Класна година - чистота - запорука здоров'я

цілі:
  • дати поняття слову гігієна, переконати хлопців в необхідності дотримуватися правил особистої гігієни, чистоти в будинку, на вулиці, в природі.
  • сприяти вихованню у дітей звичок, а потім і потреб до здорового способу життя;
  • формування навичок прийняття самостійних рішень щодо підтримки і зміцнення свого здоров'я.
устаткування:
  • Кольорові ілюстрації, фотографії на тему "Здоровий спосіб життя".
  • Конверт з загадками.
  • Демонстраційні картки.
  • Портрет злючка-Грязнючкі.
  • Пам'ятки: "Правила особистої гігієни". (На кожного учня).
  • Зубна щітка, паста.
  • Плакат: "Як правильно чистити зуби".
  • Картки: "Це цікаво"
  • Картки з текстом і з віршами для хлопців.

Підготовча робота: На прохання вчителя хлопці збирали кольорові ілюстрації зі старих журналів, фотографії на тему: "Здоровий спосіб життя" і приносили в клас. Із зібраного матеріалу оформили плакат. Добре Новомосковскющім учням заздалегідь роздала тексти "Це цікаво". (3 учня). Дві дівчинки заздалегідь вивчили вірш. Напередодні класної години до хлопців звернулася з таким проханням: "Хто бажає, принесіть з собою зубну щітку, пасту і стаканчик і хто зможе показати на занятті, як чистити зуби".

хід заняття

Що таке гігієна,
Знають кішка і гієна,
Бурий ведмедик, мишка білий,
Їжак, собака і бджола,
Що завжди не гріх помитися,
Вимити лапи і копитця,
Ну, а після можна сміливо
Прийматися за справи!
І бджолу не пустять в вулик,
Якби вона грязнулей,
А всього-то виявлять
П'ять пилинок серед пилку.
І завжди знайде птах
Півхвилини, щоб вмитися,
І поспішає спуститися до калюжі,
Навіть якщо є пташенята!
Як не згадати тут єнота:
Для нього миття робота.
Для нього основ основа -
Перш мій, потім гризи.
Та й кожен порося
Чистим хоче бути з пелюшок,
І бідолаха не винен,
Що міститься в грязі.

- Уявіть собі людей, які перестали піклуватися про чистоту і порядок. Вони перестали вмиватися, чистити зуби, стежити за чистотою в своїх квартирах. Ці люди перестали б чистити взуття, стежити за одягом, розучилися користуватися чистою носовою хусткою. Чи можна назвати таких людей красивими? Здоровими?

Люди, які завжди стежать за своєю чистотою, мають охайний вигляд і ніколи не хворіють, а якщо хворіють, то дуже рідко.

Адже якщо перед їжею мити руки, мікроби не потраплять до нас в кишечник; якщо вмиватися вранці після сну, вдень, коли приходиш з вулиці, і ввечері, коли будеш лягати спати, наші пори, яких багато в шкірі, будуть дихати легко і наше тіло не буде болючим. Воно буде міцним і здоровим.

Чистота запорука здоровя. (На дошці тема заняття, а також кольорові ілюстрації з журналів, фотографії на тему: "Здоровий спосіб життя".)

Як ви розумієте зміст цього висловлювання? Поясніть.

Сьогодні на нашому занятті ми будемо говорити про те, як зберегти своє здоров'я, дотримуючись чистоту свого тіла, чистоту в квартирі, чистоту на вулиці, в природі.
  1. Бесіда за темою.
  1. 3уби.

Відгадайте загадку: Полон хлібець білих овець. (Зуби)

Що допомагає нам перетравлювати їжу? Щоб їжа краще перетравлюється в шлунку і кишечнику, вона змочується в роті слиною і подрібнюється зубами. Перші зуби, молочні, з'являються у людини на першому році життя. До 6-7 років їх стає 20. Деякі з них вже випали, на їх місці прорізалися нові, постійні. До 10-11 років зазвичай випадають всі молочні зуби, замінюючись постійним. Якщо людина втратить постійне зуб - новий на його місці вже не виросте.

