Сценарій заняття з акторської майстерності в шкільному театральному колективі

Тема заняття: «Взаємодія на сцені в різних запропонованих обставинах».

Мета заняття: Через звільнення фізичне і психічне розвивати і розкривати духовний потенціал учнів, удосконалюючи їхні творчі здібності.







Завдання заняття:
  • освітні
    • закріпити знання про взаємодію акторів, види і способи сценічного спілкування;
    • сформувати поняття «Пропоновані обставини»;
    • розвинути навички сценічного взаємодії;
    • створити умови для самостійної творчої роботи в малих групах з підготовки етюдів на дану тему.
  • виховні
    • активізація пізнавальних інтересів учнів;
    • формування партнерських відносин в групі;
    • виховання в учня самодисципліни;
    • формування та підтримка адекватної самооцінки.

1. Організаційний момент (4 хв.)

Звучить фонограма музичного привітання «Грай - місто» представляє! ». Хлопці з педагогом в колі. Виконується розминка «Добре на світі жить!» Після закінчення зарядки, педагог:

- Вітаю, мої любі! Сподіваюся, що ваш навчальний день пройшов чудово. І після нашої зарядки у вас знову з'явилися сили для творчості. Прошу сідати. (Сідаємо в творче коло).

2. Теоретична частина - повторення матеріалу (5 хв.)

Педагог: Ми продовжуємо з вами вдосконалювати наші акторські навички в рамках теми ...? (Відповіді учнів)
Педагог: Вірно. Взаємодія та спілкування акторів на сцені. На минулому занятті ми з'ясували, що виконуючи ланцюг сценічних завдань і діючи якимось чином по відношенню до партнера, актор неминуче і сам піддається впливу з боку партнера.
Питання. Що виникає в результаті?
Відповідь. Виникає взаємодія, боротьба.
Питання. У чому особливості акторської спілкування?
Відповіді.
  • Треба сприймати дії партнера,
  • Ставити себе в залежність від партнера,
  • Бути чуйним, податливим і чуйним до всього, що виходить від партнера,
  • Радіти несподіванок, що виникають при наявності справжнього спілкування.

Питання. У чому проявляється спілкування?
Відповідь. У взаємозалежності акторських пристосувань: в зміні інтонацій, в музичній зв'язку реплік, у взаємозв'язку міміки, жестів, пластики і рухів.
Питання. Що «вбиває акторське спілкування?»
Відповідь. Удавання, штучність і «зовнішність» оцінок; якщо порушена органіка поведінки, хоча б одним з партнерів.
Питання: Що народжує даний взаємодія?
Відповідь. Справжнє увагу і органічне дію з боку обох.







3. Теоретична частина - новий матеріал (6 хв.)

4. Практична частина - тренінг на розігрів (5 хв.)

Пропоновані обставини:
1. Кожен з вас - Кучер, який заснув на робочому місці! (Вправа на релаксацію)
2. Кожен з вас - учасник конкурсу з бодібілдингу! (Вправа на розігрів м'язів)
3. Ви співаки, які готуються до сольного виступу! (Артикуляційні вправи: щітка, голка, п'ятачок-посмішка, драндулет, гойдалки, і вправи на опору дихання)

5. Практика на сцені (25 хв.)

Педагог: Відмінно! Але нам пора на сцену! Пропоноване обставина наступне! На сцену ви зможете потрапити тільки через уявну двері, яка знаходиться ось тут! (Показує) Двері закриті. По черзі ви будете входити на сцену, відкриваючи двері способом, відмінним від інших.

Вправа «Сто способів відкрити двері» тренує уяву і сенсорне сприйняття.

Учні на сцені.

Педагог: Ми продовжуємо взаємодіяти в різних запропонованих обставинах. Прошу вас встати парами обличчям один до одного.
«М'яч і насос» формує навички взаємодії в парі, і тривалого і різкого видиху. Один учень - м'яч, інший - насос. Насос надуває м'яч, поки той не лопне. Потім зміна ролей.
«Прості парні завдання» Називаю пропоновані обставини на просте взаємодія. Хлопці створюють «життєві картини». (Пиляти дрова, дресирувати собаку, слухати музику через одні навушники, робити зачіску подрузі, бинтувати руку / ногу і т.д.). Показ по черзі.
Вправа «Орган». Мета: розвиток навичок взаємодії та звільнення голосу. Розслабившись і закривши очі, діти лежать на підлозі. Торкаючись кожного, «відкриваю» труби органу, які починають звучати. Звучать всі діти - звучить весь орган. Потім по черзі дотиком «закриваю» труби, в результаті інструмент замовкає.
Вправа «Машини». Вироблення навичок колективної роботи. Мета: знайти уявні, але логічні шляхи зв'язати воєдино рух і звук і створити разом «машину» / верстат / фантастичний агрегат ». Під ритмічну музику 1-й учень виконує один рух, характерне, на його думку, для роботи якогось механізму. Потім до нього підключається 2-й учасник «проекту» і додає своє «механічний рух». Далі в фантастичному «агрегаті» з'являються все нові механізми (підключаються всі учасники заняття).
Педагог: Наша дивовижна машина працює злагоджено і ритмічно. Всі механізми її пов'язані один з одним невидимими шестерінками. Ось це результат. Чудова робота! Але не завжди буває все гладко. Іноді хтось, чиє настрій не таке радісне і піднесений, обов'язково зіпсує нам день. Здивовані? Так називається нова гра, яка тренує акторське спілкування і змушує чітко уявити собі обставини, які визначають дії акторів.

7. Творча гра «зіпсувати мій день» (10 хв.)

Педагог: Прошу всіх пройти на стільці, на сцені тільки один. Це ... Вова. Він сидить на зупинці і чекає автобуса ... Завдання Аліни прийти на цю зупинку і зробити щось таке, що змусить Вову встати і піти. Якщо все вийшло, Аліна залишається чекати автобуса, і до неї підходить наступний учасник колективу з тим же завданням. На зупинці побувають все! Почнемо! (Проводиться гра)

8. Етюдні роботи на взаємодію в запропонованих обставинах за картками (20 хв.)

Картки для постановки етюдних робіт:
  • що визначають місце дії: шкільний клас, дискотека, автобус, берег моря ...
  • що визначають вихідне подія: день народження, травма, виклик до директора, повінь, обман ...
  • що визначають предмет боротьби: любов, гроші, дружба, торт, лідерство, мікрофон ...

Самостійна робота в групах - 10 хвилин, показ етюдів - 10 хвилин.

1) Узагальнення по темі.
2) Оцінка роботи кожного (активність, фантазія, образне мислення, гра).
3) Домашнє завдання (спостерігаємо взаємодію членів своєї сім'ї).

- Дякую за творче спілкування!







Схожі статті