Урок математики по темі «розкриття дужок»

Мета: ввести поняття розкриття дужок; ознайомити з правилом розкриття дужок; відпрацьовувати вміння розв'язувати рівняння; розвивати логічне мислення.
Підручник: Н.Я. Виленкин «Математика 6».
Обладнання: картки із завданнями, екран, м / проектор, комп'ютер.

I. Організаційний момент

1. Вирішіть рівняння:

2. При яких значеннях а і b вірно рівність:

3. «Скільки років твоєму батькові?» - запитав Колю товариш.

А ти порахуй сам: число його років на 35 більше, ніж найменша з натуральних чисел. Скільки років Коліном батькові?

4. Розділіть сто на чверть. (100. 0,25 = 400.)

5. Порахуйте кількість трикутників на кресленні.

Урок математики по темі «розкриття дужок»

III. Повідомлення теми уроку

- Тема нашого уроку «Розкриття дужок». Що це таке, ви мені поясніть в кінці уроку.

IV. Вивчення нового матеріалу

1. Підготовча робота

- Згадайте, як до числа додати суму двох чисел і різниця двох чисел.
- Запишіть це властивість за допомогою букв.

- Запишіть в буквеному вигляді властивість вирахування з числа суми і з числа різниці.

2. Робота над новою темою

Перетворення виразів, що містять дужки, таким чином, що їх можна записати без дужок, називають розкриттям дужок.
Правила розкриття дужок грунтуються на властивостях додавання і віднімання, які ми з вами зараз згадали.

3. Робота з підручником

а) Розгляньте приклад 1 на стор.214

- Прочитайте перше правило розкриття дужок. Знайдіть значення виразу:

- На чому грунтується складання чисел - 5,23 і 5,23? (На властивості складання протилежних чисел)
- Чому дорівнює їх сума? (0.)

б) Що означає запис - а? (Число, протилежне числу а.)

- А запис - (- a)? (Число, протилежне числу - а.)
- Чому це так само? (А)

в) Знайдіть значення виразу: - (- 6 + 3)

- Спочатку ми склали числа - 6 і 3, потім знайшли число, протилежне числу - 3.

- Спочатку знайдемо числа, протилежні даними складовою, а потім складемо ці числа.
Щоб записати суму, протилежну сумі кількох доданків, треба змінити знаки даних доданків.

г) Розгляньте приклад 2 на стор.215.

- Прочитайте друге правило розкриття дужок.
- Ось як ці правила звучать у віршованій формі:

Перед дужкою плюс варто
Він про те і говорить,
Що ти дужки опускай,
Так все числа випускай.
Перед дужкою мінус строгий
Загородить нам дорогу.
Щоб дужки прибирати,
Треба знаки поміняти.

Знак мінус - дуже підступний, це «сторож біля воріт» і не впустить, якщо не покажеш «квиток». Чи не поміняєш знак.
Знак мінус - цегла, дорожній знак «В'їзд заборонено».

V. Фізкультхвилинка «Метелик»

спав квітка
І раптом прокинувся,
Більше спати не захотів,
Стрепенувся, потягнувся,
Злетів вгору і полетів.

VI. Закріплення вивченого матеріалу

1. №1234 стр. 216 (біля дошки і в зошитах).

- Як розкрити дужки, перед якими стоїть знак «+»?

2. №1235 стр. 216 (біля дошки і в зошитах).
- Як записати суму, протилежну сумі кількох доданків?

3. №1240 стр. 217 (самостійно з подальшою перевіркою)

- Що значить знайти різницю двох виразів?
- Як називаються числа при відніманні? (Зменшуване, від'ємник, різниця.)
- Назвіть зменшуване, від'ємник і різницю в кожному випадку.
- Як розкрити дужки, перед якими стоїть знак «+»?

VII. Повторення вивченого матеріалу

№ 1245 (а) стор. 218 (самостійно, перевірка з зразком на дошці).
- Розташуйте відповіді в порядку зростання.
- Чи не виконуючи обчислень, знайдіть, при якому значенні х вираз матиме найбільше значення.

VIII. Підведення підсумків уроку

№1254 (а, б) стор. 219; №1255 (а, б), 1258 (а).
Виставляння оцінок за урок.

Схожі статті