Конспект комплексного заняття «меблі

Марина Муравйова
Конспект комплексного заняття «Меблі. «Килим»

Конспект НСД "Меблі. Малювання на тему" Килим ".

Інтеграція освітніх областей: "Пізнання", "Художня творчість", "Комунікація".

Види дитячої діяльності: ігрова, продуктивна, комунікативна, пізнавально-дослідницька.

Цілі: вправляти у вживанні займенників мій, моя, а також іменників у множині; познайомити з назвами предметів меблів і їх складовими частинами; вчити порівнювати окремі предмети меблів, описувати їх; вчити малювати фарбами, підбирати колір, дотримуватися співвідношення розмірів різних деталей.

Матеріали та обладнання: картинки із зображенням предметів меблів, іграшкові меблі, аркуші паперу, фарби, пензлики, баночки для води.

1. Організаційний момент.

Вихователь. Відгадайте загадки.

Під кришей- чотири ніжки,

А на крише- суп та ложки. (Стіл).

Варто Антошка на чотирьох ніжках. (Стілець).

Я зручний, дуже м'який, вам не важко вгадати, -

Люблять бабусі і внуки посидіти і полежати. (Диван).

З ногами. а без рук, з боками, а без ребер,

З сидінням, а без живота, зі спиною, але без голови. (Крісло).

2. Розгляд картинок.

Вихователь показує дітям картинки із зображенням меблів і просить назвати кожен предмет.

Вихователь розкладає картинки із зображенням меблів. Діти закривають очі, а вихователь прибирає 1-2 картинки. Діти кажуть, будь картинок не стало.

Конспект комплексного заняття «меблі

Вихователь показує картинку, на якій один предмет, і називає його. Потім показує картинку, на якій кілька предметів, і називає їх. Діти повторюють хором назву предмета в єдиному й у множині (стул- стільці); потім педагог кидає м'яч дитині і називає предмет в однині, а дитина називає предмет у множині і кидає м'яч назад.

Якщо стілець з дерева, він (який). (Дерев'яний).

Якщо ліжко з металу, вона (яка). (Металева).

Якщо стілець з пластмаси, він (який). (Пластмасовий).

Якщо крісло зі шкіри, то воно (яке). (Шкіряне).

4. Ознайомлення з частинами, з яких складається предмет.

Вихователь показує частини іграшкових меблів, а діти називають їх: у стула- сидіння, ніжки; у стола- кришка, ніжки; у дивана- спинка, сидіння, підлокітники, ніжки.

Потім діти самостійно показують у стула- сидіння; у крісла-підлокітники; у стола- кришку.

Вихователь виставляє картинки з предметами меблів, серед яких є зайва, діти визначають цей зайвий предмет.

Конспект комплексного заняття «меблі

Вгору рука і вниз рука.

Потягнули їх злегка.

Швидко поміняли руки!

Нам сьогодні не до нудьги.

Присідання з ударами:

Вниз бавовна і вгору бавовна.

Ноги, руки розминаємо,

Точно знаем- буде пуття!

Крутім- вертимо головою,

Розминаємо шию. Стій!

Вихователь розставляє на столі іграшкову лялькові меблі і зауважує, що не вистачає килима, потім показує зразки візерунків для килима. Діти на прямокутних листочках малюють фарбами візерунок за задумом.

Конспект комплексного заняття «меблі
Конспект комплексного заняття «меблі

Діти розкладають свої малюнки на столі і порівнюють візерунки.

Конспект комплексного заняття «меблі
Конспект комплексного заняття «меблі

Зразок оформлення конспекту НСД Працюючи з педагогами дитячого садка на практиці зіткнулася з проблемою при оформленні конспекту безпосередньо організованою освітньої.

Тематичне планування з формування інтересу до народної творчості у дітей старшого дошкільного віку Комплексно-тематичне планування з формування інтересу до народної творчості у дітей старшого дошкільного віку засобами театралізації.

Схожі статті