Світлана Тюріна
Конспект НСД з ліплення в підготовчій до школи групі «Ах ви, коні, мої коні ...»
Тема: «Ах ви, коні, мої коні ...» (Ліплення фігури коня в русі).
Цілі: Формувати творче ставлення дітей до оточуючого їх предметного і живого світу.
Інтеграція освітніх областей: художня творчість, комунікація, пізнання.
Попередня робота: комплекс бесід з ознайомлення дітей зі скульптурою, з творчістю скульптора-анімаліста П. К. Клодта. відвідування разом з батьками художніх музеїв, пам'ятників міста.
Матеріал й устаткування: скульптура малої форми, що зображає коней (кілька варіантів) для обстеження. Шматки пластиліну відповідних кольорів; стеки; дощечки або клейонки; серветки; підставки для готових робіт.
Хід заняття: Вихователь читає дітям розповідь К. Д. Ушинського «Конячка»:
Кінь хропе, вухами пряде, очима поводить, вудила гризе, шию, мов лебідь, гніт, копитом землю риє. Гривень не шиї хвилею, ззаду хвіст трубою, між вух - чубчик, на ногах - щітка; шерсть сріблом відливає. У роті вудила, на спині сідло, стремена золоті, підкірки сталеві.
Сідай і пішов! За тридев'ять земель, в тридесяте царство! Кінь біжить, земля тремтить, з рота піна, з ніздрів пар валить.
- Ми з вами вже познайомилися з таким чудовим видом мистецтва, як скульптура, дізналися хто такі скульптори. А хто пам'ятає, який скульптор любив зображувати коней? (Правильно, Петро Карлович Клодт, чудовий російський скульптор).
- Зараз ми з вами будемо ліпити коників, щоб вони були такі ж гарні: «шию, немов лебеді гнули, хвіст трубою, грива по шиї хвилею, між вух - чубчик.» І були «як живі», зовсім як у П. К. Клодта.
Вихователь пропонує дітям ще раз розглянути скульптуру малої форми - статуетки коней; і визначити, яким способом її краще зліпити. Уточнює відповіді дітей і радить спробувати зліпити конячку так, як це роблять справжні скульптори.
- Спочатку потрібно створити вихідну форму - циліндр (розгортаємо прямими рухами долонь). Один кінець валика (циліндра) приблизно на третину довжини надрезаем стеком, відтягує утворилися частини і робимо з однієї частини шию з головою, а з іншого - ноги. Шию піднімаємо вгору, трохи згинаємо, щоб вийшла голова. Ноги робимо з іншої частини: надрезаем стеком на дві рівні частини, кожну з яких відтягує і закруглюємо. Інший кінець валика (циліндра) злегка витягуємо, щоб задні ноги вийшли такої ж довжини, як передні.
Вихователь пропонує дітям доліпити фігурку так, щоб вийшла гарна конячка:
-Діти, давайте оформимо виліплену фігурку, щоб вона стала красивою конячкою. Розглядаємо з усіх боків і згладжуємо. Гриву і хвіст можна ускладнити, виліпив деталі окремо: скачати джгутики або валики і сплести з них хвіст і гриву.
Вихователь показує основні способи ліплення і спонукає дітей до самостійної творчості. Під час заняття допомагає дітям порадами, індивідуальним показом, навідними питаннями передати руху коня, динаміку. Спонукає дітей передати індивідуальне настрій своєї конячки (стрибає, стрімка; спокійно пасеться; Гарц і т. Д.)
- Не забувайте, діти, що ви створюєте «живе» тварина. Навіть якщо воно просто стоїть або лежить нерухомо, воно не може бути застиглим і неживим. Поворот голови, вигин спини - це миті життя.
Все виліплені вироби об'єднуються в композицію.
В кінці заняття кожна дитина може розповісти про свою роботу.
Гра - експериментування в старшій групі «Підводне Царство» МЕТА: залучення дітей старшої групи до світу природи. ЗАВДАННЯ: 1. Освітня: - ознайомити дітей з морськими мешканцями; - викликати.Календарно-тематичне планування на тиждень. Друга молодша група. Подія: осінь Тема: Птахи і тварини восени. Мета: Дати уявлення про підготовку тварин і птахів з зими. Література: Фісенко М. А. "фізкультура.