Столовий етикет »

Наталя Авер'янова
«Столовий етикет». Конспект НСД по освітній галузі «Комунікація» в старшій групі

Конспект НСД по комунікації в старшій групі:







Мета. закріплення знань дітей про правила столового етикету.

1. Освітня. формувати у дітей навички правильної поведінки за столом.

2. Розвиваюча. активізувати словниковий запас дітей; розвивати вміння сервірувати стіл.

3. Виховна. виховувати почуття колективізму і бажання в наданні допомоги.

Устаткування. скатертини, серветки, посуд для сервірування столу. картинки з пам'ятками про правила поведінки в їдальні.

Попередня робота. бесіда на тему «Як сидіти за столом». дидактична гра «Як користуватися столовими приборами». сюжетно-рольова гра «Як спілкуватися за столом». розігрування проблемних ситуацій, розучування пальчикової гімнастики «Помічники» і физминутки «Посуд». читання твори А. Толстого «Золотий ключик або пригоди Буратіно». НОД по комунікації «Як правильно і красиво сервірувати стіл».

I. Організаційний момент.

Звучить музика, діти проходять до столів. Дівчата проходять першими, хлопчики відсувають стільці і, почекавши, коли дівчатка займуть свої місця, присувають стільці. Потім сідають самі.

Раз, два, три, чотири, (Удар кулачками один про одного, бавовна в

Ми посуд перемили. (Одна долоню ковзає по інший по

Чайник, чашку, кухлик, ложку (загинає пальчики по одному, починаючи

І велику ополоник. з великого).

Ми посуд перемили, (Одна долоню ковзає по інший).

Тільки чашку ми розбили, (загинає пальчики по одному, починаючи

Ковшик теж розвалився, з великого).

Ніс у чайника відбився.

Ложку ми трохи зламали,

Так ми мамі допомагали. (Удар кулачками один про одного, бавовна в долоні).

В. Приємно всім разом сидіти за одним столом. Вірно? Сьогодні ми з вами поговоримо про правила поведінки за столом. про те, як правильно і красиво потрібно сервірувати стіл.

(Звучить музика, відкривається завіса. Мальвіна і Буратіно показують сценку)

М. Який же ти невихований і некультурний, Буратіно!

Б. Мальвіна, я не розумію, за що ти мене лаєш?

В. Що сталося, Мальвіна?

М. Буратіно зовсім не вміє правильно поводитися за столом.

Б. Так все я правильно роблю, даремно ти мене лаєш.

(Буратіно виделкою їсть компот, пальцем їсть кашу, витирає руками рот, впирається стіл ліктями. Гойдається на стільці, набивши повний рот, не може прожувати).

В. Так, Мальвіна, ти була права. Буратіно не знає про правила поведінки за столом.

-Хлопці! Буратіно сидить зовсім засмучений. Давайте йому розповімо, як потрібно правильно поводитися за столом.







(Діти читають вірші).

Чи не упирайся в стіл ліктями.

І спину ти рівнею тримай,

Їжу не треба брати руками -

Є ложки, вилки і ножі.

Великі шматки в рот не слід брати -

Їх треба на частини завжди розділяти!

Намагайся посуд свого не розбити,

А то, що в склянці - на стіл не пролити.

Їж уважно, охайно,

Не поспішаючи і акуратно,

Рот їжею не набивай

І шматочки не рони.

Їж спокійно завжди, чи не крутись,

Чи не штовхай тих, хто поруч, ліктями, Хочеш щось дістати - НЕ тягнися, Попроси, щоб тобі передали!

На стільці не качає

І низько над тарілкою Своєю не звертайся!

Не говори ти з повним ротом,

Їду жуй дуже ретельно

І не забудь сказати потім «Спасибі» обов'язково!

Б. (Дякує дітей) Молодці, ви стільки багато правил поведінки за столом знаєте. Я теж буду дотримуватися їх.

В. А зараз давайте трохи відпочинемо.

Фіз. Хвилинка «Посуд»

Ось великий скляний чайник, (Надули животик, одну руку поставили

Дуже важливий, як начальник на пояс, іншу ізогнулі- «носик».

Ось порцелянові чашки, Сіли, одну руку поставили на пояс.

Дуже тендітні бідолахи.

Ось порцелянові блюдця, Крутяться, малюючи руками в повітрі коло.

Тільки стукні- розіб'ються.

Ось срібні ложки, Потяглися, зімкнули руки над головою).

Голова на тонкій ніжці.

Ось пластмасовий піднос,

Він посуд нам приніс.

В. Ребята! А що ви знаєте про сервіровці столу?

Д. 1. Накриваємо стіл скатертиною.

2. Розставляємо тарілки.

3. Розкладаємо столові прилади.

4. Розкладаємо серветки.

В. А зараз я пропоную трохи пограти, необхідно розділитися на дві команди. Кожен стіл потрібно оформити за правилами сервіровки. А допомагати вам будуть Мальвіна і Буратіно. (Давайте поділимося на 2 команди. 5 чоловік з Мальвіною, 5 осіб з Буратіно).

(На двох столах посуд. Скатертини, серветки, діти працюють в командах під музику).

Все зуміли, все встигли

Перш ніж на стіл поставити Чашки і тарілки,

Не забули постелити чисті серветки. Чашки, ложки лежать в ряд,

Стіл накритий для всіх хлопців.

В. Які красиві столи у нас вийшли. Постарайтеся самі виглядати добре за цими столами.

- Що ви будете робити, якщо будь-яка сподобалося вам блюдо знаходиться далеко від вас? (Попросити сусіда подати його).

- Чим потрібно брати їжу з страви? (Столовими приборами).

- Що робити, якщо вам запропонували спробувати незнайоме страва? (Є його).

Б. Які культурні та виховані діти. Багато вони знають правил поведінки за столом. А знаєш, Мальвіна, я теж багато чому навчився у хлопців.

М. Я дуже рада за тебе, Буратіно. Але нам пора прощатися з хлопцями.

В. Буратіно! А на прощання діти подарують тобі картинки з пам'ятками про правила

поведінки в їдальні.

(Діти дарують картки)

1. Перед їжею мій руки з милом.

2. Їж нешвидко і не дуже повільно, добре пережовуючи їжу.

3. Солодощі їж тільки після обіду.

4. Не став лікті на стіл.

5. Не розмовляй з повним ротом.

6. Використовуй серветку.

Б. (Виходить зі словами) Дякую, дітлахи,

Дівчата і хлопці! Картинки ваші мені допоможуть Правила не забувати. Постійно за обідом

Їх я буду згадувати.

В. Я рада за вас, що ви знаєте правила поведінки за столом і змогли навчити цим правилам Буратіно. Молодці!

2. Васильєва-Л. Гангнус «Азбука ввічливості».

3. К. Т. Дунцова, Л. Г. Станкович «Етикет за столом».

4. Н. Е. Богуславська, Н. А. Купина «Веселий етикет».

Консультація для батьків: «Секрети етикету для малюків» СЕКРЕТИ ЕТИКЕТУ ДЛЯ МАЛЮКІВ. Вчити дітей правильно поводитися за столом можна з 3 років. Чим діти молодші, тим швидше вони сприймають все.

«Чистюля». Короткостроковий проект по формуванню культурно-гігієнічних навичок у дітей першої молодшої групи короткостроковий проект «чистюля», для першої молодшої групи. Вихователь: Теуважева О. Б. Мета проекту: Формування культурно гігієнічних.







Схожі статті