План-конспект уроку з російської мови (6 клас) на тему урок російської мови - "зарубай собі на

Урок-гра з російської мови

"Зарубай собі на носі"

(Фразеологізми в усній і письмовій мові)

Учитель: Григор'єва А.Д.

Тип уроку: узагальнення та систематизація знань.







Мета - узагальнити і систематизувати вивчений матеріал по темі «Лексика. Фразеологія »:

1) освітня: закріпити і розширити знання учнів про фразеологізмах, показати різноманіття, різнорідність фразеологізмів;

2) розвиваюча: розвивати творче мислення, активність учнів; формувати вміння працювати в групах; удосконалювати комунікативні мовленнєві вміння і навички учнів;

3) яка виховує: сприяти вихованню любові до рідної мови, до стійких оборотів промови.

Технології: освітні, ігрові, інформаційні.

Обладнання: комп'ютер, проектор, екран, презентація, музичний супровід, лист для журі.

Сила слова - безмежна.

I. Організаційний момент

Привіт, хлопці! Сьогодні на уроці ми повинні поглибити і розширити свої знання про фразеологізмах - «перлини» російської мови. Тема нашого уроку «Зарубай собі на носі» (фразеологізми в усній і письмовій мові).

Отож, не будемо бити байдики.

Ви засукаєте рукава.

Завдання приготуйтеся слухати,

Щоб не паморочилося в голові.

II. Запис теми і епіграфа (клас ділиться на 3 команди)

III. проведення гри

1 конкурс «Розминка»

Почнемо урок ми з повторення.

  1. команда. Що вивчає фразеологія? (Розділ науки про мову, в якому вивчаються стійкі словосполучення слів, цілісні за своїм значенням).
  2. команда. Що називається фразеологізмом? (Стійкі сполучення слів, рівні за своїм значенням або 1 слову, або цілого пропозицією).
  3. команда. Чим фразеологізми відрізняються від вільних поєднань слів? (Чи є неподільними зворотами, в реченні підкреслюються як 1 член).






2 конкурс «Про які фразеологізмах йдеться?»

  1. команда. Що не вирубати сокирою?
  2. команда. Хто пише лапою?
  3. команда. Що б'ють нероби?
  1. команда. На яких ніжках хатинка?
  2. команда. Кого тягнуть за хвіст?
  3. команда. Коли курчат рахують?

3 конкурс «Хто швидше?» (Зібрати фразеологізм)

Два чобота (не підточить)

Простіше пареної (гори)

Чи не в брову (пара)

Обвести навколо (ріпи)

Обіцяти золоті (сльози)

Комар носа (а в око)

По темі: методичні розробки, презентації та конспекти

Конспект уроку з російської мови на тему: "Імена числівники в усній і письмовій мові"

Даний конспект уроку з російської мови містить багатий матеріал по іменах числівником. Конспект розроблений відповідно до системно-діяльнісних підходом, націлений на залучення учнів в разноо.

Мета уроку: 1.повторіть і закріпити узагальнений теоретичний матеріал по темі: «Типи складного пропозиції. Пунктуація складного пропозиції », представивши групові домашні проекти; отработ.

Урок в 5 класі на тему "Звернення. Виділення звернень в усній і письмовій мові"

Сценарій уроку російської мови в 5 класі відповідно до вимог ФГОС ООО.Тема уроку: Обращеніе.Виделеніе звернення в усній і письмовій речі.Метапредметная тема: визначення та понятіе.Ті.

Презентація до уроку російської мови "Заруби собі на носі" (фразеологізми в усній і письмовій мові)

Дана презентація - хороший наочний матеріал до уроку російської мови в 6 класі "Заруби собі на носі" (фразеологізми в усній і письмовій мові).

Технологічна карта уроку Ознайомлення з досконалим тривалим часом Present Perfect Continuous. Робота над використанням даної тимчасової форми в усній і письмовій мові.

Відкритий уроку на тему. Ознайомлення з досконалим тривалим часом Present Perfect Continuous. Робота над використанням даної тимчасової форми в усній і письмовій мові.

Урок в 8-9 класі "Роль вступних слів в усній і письмовій мові"

Повторення і узагальнення відомостей про вступних словах і пропозиціях, визначення їх роль в усній і письмовій мові. Підготовка учнів до написання твору на лінгвістичну тему.

Система вправ, спрямованих на розвиток умінь і навичок у вживанні граматичного матеріалу в усній і письмовій мові по темі "Узгодження дієслівних часів дійсного способу".







Схожі статті