Конспект уроку на тему як можна виростити гриби на шматочку хліба

Тут Ви можете завантажити Конспект уроку на тему "Як можна виростити гриби на шматочку хліба" для предмета. Навколишній світ. Даний документ допоможе вам підготувати хороший і якісний матеріал для уроку.

Як можна виростити гриби на шматочку хліби

Мета: Розширити знання і уявлення учнів про грибах і їх местообитании.

Обговорити новий матеріал про способи харчування грибів і довести необхідність виділення грибів в особливу групу живої природи.

Звернути увагу дітей на взаємозв'язок живих організмів в природі (на прикладі дерев і грибів).

Розвивати уміння роботи в парі.

Устаткування: фотоматеріали з зображенням грибів, муляжі шапинкових грибів, тарілки з вирощеним цвілевих грибів - мукор, аркуші паперу, лупи.

I. Організаційний момент

II. актуалізація знань

Учням пропонується відгадати загадки про різні об'єкти живої і неживої природи:

Один багаття весь світ зігріває (сонце)

На землю впало пухова ковдра,
Літо прийшло - ковдру все зійшло (сніг)

Маленький, молодецький крізь землю пройшов - червону шапочку знайшов (гриб)

Нам в дощ і в спеку допоможе друг,
Зелений і хороший.
Протягне нам десятки рук
І тисячі долоньок (дерево)

Без крил летять,
Без ніг біжать,
Без вітрила пливуть (хмари)

Ворушилися у квітки всі чотири пелюстки.
Я зірвати його хотів -
Він спурхнув і полетів (метелик)

Що об'єднує слова-відгадки? (Об'єкти живої та неживої природи) Заповнимо схему «Природа»

На дошці схема з пропусками:

Робота зі схемою: На які групи розділимо всю природу? Що відноситься до неживої природи? (Вода, повітря, Сонце, грунт і т. Д.) Групи живої природи? (Рослини і тварини) Який групи немає в схемі? (Гриби) На дошці з'являються таблички з відсутніми словами.

III. Цілепокладання (навчальне завдання)

Яка тема уроку? Про що будемо говорити? (Про грибах) Що вже знаєте про гриби?

Що можемо дізнатися про грибах сьогодні на уроці? Які питання будемо обговорювати?

Учні обговорюють у парах план вивчення теми. Далі проводиться колективне обговорення плану і він поступово з'являється на дошці:

Роль грибів у природі

Сьогодні на уроці ми спробуємо відповісти на деякі з цих питань.

IV. відкриття нового

Доведіть, що гриби - це об'єкти живої природи. Діти згадують ознаки живих істот.

Однак вчені відносять гриби в окрему групу природи. Чому? Що гриби об'єднує з рослинами? А чим відрізняються? (Припущення дітей)

Учні читають текст підручника (стор. 109, 1 абзац) і роблять висновок, що відмінність - в способі живлення рослин.

А чим же харчуються гриби? Перш розглянемо питання про будову гриба. Демонстрація фотографій грибів, муляжу. Далі учні малюють будова гриба на аркушах паперу, вчитель виконує малюнок на дошці. За допомогою підручника доповнюють малюнок (плодове тіло - капелюшок і ніжка, грибниця).

Після цього розглядається питання про харчування грибів. Учні читають текст в підручнику (стор. 110), обговорюють в парах і роблять висновок про те, що грибниця зростається з корінням дерева і так гриб отримує від нього харчування.

Де частіше ростуть гриби? (В лісі, у дерев, на пнях) Чому? Спробуємо знайти відповідь на питання в хрестоматії. Учні знаходять потрібний текст в хрестоматії по утриманню і обговорюють проблему в групах по чотири.

Чим же відрізняється гриб і рослина? (Спосіб харчування)

Ми з вами говоримо про шапинкових грибах, які ростуть в лісах і парках. Але виявляється не обов'язково йти в ліс, щоб побачити гриби! Згадайте назву тексту в підручнику. (Чи можна виростити гриби на шматочку хліба?) Учитель демонструє фото хліба з цвіллю. Що ж таке цвіль? Робота з текстом підручника (стор. 111). Далі демонструється вирощений мукор на хлібі, діти розглядають його через лупи і обговорюється досвід по вирощуванню гриба на хлібі. Яке питання виникає? (Як з'явився гриб?) Читання тексту підручника про розселення і розмноження цвілі спорами (вітер розносить суперечки по приміщенню).

Різноманітність грибів дуже велике (близько 65 тис. Видів), є серед них незвичайні і дивовижні! (Демонструються фотознімки різних грибів) Про це ви можете прочитати розповідь в хрестоматії «Як гриби допомагають людині».

Робота в зошитах (стор. 46, зад 64, 65) в парах.

Давайте ще раз повторимо все, що дізналися сьогодні про грибах. Гра «Так-ні»:

Гриби - об'єкти живої природи (та)

Основна частина гриба - плодове тіло (немає, це грибниця)

Гриби розмножуються спорами (та)

Гриби живляться так само, як і рослини (немає)

Гриби можна побачити будинки (та)

VI. Підсумок уроку, самооцінка (рефлексія)

Давайте повернемося до нашого плану вивчення грибів. Що вдалося обговорити сьогодні? Що дізналися нового? Кому було цікаво?

Схожі статті