Конспект по пізнавальному розвитку «в гостях у Архімеда»

Тетяна Самусева
Конспект по пізнавальному розвитку «В гостях у Архімеда»

Мета. Розширення пізнавальної активності дітей в експериментальній діяльності.







1. Формувати цілісну картину світу

2. Розвивати спостережливість. розумові операції (аналіз, синтез, узагальнення, класифікація).

3. Розвивати слухове увагу.

4. Розвивати пізнавальну активність дітей під час проведення експериментів

Устаткування. повітряну кульку, всередині якого запрошення від Архімеда. написане молоком, скляні банки, сирі яйця, стакан солі, столова ложка, глечик з водою, термос з гарячою водою, яйця кіндер - сюрпризу, дзеркала, пластикова пляшка.

хід заняття

Вихователь. Давним-давно, коли вас ще не було на світі, не було і ваших батьків, і навіть ваших бабусь і дідусів, жив на світі людина на ім'я Архімед. Хлопці, а ви знаєте, хто такий Архімед?

Діти. Жив в стародавньому світі.

- Він робив досліди, багато знав.

Вихователь. Правильно! Ця людина була дуже допитливим, все йому було цікаво. Він хотів знати, як влаштований світ, і сам вигадував багато корисних і потрібних речей ... А вам хотілося б побувати в гостях у Архімеда?

До групи влітає повітряна куля, всередині нього - лист.

Вихователь. Виявляється, сам Архімед надіслав нам запрошення ось таким незвичайним способом. Давайте прочитаємо його послання ... (Відкриває лист, а там чистий аркуш. Показує дітям) Чим же написано цей лист? Як нам його прочитати? Як невидиме зробити видимим? Це, напевно, секретні чорнило. У кого є варіанти?

Діти. Це написано молоком.

- Треба нагріти над свічкою.

-А можна над лампою.

Вихователь. Ось ми і розгадали таємне послання від Архімеда. Лист написано молоком. воно закипає від тепла лампи, темніє і стає видимим. Ось що написано в листі «Хлопці, запрошую вас в гості в мою чарівну лабораторію. Не забудьте вимовити чарівні слова. Крібле - Крабла - бумс.

Ось ми і опинилися в лабораторії Архімеда. як тут цікаво. Архімед приготував вам місця для спільної роботи. Він пропонує вам їх отримати за допомогою одного простого завдання.

Гра «Однакові звуки»

У кіндер - яйці перебувають різні предмети, крупи. У кого звуки збіглися, з тим вони утворюють пару.

- Ну, а тепер, прошу зайняти свої місця. Архімед ми вже готові. Де ж ти? Що за дивні звуки? Хто це? А це Мишеня - Удівленок. А ви знаєте, хлопці, чому його так називають? (Тому, що він цікавий, допитливий, всього нового дивується і сам любить дивувати). Він пропонує нам розгадати секрет «яйця - стрибунець».







На столі порожні скляні банки - 4 півлітрові, одна дволітрова. На блюдце - 5 сирих яйця, склянку кухонної солі, цукру, 2 столові ложки, глечик з водою, молоко.

- В першу банку налити води і опустити яйце - воно потоне.

-У другу банку налити води і додати 2 ложки цукру яйце потоне.

-У третю банку налити молока, що станеться з яйцем?

-У четверту банку налити води і додати 2 ложки солі, яйце буде плавати на поверхні.

-У дволітрову банку перелити воду з першої банки, потім з другої - яйце буде плавати посередині.

Вихователь. А тепер відгадайте секрет яйця-стрибунець.

Діти. У солоній воді легше плавати тому, що будь-яке тіло підтримує не тільки вода, але і частинки солі, розчинені у воді.

Вихователь. Ну як мишеня, молодці ми з хлопцями.

Мишеня-Удівленок. Молодці, молодці, а от скажіть мені, як ви надуває кульки? А, що всередині у кульок? А не в надутих кульках є повітря? Який з кульок буде важче? Як перевірити? (Зважити, повітря має вагу) А ви, знаєте, як можна ще надути кульку? (За допомогою насоса, змішати оцет з содою і лимоном). А, я хочу вас здивувати, увагу фокус.

Порожній повітряну кульку надіти на шийку пластикової пляшки. Потримати її в гарячій воді. Що відбувається, чому кулька надувається? (Повітря при нагріванні розширюється).

- Як можна тепер здути кульку? (Зняти з пляшки).

Вихователь. Ну, Мишеня ти нас здивував, навіть я не знала, що так можна надути кульку!

Мишеня-Удівленок. Ви ще багато не знаєте. Засиділися ми щось з вами, давайте відпочинемо.

Физминутку з повітряними кульками.

Я з ранку сьогодні встав

З полиці куля повітряна взяв

Почав дути я і дивитися

Став мій кульку раптом товстіти.

Я все дую - куля все товщі

Дую товщі, дую товщі!

Раптом почув я бавовна,

Лопнув кульку, мій друже!

Мишеня-Удівленок. А, я хочу вас здивувати ще одним предметом, а яким здогадайтеся самі:

Я побачив свій портрет,

Відійшов - портрета немає (дзеркало).

Вихователь. Ну і що, в ньому дивного, дзеркал у нас повно, всяких різних, правда хлопці?

Мишеня-Удівленок. А ви знаєте, що за допомогою дзеркала можна перемогти ціле військо? Як це?

Мишеня-Удівленок розповідає історію про дзеркало, яке спричинило пожежу.

Вихователь. Нічого собі, ми цього не знали, та хлопці?

Мишеня-Удівленок. А ще дзеркала можу збільшувати кількість предметів, не вірите? Давайте проведемо досвід. Дітям беруть дзеркало.

Мишеня-Удівленок. Покладіть перед дзеркалом дві цукерки, а тепер скільки цукерок?

Два дзеркала стоять під кутом 90 градусів, зменшуючи кут між дзеркалами, збільшується кількість цукерок.

Мишеня-Удівленок. Хто здогадався і зможе пояснити, в чому тут секрет?

Вихователь. Здивував ти нас Мишеня, шкода, що ми так і не дочекалися Архімеда. тепер ви приходите до нас в гості. і ми теж знайдемо, чим вас здивувати, правда, хлопці? А на прощання ми хочемо подарувати тобі китайське прислів'я:

Те, що я почув, я забув.

Те, що я побачив, я пам'ятаю.

Те, що я зробив, я знаю!

Конспект по пізнавальному розвитку «в гостях у Архімеда»
Дитяче експериментування У період дошкільного дитинства формуються здібності до початкових форм узагальнення, умовиводи, абстракції. В освітньому процесі.







Схожі статті