План-конспект заняття по навколишнього світу (підготовча група) на тему конспект нод по

«Навіщо потрібні правила дорожнього руху?»

Місце роботи: МБДОУ №54 м Армавір.

Мета: Продовжувати знайомити дітей з правилами дорожнього руху, вчити практично, застосовувати їх в різних ситуаціях. Розвивати мислення, зорову увагу, вміння орієнтуватися в навколишньому світі. Виховувати почуття відповідальності.







- удосконалювати діалогічну мова, інтонаційну виразність мови;

- продовжувати закріплювати правила поведінки на проїжджій частині;

- розвивати у дітей почуття відповідальності за дотримання правил дорожнього руху;

- розширювати знання дітей про світлофор, про значення сигналів світлофора;

- формувати дружні, доброзичливі відносини між дітьми;

- виховувати вміння слухати, свого товариша, не перебиваючи;

- формувати бажання дотримуватися правил дорожнього руху.

- закріпити в мові назви дорожніх знаків.

Матеріал до заняття: дорожні знаки, розрізні картинки, проектор, екран, ноутбук.

Методи і прийом и: ігровий момент, художнє слово, показ, бесіда, завдання, пояснення, розглядання, закріплення, заохочення, підсумок.

Завдання інтегрованих освітніх областей:

«Мовний розвиток»: розвивати вміння відгадувати загадки і співвідносити їх з зображенням.

- бесіда «Світлофор», «Дорожні знаки», «Правила дорожнього руху», «Пішохідний перехід», «Міський транспорт,« Види транспорту »;

- читання художньої літератури: Б. Житков «Світлофор»;

- розглядання фотографій «Вулиці нашого міста»;

- малювання «Вантажний автомобіль», аплікація «Автобус», конструювання «Вулиці міста»;

- складання оповідання за сюжетною картинці;

- сюжетно-рольова гра «Автобус».

Хід безпосередньо освітньої діяльності.

1. Організаційний момент, мотивація

Вихователь: Хлопці, послухайте, будь ласка, вірш:

В Африці зебри газету читали.

В Африці в обморок зебри впали.

Чорним по білому в цій газеті

Було написано, ніби на світі,

Де не ступала нога носорога,

Бідні зебри лежать на дорогах.

Люди крокують по зебрам в чобітках,

Лакових туфельках і босоніжках,

У брудних черевиках, кросівках і кедах,

Їздять по зебрам на велосипедах,

Котять на роликах і самокатах,

Ладом по ним марширують солдати,

Бродять по зебрам коти і собаки, -

Всі підкоряються страшному знаку:

«Перетинаються ПІШОХОДАМ ДОРОГУ -

СУВОРО по зебрі, на зебрі СУВОРО! »

В Африці зебри газету читали.

В Африці в обморок зебри впали.

Просто, не знали вони, на жаль,

ПРАВИЛ ДОРОЖНЬОГО пересування.

Вихователь: Скажіть мені, про які зебрах йдеться у вірші?

Діти: Про тих, які намальовані на асфальті.

Вихователь: А навіщо вони намальовані?

Діти: Щоб по ним переходити дорогу.

Вихователь: А як вони називаються?

Діти: Пішохідний перехід.

Вихователь: Правильно, це пішохідний перехід. А якби не було пішохідного переходу, що тоді б сталося?

Діти: Автомобіль наїхав б на пішохода.

Вихователь: Я пропоную вам показати цей знак.

Дитина підходить до екрану (на екрані багато дорожніх знаків) і показує знак, який позначає пішохідний перехід і читає напам'ять вірш.

Навіщо потрібні правила

Пам'ятай ти про перехід!

Як зебра, наземний.

Знай, що тільки перехід

Від машин тебе врятує!

Вихователь: А тепер пропоную відгадати загадку:

Червоний, жовтий і зелений,

Він на всіх дивиться в упор.

Вихователь: Скажіть мені, що позначає червоне світло?

Діти: Червоне світло позначає, що йти небезпечно.

Вихователь: А що означає жовте світло?

Діти: А жовтий позначає, що треба приготуватися. Але переходити дорогу ще не можна.

Вихователь: А що означає зелене світло?

Діти: На зелене світло можна переходити дорогу.

Вихователь: давайте пограємо в гру «Світлофор»

Вихователь піднімає по черзі гуртки одного кольору. На червоний гурток діти стоять, руки опущені; на жовтий - виконують пружні напівприсідання; на зелений - крокують на місці.

