Правила пляжного футболу - все про Палажка - блоги

Театр починається з вішалки, а будь-який вид спорту починається з правил гри! Для того, щоб краще розібратися і зрозуміти пляжний футбол, я розповім про його основні особливості! Сьогодні поговоримо про кількість гравців, розмірах пісочної майданчики, правилі 4-х секунд і інших "стандартах" самого реалістичного виду спорту!

Почнемо з того, що команда з пляжного футболу складається з голкіпера і 4 польових гравців. Заміни можуть відбуватися як під час пауз, так і по ходу матчу. Кількість замін при цьому не обмежена. Форма складається з ігрових шорт і футболок, грають футболісти босоніж, вирішуються тільки захисні пов'язки на гомілкостопи і коліна.

Майданчик для пляжного футболу є прямокутником, розміри якого становлять 37 метрів в довжину і 28 завширшки. Розміткою, яка обмежує поле, є стрічка шириною 10 см. Її колір для зручності суддів, гравців і вболівальників повинен бути контрастним по відношенню до піску. У кутах майданчика знаходяться кутові прапорці червоного кольору. Ще два прапора червоного кольору розташовані один навпроти одного по широким сторонам майданчика за її межами. Вони позначають «віртуальну» центральну лінію.

Штрафний майданчик також обмежена «віртуальної» лінією з двох прапорців, їх колір жовтий. Розташовуються такі прапори один навпроти одного по широким сторонам майданчика на відстані 9 метрів від лицьової лінії, таким чином площа, де воротар може грати руками має розміри 9 метрів в довжину і 28 завширшки.

Стійки воріт у пляжному футболі найчастіше обтягнуті спеціальним матеріалом для безпеки футболістів. Розміри воріт - 5,5 метрів в ширину і 2,2 метра у висоту.

М'яч для пляжного футболу важить близько 400-440 грам, матеріал його трохи м'якше, ніж для великого футболу і пов'язано це з тим, що футболісти грають босоніж. Більшість змагань проводиться м'ячами Adidas, які пройшли ліцензування FIFA.

Матч в пляжному футболі складається з 3х періодів по 12 хвилин кожен, перерва між таймами становить 3 хвилини. У разі «нічийного» результату в основний час матчу призначається «овертайм» тривалістю 3 хвилини, в якому правило «золотого гола» не діє. Необхідно домогтися позитивного результату за підсумками всього ігрового часу. У разі «нічиєї» в овертаймі призначаються післяматчеві удари, по 3 для кожної з команд. Якщо і за підсумками 3-х ударів суперники не можуть визначити переможця, серія триває, але в розрахунок береться кожна пара ударів.

Стежать за виконанням всіх правил два арбітра в полі, суддя-хронометрист, що відповідає за час, і запасний арбітр.

Час в пляжному футболі зупиняється тільки в разі тривалих пауз, таких як травми гравців, відсутність ігрового м'яча, святкування забитого гола. Рішення про зупинку часу приймає головний арбітр, а здійснює зупинку суддя-хронометрист. Якщо м'яч іде за бічну або лицьову лінії, час матчу не зупиняється.

Футболісти мають права вводити м'яч з-за бокової лінії і руками, і ногами, на свій розсуд. Кутовий удар розігрується тільки ногами. Воротарі повинні вводити м'яч, який пішов за межі поля, тільки руками.

На введення м'яча в гру футболістам дається 4 секунди. У разі, якщо за 4 секунди м'яч не введений в поле голкіпером або НЕ розіграний штрафний удар, призначається вільний удар з центру поля. Якщо гравець не вводить м'яч з ауту або з кутового протягом 4 секунд, то м'яч переходить до команди-суперника.

Воротар може взяти м'яч в руки від свого гравця тільки один раз. Після цього пас назад допускається тільки в разі, якщо голкіпер гратиме ногами. Наступного разу голкіпер зможе взяти м'яч в руки від свого партнера тільки після торкання м'яча суперником.

Основні порушення в пляжному футболі, за які призначаються штрафні удари. наступні:

- Удар суперника ногою, або підніжка; - Захоплення, утримання, поштовх, навмисна блокування суперника; - Дотик До Інших м'яча рукою. Це не відноситься до воротаря в його майданчику. Це також не відноситься до гравця, якщо його рука в момент торкання притиснута до тіла, і він не намагається доторкнутися до м'яча рукою; - Стрибок на суперника, - Спроба перешкодити гравцеві, який виконує удар бісіклетой (через себе).

Також в пляжному футболі є вільні удари. які призначаються за:

- затягування часу, - в разі, якщо воротар двічі поспіль візьме м'яч в руки від свого партнера без торкання м'яча суперника, - за введення м'яча воротарем ногами, - за неспортивну поведінку тренера і суперечки з арбітром у разі, якщо м'яч знаходиться в грі.

Штрафний удар розігрується з місця фолу, за винятком порушення правил у штрафному майданчику. У цьому випадку призначається пенальті. Удари виробляються гравцем, на якому відбулося порушення. У разі, якщо гравець отримав травму і не може продовжити гру, право на удар отримує футболіст, який вийшов на заміну. Штрафні удари пробиваються без перешкод і стінки. У разі, якщо порушення правил відбулося на чужій половині поля, всі футболісти повинні відійти за межі «уявних» ліній, які можуть бути прокреслені від м'яча до кутових прапорців воріт суперника (забезпечується «коридор» для удару).

У разі порушення правил на своїй половині поля, а також в разі пробиття пенальті, всі гравці повинні знаходитися за лінією м'яча.

Якщо призначається вільний удар, то він пробивається з центру поля будь-яким з футболістів, що знаходяться на майданчику. Всі інші гравці повинні знаходитися лінією м'яча.

За грубий фол, незгоду з діями арбітра, неспортивною поведінкою гравець отримує «жовту» картку.

За умисне порушення правил, гру руками воротаря за межами штрафного майданчика, «фол останньої надії», а також за другий «гірчичник» гравець отримує «червону» картку і залишає майданчика до кінця гри. Команда такого гравця залишається в меншості на 2 хвилини ігрового часу або до забитого гола суперниками. Після цього на майданчик може вийти 4-й гравець.

За неспортивну поведінку також можуть бути попереджені і видалені члени тренерського штабу і адміністративний персонал команди, що знаходяться на лаві запасних.

Якщо у вас залишилися питання - буду радий на них відповісти!

Фото взяті з сайту ПФК "Кристал", Beachsoccerrussia і FIFA.