Конспект заняття в другій молодшій групі «допоможемо ведмедику прокинутися»

Олександра Демидова
Конспект заняття в другій молодшій групі «Допоможемо Мишкові прокинутися»

Мета. узагальнити, закріпити і систематизувати знання дітей.

• Закріпити вміння розрізняти контрастні за величиною предмети, використовуючи при цьому слова великий, маленький.

• Продовжувати вчити порівнювати два предмети за довжиною, визначати результати порівняння словами високий - низький.

• Удосконалювати вміння складати групу з окремих предметів, виділяти один предмет з групи. позначати сукупності словами один, багато.

• Продовжувати вчити порівнювати два предмети по ширині, визначати результати порівняння словами широкий - вузький.

• Закріплювати вміння впізнавати і називати кольори.

• Закріпити вміння складати візерунок з геометричних форм

• Розвиток координації рухів, загальної та дрібної моторики.

• Закріплювати знання про сезонні зміни в природі, про характерні ознаки весни.

• Виховувати у дітей чуйність, чуйність, бажання діяти спільно, прагнення допомогти другу.

• Доставляти дитині радість, задоволення від роботи.

Попередня робота. розгадування загадок, розучування віршів, пальчикової гри, пісень про тварин, розглядання картин із зображенням різних тварин, картинок про весну.

Устаткування. іграшки - білочка, заєць, пташка, ведмедик. ширма, дві доріжки, струмочок, килимок, картинка ялинок, шишки, картинка «Весна». фонова музика.

Хід заняття:

Вихователь. Хлопці, ви сьогодні красиві, нарядні. Подивіться, до нас сьогодні прийшли гості. Привітайтеся з ними. Все подивіться на них. Привітаємося. Молодці!

Вихователь. Хлопці чуєте, хтось постукав? А я чую. Подивіться хто це? (З'являється з-за ширми ворона)

Птах-ворона. Кар - кар! Привіт, хлопці! Мишка ніяк не може прокинутися. Все спить і спить! Допоможіть. будь ласка, розбудити ведмедика?

Вихователь. Хлопці, а де живе ведмедик. А де спить ведмедик взимку. Допоможемо ведмедику прокинутися і вийти з барлогу?

Вихователь. Ліс далеко, хлопці. На чому ж ми вирушимо в ліс?

(Відповіді дітей ... на машині, літаку ...)

Вихователь. Я пропоную вам, відправиться на поїзді.

ПІСНЯ (музичний супровід «ПОТЯГ»): вирушаємо ....

Вихователь. Ось ми з вами і опинилися в лісі!

(Звучить аудіозапис «Звуки лісу».)

Вихователь. Подивіться, як тут красиво!

Вже настала весна, і все навколо прокидається. оживає, тане сніжок, все радіють, пташки веселіше цвірінькають.

Вихователь. А ось струмочок на нашому шляху. Хлопці, ми зможемо через них пройти? Які містки? Яким кольором широкий місток? Яким кольором вузький місток? за яким ми з вами пройдемо?

Проходять через широкий місток.

Вихователь. Хлопці, подивіться ялинки які гарні ялинки! Хто ж на них живе? Відгадайте загадку і дізнаєтеся.

Пишний хвіст стирчить з верхівки.

Що за дивна тваринка?

Клацає горішки дрібно.

Ну звичайно, це ... Діти відгадують загадку .... (Білочка).

Вихователь. Здрастуй, білочка! Яка ти красива, пухнаста, м'яка.

Що білочка любить їсти? (Горішки, шишки, гриби)

Білочка, чому ти така сумна?

Білочка. Хлопці, я переплутала всі шишки, сумно від того що не можу зрозуміти яка шишка з якою ялинки.

Вихователь. Допоможемо білочку визначити з якою ялинки шишки?

Яка це ялинка (висока) Яка це? (Низька) Яка це шишка (маленька) Яка це шишка? (Велика)

(Гра «Розклади шишки за розміром на ялинки»).

Діти розкладають по шишки по ялинка.

Хлопці а у нас є ще гриб. Де ж він росте? Скільки всього шишок? Скільки всього грибів?

Білочка дякує дітей. Діти прощаються з білочкою.

Вихователь. Скажімо білочку «До побачення!» І підемо далі.

В поле на пагорбі

Вушка свої гріє,

Які у зайченя вушка? (Довгі)

Які у зайченя ніжки? (Швидкі)

Який у зайчика хвостик? (Короткий)

Зайка. а куди ви прямуєте?

Вихователь. Зайка, а ти не покажеш дорогу до барлозі ведмедики?

Зайка. Ні ні…. Спочатку я вас порошу допомогти мені.

Розумна тітонька Сова дала мені завдання, а я не можу з ним впоратися. Хлопці, допоможіть мені будь ласка.

Вихователь. Хлопці, допоможемо зайчику?

Діти сідають за столи:

Перед дітьми картинки з героями. Необхідно викласти з блоків Дьенеша і паличок Кюїзенера картинку.

Зайка. Спасибі, хлопці, ви мені допомогли. Зайка показує дорогу.

Вихователь. Скажімо зайчику «До побачення!» І підемо далі.

Вихователь. Хлопці, подивіться яка гарна весняна галявинка. Давайте відпочинемо і пограємо. (Сідають на килимок)

«Допоможемо Мишкові». Підсумкове інтегроване заняття в першій молодшій групі Завдання: Освітні: Вчити відповідати на питання «скільки?» Словами «один», «багато», «жодного». Вчити групувати предмети за розміром.

Конспект заняття в другій молодшій групі «допоможемо ведмедику прокинутися»
Конспект комплексного підсумкового заняття за другий квартал по ПДР в першій молодшій групі «Як хлопці Мишкові допомогли» «Як хлопці Мишкові допомогли» .Задачи. Освітні завдання: 1. Вчити дітей називати вид машини - вантажна. 2. Вчити використовувати печатки.

Конспект НСД з розвитку мовлення «Допоможемо Мишкові» Мета: вчити дітей дбайливого ставлення до своїх і чужих іграшок, правилам поводження з іграшками. Завдання: Освітні завдання: • Активізувати.

Конспект НСД з розвитку мовлення в групі раннього віку (2-3 роки) «Допоможемо ведмедику побудувати будинок» Мета: Розвивати мова дітей засобами настільного театру. Завдання: Освітні: Збагачувати літературними образами самостійну і організовану.

Конспект НСД по пізнавальному розвитку з інтеграцією освітніх областей в середній групі «Допоможемо Мишкові» Конспект організованої освітньої діяльності пізнавального розвитку з інтеграцією освітніх областей по темі: «Допоможемо Мишкові».

Конспект заняття з математики в молодшій групі «Допоможемо Мишкові!» Конспект заняття в молодшій групі «Допоможемо Мишкові! "Завдання: - Вчити дітей розрізняти сумне і веселий настрій.

Конспект заняття з розвитку мовлення в молодшій групі. «До Мишкові в гості» Мета Формувати у дітей уявлення про предметний світ. Завдання: - Закріпити з дітьми назва предметів і їх призначення. - Ознайомити.

«Допоможемо ведмедику бути здоровим». Конспект заняття в середній групі по розділу «Здоровий спосіб життя» «Допоможемо ведмедику бути здоровим». Мета: формувати у дітей уявлення про здоровий спосіб життя. Завдання: Навчальна: Розширювати уявлення.

Схожі статті