Вихователь: Ще одну відгадайте загадку:

Це що за звір такий

Пробіг по бруківці,

На ногах його - гума,

А харчується бензином?

Він гарчить, клубочиться пил.

2. Основна частина

Вихователь: Зараз вам потрібно розділитися на три команди. (Діти діляться).

Перед вами столи, на столах лежать розрізні картинки, ваше завдання, як можна швидше зібрати картинки і сказати, який вид транспорту ви зібрали.

Після того як діти зберуть розрізні картинки, називають види транспорту: наземний - це трактор, повітряний - це літак, водний - це човен.

Вихователь: Молодці. А тепер зверніть увагу на екран і скажіть, що зображено на екрані?

Діти: Дорожні знаки.

Вихователь: Зараз я буду загадувати загадки, а ви відгадки будете знаходити на екрані.

У білому трикутнику

З облямівкою червоною

Цей знак дорожній

Знають всі на світі:

Під цим знаком, як не дивно,

Всі чекають чогось постійно.

Хтось сидячи, хтось стоячи ...

Що за місце тут таке?

(Місце зупинки автобуса)

Під дорогою нора.

Хто швидше всіх смекнет,

Чому по ній з ранку

Ходять люди взад-вперед?

(Підземний пішохідний перехід)

Знає кожен пішохід

Про підземний цей хід.

Місто він не прикрашає,

Але машинам не заважає!

У цьому місці пішохід

Терпляче транспорт чекає.

Він пішки втомився крокувати,

Хоче пасажиром стати.

Якщо потрібно вам лікуватися,

Знак підкаже, де лікарня.

Сто серйозних докторів

Там вам скажуть: «Будь здоров!»

Діти відгадують загадки і показують на екрані.

Вихователь: Всі загадки відгадали і на екрані показали. Молодці!

Вихователь: А зараз час фізкультхвилинки.

На вулиці нашої Діти марширують,

(Рухаються з одного кінця групи в інший),

(Тримають в руках уявний кермо, роблять розворот),

(Рухаються в протилежну сторону).

Наче живі.

- Гей, машини, повний хід!

Я - зразковий пішохід:

Поспішати не люблю,

Вам дорогу поступлюся. (Я. Тайц)

Вихователь: Скажіть мені, чи можна переходити дорогу.

Вихователь: А чому?

Діти: Дорогу можна переходити тільки в зазначеному місці.

Вихователь: А йти по дорозі можна?

Діти: Ні. Йти можна тільки по тротуару.







Вихователь: А де він знаходиться?

Діти: Уздовж дороги.

Вихователь показує дорожній знак зупинка трамвая та автобуса.

Вихователь: Скажіть мені, навіщо потрібні такі знаки?

Діти: Щоб люди знали, де знаходиться зупинка трамвая чи автобуса.

Вихователь: Які правила поведінки в громадському транспорті ви знаєте?

1 дитина: Що стоїть на зупинці автомобіль, автобус або тролейбус обходи тільки ззаду, щоб вчасно побачити, чи немає за ним іншої машини. А ось трамвай обходь тільки спереду. Але завжди краще почекати, поки тобі не буде добре видно всю вулицю.

2 дитина: При вході в автобус, тролейбус або трамвай пропускай в дверях свого супутника, літньої людини або жінку з маленькою дитиною. А ось виходити з автобуса, тролейбуса чи трамвая першим повинен хлопчик або чоловік, щоб подати руку своєї супутниці.

3 дитина: В громадському транспорті завжди уступай місцем літнім людям і жінкам з маленькими дітьми.

4 дитина: Чи не проштовхувати в натовпі пасажирів, допомагаючи собі ліктями, - користуйся не руками, а голосом.

5 дитина: Нічого не їси, і не пий в громадському транспорті. Ти можеш випадково забруднити сидіння вагона або одяг пасажирів.

Вихователь: Молодці! А тепер давайте всі разом прочитаємо вірш про правила дорожнього руху:

Щоб не хвилювалися

Кожен день батьки,

Щоб спокійно мчали

По вулиці водії! (Ю. Яковлєв)

Вихователь: Хлопці, скажіть, навіщо ж нам потрібні правила дорожнього руху? Що нового ви дізналися і чим би ви хотіли поділитися вдома з батьками або друзями?