Вірш С. Михалкова "Як у нашій Люби. "

Як у нашій Люби
Розболілися зуби:
Слабкі, непрочние-
Дитячі, молочні.
Цілий день бідолаха стогне,
Геть своїх подружок жене:
-Мені сьогодні не до вас!
Мама дівчинку шкодує, полоскання в чашці гріє,
Чи не спускає з дочки очей.
Папа Любочку шкодує,
З паперу ляльку клеїть,
Чим би донечку зайняти,
Щоб біль зубну зняти?

  • Як ви думаєте, чому боліли зуби у Люби? (Зуб був пошкоджений, в ньому дірка)
  • Чому з'явилося пошкодження? (Зуби покриті емаллю. Вона тверда, захищає зуби від пошкодження. Але якщо за зубами неправильно доглядати або неправильно харчуватися, з'являються дірочки (карієс)).
Зуб - це живий орган. Дірка в зубі - завжди боляче. А ще хворі зуби шкодять іншим органам - серцю, ниркам.
  • Що потрібно робити, якщо виникла біль? (Іти до лікаря)
  • Що потрібно робити, щоб зуби були здоровими?
  • Що шкідливо для зубів?
(На картці) Шкідливо:
  • гризти горіхи;
  • є дуже холодну і дуже гарячу їжу;
  • є шкідливу для зубів їжу (особливо багато солодкого).

Я хочу вам дати пораду, вам вирішувати, де та, де немає.
Якщо моя порада хороший, ви поплескайте в долоні.
На неправильний рада говорите дружно: немає.
Постійно потрібно їсти для зубів для ваших
Фрукти, овочі, омлет, сир, кисле молоко.
Якщо моя порада хороший,
Ви поплескайте в долоні.
Чи не їжте лист капустяний,
Він зовсім, зовсім не смачний,
Краще їжте шоколад,
Вафлі, цукор, мармелад.
Це правильний рада?
Ні! Казала мамі Люба:
Я не буду чистити зуби.
І тепер у нашій Люби
Дірка в кожному, кожному зубі.
Який буде ваша відповідь?
Молодчина Люба? Ні!
Блиск зубам щоб надати,
Потрібно крем шевський взяти.
видавити півтюбика
І почистити зубки.
Це правильний рада? Ні!
Ох, незручна Людмила,
На підлогу щітку впустила.
З підлоги щітку піднімає,
Чистити зуби продовжує.
Хто дасть правильну пораду?
Молодчина Люда? Ні!
Назавжди запам'ятайте, Милі друзі,
Чи не почистивши зуби, Спати йти не можна.
Якщо моя порада хороший,
Ви поплескайте в долоні.
Зуби ви почистили
І йдете спати,
Візьміть булочку
Солодку в ліжко.
Це правильний рада? Ні!
Запам'ятайте рада корисний:
Не можна гризти предмет залізний,
Якщо моя порада хороший,
Ви поплескайте в долоні.
Щоб зуби зміцнювати,
Корисно цвяхи пожувати.
Це правильний рада? Ні!
Молодці, що не схибили,
Правильно поради дали.
Запам'ятати треба на 100 років,
Що зубах корисно, а що ні.

Практикум "Чищення зубів".
  • Як треба доглядати за зубами? (Після кожної їди полоскати рот, ympoм і ввечері чистити зуби)
  • Що необхідно мати кожній людині для догляду за зубами? (Необхідні зубна щітка, паста)
  • Як правильно чистити зуби? (Плакат: "Як правильно чистити зуби")

Ви поснідали смачно?
Зуби вам почистити потрібно.
В руку щіточку візьмемо,
Зубної пасти нанесемо.
І за справу взялися сміливо,
Зуби чистимо ми вміло:
Зверху вниз і справа наліво.
Знизу - вгору і знову вліво.
Їх зовні, зсередини
Ти старанно потри.
Щоб не мучитися з зубами,
Щітку водимо ми колами.
Зуби чистимо обережно,
Адже поранити ясна можна.
А потім що? А потім
Зуби ми обполосніть.
Нам знадобитися гуртка.
Посміхнемося-ка один одному,
Попрацюємо вміло,
Щоб зубки стали білі!

Закінчуючи розмову про зуби, хочеться дати дуже хороший рада:

Як поїв, почисти зубки.
Роби так два рази на добу.
Віддай перевагу цукеркам фрукти
Дуже важливі продукти.
Щоб зуб не турбував,
Пам'ятай правило таке:
До стоматолога йдемо
У рік два рази на прийом.
І тоді посмішки світло
Зберегти на багато років.

Нігті захищають кінчики пальців від травм. Але вони можуть стати і шкідливими для людини, якщо їх відрощувати і не дотримуватися чистоти. Тоді під нігтями може скупчуватися велика кількість хвороботворних мікробів. Нігті слід регулярно стригти. На руках раз в тиждень, на ногах раз в 2-3 тижні (ростуть повільніше). Перед процедурою рекомендується потримати кисті і стопи в теплій мильній воді. Нігті розм'якшуються. Зріз нігтя повинен бути напівкруглим. Якщо нігті обрізати неправильно, гострі краї можуть врости в шкіру і викликати біль і запалення.
  1. Волосся.

Ношу їх багато років,
А рахунком не знаю.
Чи не сію, що не саджу,
Самі виростають. (Волосся)

Волосся теж повинні бути в порядку. Вчені визначили, що волосся живуть до чотирьох років. За рік вони встигають відрости на 12-15 сантиметрів. Щоб волосся було здоровим, густим, за ними потрібно доглядати, і перш за все щодня розчісувати. При розчісуванні волосся очищаються від пилу і бруду. Раз в тиждень голову слід мити гарячою водою з шампунем. Волосся треба регулярно підстригати. Послухайте, що сталося з хлопчиком, який не хотів стригтися. (Читає заздалегідь підготовлені учні)

Хлопчик стригтися не бажає,
Хлопчик з крісла відповзає,
Кричить і заливається,
Ногами впирається.
Він в чоловічому і жіночому залі
Весь паркет залив сльозами.
перукарка втомилася
І хлопчиська стригти не стала.
А волосся росте.
Рік пройшов,
Інший проходить.
Хлопчик стригтися не спадає,
А волосся росте,
А волосся росте.
Відростають, відростають,
Їх в кіски заплітають.
-Ну і син, - сказала мати,
-Треба плаття купувати

З хлопчиками все зрозуміло, а як же дівчаткам? Дівчатка, часто намагаючись бути модними і красивими, розпускають своє волосся. Це, звичайно, може бути красиво, але не скрізь. Перебуваючи в школі не можна розпускати волосся, тому що вони будуть заважати при листі, велика чубчик буде закривати огляд. Йдучи по вулиці у вітряну погоду, розпущене волосся будуть розлітатися в різні боки. У такому вигляді ви більше будете походити на відьму, ніж на красуню.
  1. Шкіра.

Навіщо людині потрібна шкіра? У тілі людини міститься дуже багато води: якби воно не було вкрите шкірою, вода б виливалася або випарувалася на повітрі. І тоді людина стала б схожий на чорнослив. Шкіра не тільки зберігає воду в тілі, вона також не дає їй можливості проникнути всередину. Вона виділяє свого роду мастильна речовина, зване шкірним салом, яке робить її водонепроникною. Якби шкіра не була водонепроникною, то у ванні людина роздувся б, як губка.

Шкіра дає прекрасну захист від мікробів. Вони не можуть проникнути крізь неї, якщо вона здорова. Шкіра допомагає адаптуватися до спеки і холоду.

Наша шкіра покрита найдрібнішими отворами - порами. Одні з них вбирають кисень з повітря і допомагають нам дихати, інші виділяють жир, пом'якшувальний шкіру, треті - піт, а разом з ним і скупчуються в організмі деякі шкідливі речовини. Пил і піт забивають найдрібніші пори нашої шкіри. Від цього шкіра стає млявою. Вона гірше очищає організм. (Читає добре Новомосковскющій учень, заздалегідь підготовлений).

Давним-давно один багач захотів влаштувати пишне свято на честь свого родича. В урочистій ході повинні були з'явитися колісниці із зображенням статуї. Богач вирішив знайти гарненького хлопчика, покрити його золотою фарбою і поставити на п'єдестал, як статую. Затію схвалили.
У той же вечір п'ятирічний син бідного каменяра з приміського села - найкрасивіший дитина в усьому селі - вибіг на вулицю весь золотий з ніг до голови. Він весело сміявся. Але радість дитини тривала недовго. Поступово він став відчувати на собі якусь тяжкість. Все тіло стягувало, було важко дихати. Всю ніч він не спав, а вранці був зовсім хворим.
Насилу вистояв хлопчик все хід на колісниці, а коли свято закінчилося, він, всіма забутий, впав в траву і там лежав і стогнав. Хлопчикові здавалося, що страшне золото душить його, він втратив свідомість і марив.
Адже золота фарба закрила наглухо все пори, шкіра хлопчика стала немов мертвою. Під ранок хлопчик тремтів від холоду. Вкрита густий позолотою, шкіра його вже не зігрівала. "Золотий хлопчик" помер від запалення легенів.

- Сумна історія. Дуже шкода хлопчика. Який висновок для себе ми можемо зробити?
  1. Читання вірш Ю. Тувіма.

Дорогі мої діти!
Я пишу вам листа:
Я прошу вас мити частіше
Ваші руки і обличчя.
Все одно, який водою:
Кип'яченої, ключові,
З річки иль з колодязя,
Або просто дощової.
Потрібно митися неодмінно
Вранці, ввечері і вдень
Перед кожною едою,
Після сну і перед сном!
Тріть губкою і мочалкою,
Потрапити - не біда!
І чорнило, і варення
Змиють мило і вода.
Дорогі мої діти!
Дуже, дуже вас прошу:
Мийтеся частіше, мийтеся чистіше -
Я грязнуль не переношу.
Чи не подам руки Грязнулі,
Не поїду в гості до них!
Сам я миюся дуже часто.
До побачення! Ваш Тувим.

Поки ми розмовляли, до нас на заняття прийшла Злючка-Грязючка.

Учитель від імені злючка-Грязючкі каже: А ось і я, Злючка-Грязючка. Люблю хлопців, які не чистять зуби! Хлопці, які не миють руки, - мої найкращі друзі! А як я люблю хлопців, які кидають сміття, де попало! ".
  • Хлопці, а хіба хтось із вас не чистить зуби, не миє руки?
  • Давайте, пояснимо злючка-Грязнючке, навіщо потрібно митися?
  • Чому погано бути грязнулей?
  • Де найбільше накопичується бруду на тілі людини?
  • Коли слід мити руки?
  • Як треба правильно мити руки?

(На картці): Від простої води і мила у мікробів тануть сили.

-Бувають на світі такі діти, які роблять все навпаки. Для таких дітей Остер придумав свої "Шкідливі поради".

Ніколи не мийте руки,
Шию, вуха і обличчя.
Це дурне занятье
Чи не призводить ні до чого.
Знову забрудняться руки,
Шия, вуха і обличчя.
("Шкідливі поради").

Так навіщо ж витрачати сили, час даремно втрачати?
Стригтися теж марно, ніякого сенсу немає.
До старості сама собою облисіє голова.

  • Скористаєтеся ви таким радою?
  • Згадайте казку "Мойдодир" К.І. Чуковського.
  • Яку пораду дав Умивальник? (Всі дружно хором, хто знає)
  1. Підведення підсумків, вироблення правил особистої гігієни.

(Кожному учневі роздати такі пам'ятки. Додаток 1)

-А закінчити наше заняття мені хотілося б віршем Л.Куксо "На вулиці".

Товариші!
У школі, в театрі, в саду,
У метро і на вуличній ширина -
Скрізь ви повинні дотримуватися чистоти,
Як у власній вашій квартирі.
Адже вулиць асфальтових темна гладь
І парків зелені гаї, -
Все це - наше місто, точніше сказати,
Величезна наша житлоплощу.

Хлопці, спробуйте скласти казку про те, як перемогти злючка-Грязючку. (Додаток 2 ).

Схожі статті