Поспіли яблучка в саду »мета розвиток мовлення молодших дошкільнят


Конспект гри-заняття з розвитку мовлення дітей в молодшій групі

«Поспіли яблучка в саду»


Мета. розвиток мовлення молодших дошкільнят.

- збагачення словника (познайомити дітей з новими словами. «наряд», «консервуємо»);

- розвиток артикуляційного апарату. стимуляція мовних центрів голови, розвиток дрібної моторики рук;

- виховання інтересу і любові до художнього слова.


Устаткування. шматочки яблук на тарілці зі шпажками для дегустації; намальовані яблука. підвішені на нитках; магнітна дошка із зображенням силуету яблуні і яблука на магнітах різного розміру; силуети відер: велике, середнє і мале для збору яблук; пластилін червоного кольору. дощечки, силуети банок з картону (розмір ½ А4) на кожну дитину; вологі серветки; блюдо з чистими яблуками для частування дітей.


I. Організаційна частина.


Бесіда про осінь. Вихователь нагадує дітям, що настала осінь. Пожовкла на лузі трава; листя забарвилися в яскраві кольори: червоний, помаранчевий; почервоніли ягоди на горобині; в лісі багато грибів, горіхів; тварини і птахи роблять запаси на зиму; з полів і городів збирають урожай овочів. А в садах і на плодових деревах встигли фрукти. Дітям пропонується дізнатися назву фрукта. отгадав загадку:

Я росту на гілці.

Люблять мене дорослі

І маленькі дітки.


Діти дізнаються яблуко. Вихователь хвалить їх за кмітливість.


II. Основна частина.


1. Розгляд яблука, дегустація. Педагог демонструє дітям яблуко, пропонує спробувати шматочок з тарілки.


2. Читання вірша «Яблунька»


Росла, росла яблунька,

Цвіла, цвіла яблунька,

І поспіли яблучка для хлопців.


3. Артикуляційна гімнастика.


Щічки-яблучка. Ваші щічки круглі як яблучка. Надути обидві щоки.


Язичок-листок прикрив яблучка бочок. Підняти мову вгору і закрити верхню губу. Опустити вниз і закрити нижню губу.


Яблука падають з дерева на траву: «Бам-бом-бум!» Зобразити велике яблуко (голосно), середнє (тихіше), маленьке (тихо).


4. Гра «Зірви яблуко».


На рівні трохи вище за голову дитини на нитках підвішені намальовані яблука. Дітям пропонується нарвати яблук. Гра супроводжується текстом:


Ось так яблуко. воно соку солодкого повно.

Руку простягніть, яблуко зірвіть.

Став вітер гілочку качати,

І важко яблуко дістати.

Підстрибни, руку простягни

І швидко яблуко зірви!


5. Гра «Збери урожай».


На магнітній дошці макет яблуні, на якій висять яблука різного розміру. На столі - силуети відер різного розміру. Вихователь звертає увагу дітей. як багато яблук дозріло, і всі вони різні: маленькі, трохи більше, великі. Пропонує дітям зібрати маленькі яблука - в маленьке відерце, середні - в середнє. а великі - в велику.


6. Пластілінографія «Консервируем яблука».


Вихователь хвалить дітей за те, що зібрали великий урожай, запитує, як же його зберегти. Чи знають діти, що можна приготувати з яблук? (Зварити компот, варення.) Дітям пропонується законсервувати яблука. які зможуть зберігатися всю зиму. Діти підходять до столів, на яких лежать заготовки банок. Ліплять яблука, прикріплюють до банків.


Дії дітей супроводжуються віршем:


Поспіли яблука у нас,

Буде на зиму запас.

Як плоди нам зберегти?

Треба в банки їх закрити.

Нашій мамі ми допоможемо -

У банки яблука розкладемо.

Чи не боїмося ми клопоту:

Буде на зиму компот.

Яблучка лежать красиво.

Скаже мама нам: «Спасибі!»


Після роботи діти витирають руки вологими серветками. Педагог виставляє роботи, щоб їх було видно всім дітям. Вихователь хвалить дітей: багато яблук законсервували. вистачить на всю зиму.


III. Заключна частина


Вихователь дістає блюдо з чистими яблуками. Повідомляє дітям, що у них залишилося ще трохи свіжих яблук і пропонує пригоститися, але спочатку рекомендує вимити руки з милом.


Знають дорослі і діти:

Є корисно фрукти ці!

Ми до столу їх подамо,

Фрукти свіжими з'їмо.


Діти миють руки і пригощаються яблуками.

Схожі статті