Укладач уроку: Булякова Юлія Радиковна - учитель МОБУ ЗОШ №1 п. Сонячний
Підручник: для 5 класу загальноосвітніх установ.
Тема уроку: узагальнююче повторення розділу «Площі і обсяги».
Цілі: Повторення алгоритмів обчислення площ і обсягів фігур; закріплення знань, умінь, навичок застосування формул для обчислення площі, периметра прямокутника і квадрата, площі поверхні і об'єму прямокутного паралелепіпеда; організація пошукової роботи учнів.
1. Організаційний момент. Привітання учнів. Перевірка навчальних приладдя на парті. Повідомлення мети уроку.
Для початку запишемо домашнє завдання. Підготовка до підсумкової адм. к.р, № тисяча вісімсот тридцять-чотири (а, б), 1835 (а).
Вступ. Сьогоднішній урок буде проходити в такий спосіб. У кожного з вас на столі лежить по конверту. Протягом уроку ви будете складати набрані вами монети (золоті -завдання підвищеного рівня; серебряние- за завдання середнього рівня; мідні - за завдання першого рівня і за вірний усну відповідь). Ті учні, які справляються із завданням наперед, є можливість викупити у мене завдання за одну мідну монету, і при наданні правильних рішень отримуватимуть ту монету, в яку було оцінено дане завдання. Є можливість отримати підказку у вчителя, але в цьому випадку учні повинні за дану підказку віддати одну мідну монету. 3 мідні можна обміняти на одну срібну, 3 срібні на одну золоту. Таким чином, я вважаю скільки монет набрав учень до кінця уроку, і виставлю відповідну оцінку в журнал.
Критерії оцінок: (запис на дошці)
«5» - одна золота монета
При підрахунку своїх монет, якщо до тієї оцінки, яку ви хотіли отримати, не вистачає певної кількості монет, ви можете доповнити їх, взявши з конверта завдання в кінці уроку. Кожне завдання розцінюється монетами. Ті учні, які за весь час уроку, не встигли показати свої знання, є можливість отримати оцінку.
2. Усний рахунок. (За усний рахунок ви отримуєте мідну монету).
Давайте для початку, згадаємо формули, які нам необхідні сьогодні на уроці.
1. Знайдіть відповідність: