Пляжний футбол історія, опис та правила гри

Пляжний футбол - це не тільки захоплююча гра, але хороша альтернатива пасивному лежання на гарячому піску

Батьківщиною пляжного футболу вважається Бразилія. Всенародна любов до футболу в цій країні призвели до того, що м'ячем грали, де тільки це було можливо: на стадіонах, пустирях, вулицях, дахах будинків і, звичайно ж, численних пляжах. Дуже скоро цей вид футболу завоював велику популярність і зараз змагання з пляжного футболу транслюють телеканали більш ніж 170 країн світу.

В Україні проведенням змагань з пляжного футболу займається Асоціація пляжного футболу, яка входить до складу федерації футболу України (ФФУ).

Пляжний футбол - спорт, який представляє собою різновид класичного футболу. На відміну від класичного футболу в пляжному гра проходить на полях, вкритих піском, тому особливе значення має витривалість гравців. Так як гра проходить на поле невеликого розміру то у гравців з'являється шанс забити практично з будь-якого становища на поле, це змушує футболістів використовувати будь-яку можливість, для того щоб нанести удар по воротах. Це неминуче призводить до збільшення кількості ударів (в середньому до 60 за гру) і забитих голів (в середньому 11 за гру), що робить цей вид спорту дуже видовищним і привабливим як для вболівальників, так і самих гравців.

В офіційних змаганнях в пляжний футбол грають дві команди. До складу кожної команди входить 5 чоловік: 4 польових гравця і воротар. По ходу гри можна робити необмежену кількість замін (а на лавці запасних знаходиться від 3 до 5 гравців).

Матч проходить на прямокутному майданчику стандартних розмірів (35-37 м на 26-28 м), обмеженою тканинними стрічками і з парою воріт. Матч складається з трьох таймів по 12 хвилин. Якщо в кінці матчу рахунок нічийний, то після закінчення основного часу призначається додатковий період в 3 хвилини або до переможного гола. Якщо ж в додатковий час ніхто не заб'є, тоді призначається серія пенальті.

Футболісти грають без взуття, але правилами дозволяється носити пов'язки для захисту гомілок і колін.

У грі часто наносяться акробатичні удари, причому правила забороняється заважати гравцеві, що виконує такий удар, в іншому випадку призначається штрафний.

За будь-якої фол дається штрафний удар. Є дві особливості виконання штрафних у пляжному футболі. По-перше, під час виконання штрафного в обов'язковому порядку необхідно наносити удар по воротах суперника, а по-друге, штрафний удар повинен виконувати той гравець, проти якого були порушені правила. І лише в разі його травми це право переходить до іншого польовому гравцеві.

Не забувайте що пляжний футбол - це не лише гра, за якою приємно спостерігати з трибун, а й спосіб поєднати приємне з корисним, тобто самому активно відпочити і підтримати фізичну форму.