«Навіщо потрібні правила дорожнього руху?»

Місце роботи: МБДОУ №54 м Армавір.

Мета: Продовжувати знайомити дітей з правилами дорожнього руху, вчити практично, застосовувати їх в різних ситуаціях. Розвивати мислення, зорову увагу, вміння орієнтуватися в навколишньому світі. Виховувати почуття відповідальності.

- удосконалювати діалогічну мова, інтонаційну виразність мови;

- продовжувати закріплювати правила поведінки на проїжджій частині;

- розвивати у дітей почуття відповідальності за дотримання правил дорожнього руху;

- розширювати знання дітей про світлофор, про значення сигналів світлофора;

- формувати дружні, доброзичливі відносини між дітьми;

- виховувати вміння слухати, свого товариша, не перебиваючи;

- формувати бажання дотримуватися правил дорожнього руху.

- закріпити в мові назви дорожніх знаків.

Матеріал до заняття: дорожні знаки, розрізні картинки, проектор, екран, ноутбук.

Методи і прийом и: ігровий момент, художнє слово, показ, бесіда, завдання, пояснення, розглядання, закріплення, заохочення, підсумок.

Завдання інтегрованих освітніх областей:

«Мовний розвиток»: розвивати вміння відгадувати загадки і співвідносити їх з зображенням.

- бесіда «Світлофор», «Дорожні знаки», «Правила дорожнього руху», «Пішохідний перехід», «Міський транспорт,« Види транспорту »;

- читання художньої літератури: Б. Житков «Світлофор»;

- розглядання фотографій «Вулиці нашого міста»;

- малювання «Вантажний автомобіль», аплікація «Автобус», конструювання «Вулиці міста»;

- складання оповідання за сюжетною картинці;

- сюжетно-рольова гра «Автобус».

Хід безпосередньо освітньої діяльності.

1. Організаційний момент, мотивація

Вихователь: Хлопці, послухайте, будь ласка, вірш:

В Африці зебри газету читали.

В Африці в обморок зебри впали.

Чорним по білому в цій газеті

Було написано, ніби на світі,

Де не ступала нога носорога,

Бідні зебри лежать на дорогах.

Люди крокують по зебрам в чобітках,

Лакових туфельках і босоніжках,

У брудних черевиках, кросівках і кедах,

Їздять по зебрам на велосипедах,

Котять на роликах і самокатах,

Ладом по ним марширують солдати,

Бродять по зебрам коти і собаки, -

Всі підкоряються страшному знаку:

«Перетинаються ПІШОХОДАМ ДОРОГУ -

СУВОРО по зебрі, на зебрі СУВОРО! »

В Африці зебри газету читали.

В Африці в обморок зебри впали.

Просто, не знали вони, на жаль,

ПРАВИЛ ДОРОЖНЬОГО пересування.

Вихователь: Скажіть мені, про які зебрах йдеться у вірші?

Діти: Про тих, які намальовані на асфальті.

Вихователь: А навіщо вони намальовані?

Діти: Щоб по ним переходити дорогу.

Вихователь: А як вони називаються?

Діти: Пішохідний перехід.

Вихователь: Правильно, це пішохідний перехід. А якби не було пішохідного переходу, що тоді б сталося?

Діти: Автомобіль наїхав б на пішохода.

Вихователь: Я пропоную вам показати цей знак.

Дитина підходить до екрану (на екрані багато дорожніх знаків) і показує знак, який позначає пішохідний перехід і читає напам'ять вірш.

Навіщо потрібні правила

Пам'ятай ти про перехід!

Як зебра, наземний.

Знай, що тільки перехід

Від машин тебе врятує!

Вихователь: А тепер пропоную відгадати загадку:

Червоний, жовтий і зелений,

Він на всіх дивиться в упор.

Вихователь: Скажіть мені, що позначає червоне світло?

Діти: Червоне світло позначає, що йти небезпечно.

Вихователь: А що означає жовте світло?

Діти: А жовтий позначає, що треба приготуватися. Але переходити дорогу ще не можна.

Вихователь: А що означає зелене світло?

Діти: На зелене світло можна переходити дорогу.

Вихователь: давайте пограємо в гру «Світлофор»

Вихователь піднімає по черзі гуртки одного кольору. На червоний гурток діти стоять, руки опущені; на жовтий - виконують пружні напівприсідання; на зелений - крокують на місці.

