Пляжний футбол - правила гри і як потрапити в пляжний футбол

Одним з найбільш динамічно розвиваючих спортивних напрямків є пляжний футбол, який зародився в Бразилії. Після того як в змаганнях взяли участь відомі постаті великого футболу, багато глядачів і спонсорів звернули увагу на цей вид спорту.

Майданчик для пляжного футболу

Є ряд вимог, які висуваються до майданчика, на якій можна професійно грати:

1. Вона повинна мати прямокутну форму з компактними розмірами 37х28 м. Розмітка, що обмежує поле повинна бути шириною в 10 м і обов'язково контрастною по відношенню до основної частини. У кутах обов'язково ставляться прапорці.
  2. Гра «пляжний футбол» має на увазі використання ще двох прапорців, які розміщуються один навпроти одного по широким сторонам, щоб позначити центральну лінію.
  3. Що стосується штрафної лінії, що її також обмежують візуальної лінією, використовуючи два прапорці жовтого кольору. Їх ставлять на широкій стороні поля на відстані 9 м від лицьової лінії. У підсумку виходить, що штрафна площадка має розміри 28х9 м.
  4. Пляжний футбол - це спорт, для якого дуже важливо якість покриття, тобто піску, оскільки гравці бігають босоніж. Він повинен бути м'яким, чистим і без пилу. Будь-які домішки і сміття повинні бути неодмінно видалені. Мінімальна глибина піску - 40 см, а якщо організовується штучна поверхня, то 45 см.

Інвентар для пляжного футболу

Для гри використовуються невеликі ворота, ширина яких становить 5,5 м, а висота - 2,2 м. У більшості випадків стійку обтягують спеціальним матеріалом, що забезпечує безпеку гравців. М'яч для пляжного футболу виготовляється з матеріалу, який трохи м'якше, ніж той, який беруть для великого футболу, оскільки гравці бігають босоніж. На змаганнях частіше використовуються м'ячі Adidas, що мають ліцензію FIFA. Що стосується ваги, то він в межах 400-440 м

Пляжний футбол - правила гри

У цього спортивного спрямування є свої особливості і правила:

1. У грі від кожної команди бере участь по чотири польових футболіста і по воротарю. Взуття надягати заборонено, а от що фіксують і захисні пов'язки на голеностоп і коліна дозволені.
  2. Кількість замін не фіксоване і їх дозволяється робити і під час основного часу гри, і під час перерви.
  3. Правила пляжного футболу вказують, що вводити м'яч на поле можна руками і ногами, але при цьому кутовий розігрується тільки ногами. Лікар може використовувати тільки руки, якщо м'яч опинився за межами поля. Важливо ввести його за 4 сек. і якщо цього не відбулося, то призначається вільний удар з центру поля.
  4. Ще один важливий момент - скільки триває тайм у пляжному футболі, так ось тривалість матчу становить 36 хв. які розділені на три періоди. Між ними є перерви по 3 хв.
  5. Якщо гра закінчилася нічиєю, то призначається овертайм, який триває 3 хв. Важливо домогтися переваги за підсумками всього ігрового часу. Якщо знову нічия, то призначаються післяматчеві удари - по 3 для кожної команди. Серія триватиме, поки переможець не визначиться.
  6. Пляжний футбол має на увазі участь двох арбітрів в полі, судді-хронометриста, який стежить за часом, і запасного арбітра.
  7. Штрафні удари призначаються, якщо стався удар ногою або підніжка, захоплення, поштовх або торкання м'яча рукою, але це не відноситься до воротаря, який грає в штрафний.

Як потрапити в пляжний футбол?

Цей напрямок в спорті можна назвати молодим, оскільки воно тільки починає розвиватися, тому спеціальних шкіл для молоді, з навчання гри в футбол, дуже мало і в основному вони сконцентровані у великих містах. Згідно зі статистикою грати в пляжний футбол починають люди, які раніше займалися великим футболом і з якихось причин вирішили змінити напрямок.

Світовий рейтинг пляжного футболу

Існує спеціальний міжнародний рейтинг в цьому спортивному напрямку, який називається BSWW. Його складаються після того, як проходять чемпіонати світу з пляжного футболу. Є ще окремий рейтинг, що поширюється тільки на європейські країни. Поки чемпіони з пляжного футболу - португальці. У лідерах ще знаходяться такі країни: Росія, Бразилія, Італія і Іран.