелітних)

Підходимо до наступної ялинці (на ній висить годівниця, в якій сидить 1 горобчик)

- Хлопці хто це тут сидить? (Воробей) Скажіть який він?

Відповіді дітей - тулуб округле, головка маленька, крила невеликі, хвіст подовжений, дзьоб короткий, очі чорні.

А в чому він сидить (відповіді дітей)

А для чого потрібна годівниця (відповіді дітей)

-Хлопці, а мені здається, що горобчик сумує. як ви думаєте, чому?

-Відповіді дітей (йому холодно, нудно одному, у нього немає друзів)

-А як же йому допомогти? (Відповіді дітей)

- Правильно потрібно зліпити йому друзів.

Давайте знову скажемо чарівні слова-«Раз, два, три, повернісь- в групі знову виявися!»

Підходимо до столу, сідаємо за столи

-Давайте зігріємо наші ручки - потренуємо пальчики.

Пальчикова гра «Ми у двір прийшли гуляти.»

Раз, два, три, чотири, п'ять Загинаємо пальчики по одному

Ми у двір прийшли гуляти. «Йдемо» по столу вказівним і середнім пальчиками

Бабу снігову ліпили, «Ліпимо» грудочку двома долонями

Пташок крихтами годували, кришаться руху всіма пальцями

З гірки ми потім каталися, Проводимо вказівним пальцем правої руки по долоні лівої руки

А ще в снігу валялися. Кладемо долоні на стіл то однією стороною, то інший

Все в снігу ми в сад прийшли. обтрушувати долоні

З'їли суп і спати лягли. Рухи уявної ложкою, руки під щоки

(Нагадати дітям правила безпеки при роботі з пластиліном, стеками і дрібними намистинами.)

ПОКАЗ способи ліплення Воробйов

-Що спільного у всіх птахів?

Тулуб, голова, дзьоб, хвіст, крила.

Спочатку беремо великий шматок пластиліну, з нього ми ліпимо тулуб у формі яйця, ззаду відтягаємо хвостик (сплющуємо пальцями)

-У нас залишилося 2 однакових шматочка. З одного ми робимо головку (скачуємо куля між долонь, з другого-крила, сплющуємо шматочок пластиліну у формі круга і розрізаємо стеком навпіл. З'єднуємо деталі. Оформляємо головку (дзьоб робимо з насіння, а очі з намистин)

-Давайте наших воробьішек посадимо в годівницю.

-Чий горобчик сподобався більше за інших? Чому?

-Молодці хлопці! Чудові горобці вийшли у всіх. Тепер нашому лісовому гостю не буде нудно, от скільки у нього стало друзів! Сьогодні, коли ми підемо гуляти, ми візьмемо корм для птахів і погодуємо горобців та інших пташок. які прилітають до нас на дільницю.

Конспект нод з ліплення в середній групі «горобець»
Ігрові центри Для того щоб розвиток дітей було всебічним і грамотним, необхідно охопити всі області знань, які їм доступні в цьому віці. Для цього.

Конспект нод з ліплення в середній групі «горобець»
Виставка «Дари природи» Федюшин Сева середня група "Льодовиковий період." Матеріал: баклажани, пінопласт. Вихователь Конохова Марина Петрівна. Немкова Аріна середня.

Схожі статті