Вихователь: Ще одну відгадайте загадку:

Це що за звір такий

Пробіг по бруківці,

На ногах його - гума,

А харчується бензином?

Він гарчить, клубочиться пил.

2. Основна частина

Вихователь: Зараз вам потрібно розділитися на три команди. (Діти діляться).

Перед вами столи, на столах лежать розрізні картинки, ваше завдання, як можна швидше зібрати картинки і сказати, який вид транспорту ви зібрали.

Після того як діти зберуть розрізні картинки, називають види транспорту: наземний - це трактор, повітряний - це літак, водний - це човен.

Вихователь: Молодці. А тепер зверніть увагу на екран і скажіть, що зображено на екрані?

Діти: Дорожні знаки.

Вихователь: Зараз я буду загадувати загадки, а ви відгадки будете знаходити на екрані.

У білому трикутнику

З облямівкою червоною

Цей знак дорожній

Знають всі на світі:

Під цим знаком, як не дивно,

Всі чекають чогось постійно.

Хтось сидячи, хтось стоячи ...

Що за місце тут таке?

(Місце зупинки автобуса)

Під дорогою нора.

Хто швидше всіх смекнет,

Чому по ній з ранку

Ходять люди взад-вперед?

(Підземний пішохідний перехід)

Знає кожен пішохід

Про підземний цей хід.

Місто він не прикрашає,

Але машинам не заважає!

У цьому місці пішохід

Терпляче транспорт чекає.

Він пішки втомився крокувати,

Хоче пасажиром стати.

Якщо потрібно вам лікуватися,

Знак підкаже, де лікарня.

Сто серйозних докторів

Там вам скажуть: «Будь здоров!»

Діти відгадують загадки і показують на екрані.

Вихователь: Всі загадки відгадали і на екрані показали. Молодці!

Вихователь: А зараз час фізкультхвилинки.

На вулиці нашої Діти марширують,

(Рухаються з одного кінця групи в інший),

(Тримають в руках уявний кермо, роблять розворот),

(Рухаються в протилежну сторону).

Наче живі.

- Гей, машини, повний хід!

Я - зразковий пішохід:

Поспішати не люблю,

Вам дорогу поступлюся. (Я. Тайц)

Вихователь: Скажіть мені, чи можна переходити дорогу.

Вихователь: А чому?

Діти: Дорогу можна переходити тільки в зазначеному місці.

Вихователь: А йти по дорозі можна?

Діти: Ні. Йти можна тільки по тротуару.

Вихователь: А де він знаходиться?

Діти: Уздовж дороги.

Вихователь показує дорожній знак зупинка трамвая та автобуса.

Вихователь: Скажіть мені, навіщо потрібні такі знаки?

Діти: Щоб люди знали, де знаходиться зупинка трамвая чи автобуса.

Вихователь: Які правила поведінки в громадському транспорті ви знаєте?

1 дитина: Що стоїть на зупинці автомобіль, автобус або тролейбус обходи тільки ззаду, щоб вчасно побачити, чи немає за ним іншої машини. А ось трамвай обходь тільки спереду. Але завжди краще почекати, поки тобі не буде добре видно всю вулицю.

2 дитина: При вході в автобус, тролейбус або трамвай пропускай в дверях свого супутника, літньої людини або жінку з маленькою дитиною. А ось виходити з автобуса, тролейбуса чи трамвая першим повинен хлопчик або чоловік, щоб подати руку своєї супутниці.

3 дитина: В громадському транспорті завжди уступай місцем літнім людям і жінкам з маленькими дітьми.

4 дитина: Чи не проштовхувати в натовпі пасажирів, допомагаючи собі ліктями, - користуйся не руками, а голосом.

5 дитина: Нічого не їси, і не пий в громадському транспорті. Ти можеш випадково забруднити сидіння вагона або одяг пасажирів.

Вихователь: Молодці! А тепер давайте всі разом прочитаємо вірш про правила дорожнього руху:

Щоб не хвилювалися

Кожен день батьки,

Щоб спокійно мчали

По вулиці водії! (Ю. Яковлєв)

Вихователь: Хлопці, скажіть, навіщо ж нам потрібні правила дорожнього руху? Що нового ви дізналися і чим би ви хотіли поділитися вдома з батьками або друзями?







Схожі статті