Конспект заняття «малюнки на піску»

Анастасія Леонова
Конспект заняття «Малюнки на піску»

Мета заняття. навчання дітей прийомам малювання на піску.

розширити уявлення дітей про природному матеріалі (пісок, його властивості і користь для людей;

сприяти розвитку пізнавальних процесів (мовлення, уяви, наочно-образного мислення, дрібної моторики, координації рухів;

сприяти формуванню інтересу до малювання піском. вихованню дбайливого ставлення до природи.

Хід заняття:

Хлопці, подивіться, що я для вас підготувала!

Вихователь підводить дітей до виставки робіт, зроблених з піску

- Давайте розглянемо ці роботи, що їх об'єднує?

- З чого зроблені ці роботи?

- Де ще використовують пісок?

Абсолютно вірно, ще пісок використовують при будівництві будівель і доріг, в пісочному годиннику, їм посипають доріжки взимку, з піском люблять грати діти і навіть дорослі, а художники, які вміють працювати з піском. створюють піщані твори, будинки і навіть міста, з деякими з них ми з вами сьогодні вже познайомилися.

А чи знаєте ви, що пісок має цілющі властивості і люди використовують їх, щоб лікувати хвороби. Нагрітий пісок на сонечку, віддає своє тепло людині ще дуже довго, тому його використовують для прогрівання.

Так само пісок може забирати поганий настрій і заспокоювати.

Пісок може бути різнобарвним (коричневим, жовтим, білим і навіть чорним).

З піску роблять наждачний папір і скло, пісочний годинник. З піску ліплять замки. а ще піском можна малювати.

А ви хочете цього навчитися?

Я запрошую вас на мій превеликий столу, на якому насипаний пісок. Давайте з піском познайомимося ближче, покладіть свої долоні на пісок. Який він, пісок? (Прохолодний, м'який, ніжний).

- Проведіть долонями по піску. Що ви відчуваєте?

- Наберіть пісок в кулачок, пересипте його на долоньку (який він - сипучий, розгляньте уважно пісок. З чого він складається?

Так, дійсно, пісок складається з дрібних піщинок, адже пісок це дрібно перетертий камінь.

Зараз я познайомлю вас з прийомами малювання піском.

1 найпростіший - одним пальцем.

2 двома пальцями відразу

3 ребром долоні

5 висипанням цівки з кулачка

- Хлопці, опустіть руки в пісок. Подивіться, що там заховано? (Жолуді)

- Що таке жолуді? (Плоди дуба)

- А що таке дуб? (Дерево)

- Які дерева ви ще знаєте?

- Чим відрізняється дуб від інших дерев? (Великими неосяжними розмірами стовбура і гілок, довговічністю) (фото дуба).

- А давайте намалюємо дуб піском і спробуємо все прийоми, з якими ви познайомилися.

- Проходьте за вільні столи.

- Закрийте очі, уявіть це дерево, який у нього неосяжний стовбур, великі розлогі гілки, на гілках лежить білий пухнастий сніг, під дубом високі кучугури

- А тепер давайте намалюємо то. що представили, але для початку разомнём свої пальчики

Всім в лісі на диво

(Труть долоні одна об одну)

Різні ростуть дерева:

(Відкривають долоні і розчепірюють пальці)

Ось вперлася в небеса

Вся смолистая сосна.

(З'єднують лікті - «ствол». Розкривають долоні - «крона»)

( «Ліхтарики» з рухом зверху вниз)

Як у Полюшко билина,

Тонка зростає осичка.

(Показують вказівний палець, решта - стиснуті в кулак)

Дуб розкинув свої гілки,

І не страшний йому вітер.

(Витягують руки вгору, розчепірюють пальці)

- З чого почнемо малювати? З стовбура дерева?

Інструкція. приготували великий палець, поклали на ребро, провели знизу вгору і повернулися назад. Ребром долоні відсуньте пісок зі стовбура в сторону.

- Від стовбура малюємо гілки (інструкція двома пальцями)

- Кучугури (ребром долоні)

Перехід до весни

- Сонце починає гріти сильніше. Що відбувається з деревом?

(Гілочки тягнуться до сонця, нирки, струмки)

На галявині дуб зелений,

Потягнувся до неба кроною. (Потягування - руки вгору.)

Він на гілках серед лісу

Щедро жолуді розвісив. (Потягування - руки в сторони.)

А внизу гриби ростуть,

Їх так багато нині тут!

Не лінуйся і не соромся,

За грибами нахиляйся! (Нахили вперед.)

Ось жаба пострибала,

Тут води їй, видно, мало.

І жаба бадьоро скаче

Прямо до ставка, не інакше. (Стрибки на місці.)

Ну, а ми пройдемо трохи.

Піднімаємо вище ногу! (Ходьба на місці.)

І на травичку опустилися!

- Розпускається листя, виростає трава, сонце припікає ще сильніше.

- Як змінюється дуб восени?

(Обпадають листя і покривають землю, дозрівають плоди, сонце тьмяніє) з листя малювати жолуді, посипати сонце піском.

- Хлопці, вийшло у нас побувати в ролі художників і намалювати пісочну картину?

- А давайте подивимося, які картини у нас вийшли? (Увага на екран).

- Дякую за роботу. Ці пісочні картини я залишаю вам, щоб ви показали своїм батькам.

«Що ми знаємо про пісок?» Конспект інтегрованого безпосередньо освітньої діяльності в другій молодшій групі Мета: розвивати активність і допитливість дітей молодшого дошкільного віку в процесі пізнавальної діяльності. Завдання: • формувати.

Конспект заняття «Діалог про пісок через досвід і експеримент з ним» Конспект Діалог про пісок через досвід і експеримент з ним. Мета: Формувати добре, розумне, дбайливе ставлення до рукотворного світу. Завдання.

Використання нетрадиційних технік в навчанні дітей дошкільного віку прийомам малювання Близько року ми працюємо над темою: «Використання нетрадиційних технік в навчанні дітей прийомам малювання. Нетрадиційні техніки малювання-це.

Конспект гри - заняття з піском з дітьми раннього віку «Картинки на піску» Завдання: 1. Вчити дітей малювати на піску, використовуючи пальчик або паличку. 2. Розвивати дрібну моторику. 3. Виховувати активність, самостійність.

Конспект НСД по пізнавальному розвитку «Чудеса на піску» (Пісочна ігротерапія) Конспект НСД по пізнавальному розвитку «Чудеса на піску» (Пісочна ігротерапія). [/ B] Завдання: - Через метод експериментування з піском.

Конспект заняття «малюнки на піску»
Конспект НСД малювання на піску «На грядці» (старша група) Метою є розвиток пізнавальних процесів, мови, дрібної моторики пальців рук і розвиток комунікативних навичок у дітей старшого.

Конспект заняття «Сонячна казка на піску» для дітей раннього віку з порушенням зору Сонячна казка на піску (заняття для дітей раннього віку). Мета заняття: Розвиток відчуття дотику, сприйняття, мислення.

Конспект заняття з малювання піском «Фігури на піску» Заняття 5. «Фігури на піску» Мета: - створення умов для внутрішнього прагнення дитини до самоактуалізації; - сприяти розвитку.

Проект «Чудеса на піску» Тема проекту: «Чудеса на піску» Завдання: 1. Створити у дітей інтерес до ігор і вправ з піском, перетворивши їх в цікаву гру; 2. Поєднувати.

Схожі статті