Урок математики по темі - довжина ламаної лінії

мета:
  • навчитися знаходити довжину ламаної лінії,
  • удосконалювати вміння креслити геометричні фігури,
  • повторити одиниці вимірювання довжини,
  • розвивати просторове мислення.
Устаткування.
  • індивідуальні картки паперові,
  • картки, викладені в ПК,
  • сигнали, що показують настрій,
  • малюнки Івана-царевича, Жаби, Царівни.

1. Організаційний момент і повідомлення цілей.

- Сьогодні на уроці ми будемо вирішувати математичні вирази, завдання, працювати з лінійкою. А для початку хочеться запитати. з яким настроєм ви прийшли на урок?

Покажіть картки з вашим настроєм. Молодці, настрій у вас відмінний, продовжимо урок.

Відгадайте, з якої казки уривок:

"Старший син вистрілив, принесла стрілу княжа дочка; середній вистрілив -стрелу принесла генеральська дочка, а малому Івану-царевичу принесла стрілу з болота жаба. Ті брати веселі і радісні, а Іван-царевич задумався. Заплакав." Як я житиму з жабою ? "

- Хлопці, допоможемо Івану-царевичу перетворити жабу в Царівну? Для цього нам треба буде виконати багато завдань.

Після того, як хлопці відгадали казку, учитель вивішує на дошці малюнки Івана-царевича і жаби. Між ними болото. Іван-царевич повинен дістатися до жаби по купинах болота (кожна кочка- це завдання). Щоб Івану зробити крок вперед, хлопцям треба виконати завдання.

б) Яке число тут зайве?
  • 2, 6, 7, 13, 8
  • 37, 58, 92, 100, 67
  • 18, 12, 7, 25,49,38

в) Решітезадачу:

В одну бочку входить 7 відер води, а в іншу стільки ж. та ще 3 відра. Скільки відер в другій бочці? А в обох? (10, 17 відер)

У той час, поки частина дітей працює усно, 3 хлопців виконують індивідуальні завдання за картками паперовим і набраними на комп'ютері. Після того, як діти їх виконають, їх перевірять інші хлопці. Так задіяні в індивідуальній роботі 6 учнів.

Обчислювальні значення сум і різниць:

Виконай віднімання з суми:
  • (70 + 13) - 7
  • (60 +15) - 6
  • (50 + 14) -20
  • (40 +18) - 8

- Впорався Іван-царевич з купиною, чекає його інша.

Повідомлення теми уроку.

- Розгляньте на дошці геометричні фігури. (Зображені 2 відрізка різної величини і дві ламані лінії. З 3 ланками і 2 ланками)

- Як називаються фігури?

- На які 2 групи їх можна розділити?

- Як дізнатися довжину відрізка?

- Який відрізок коротше?

- Яка ламана довше?

- Як дізнатися довжину ламаної лінії?

- Правильно, необхідно виміряти лінійкою ланки ламаної лінії. Для цього необхідна лінійка. Що це за інструмент і його історію нам приготувала учениця.

Чи знаєте ви. що у лінійки в 1989 році був ювілей? Їй виповнилося 200 років. Однак лінійкою користувалися і в більш ранні часи. У Середньовіччі, наприклад, німецькі ченці для розмітки ліній на пергаменті (так називалася папір) користувалися тонкими свинцевими пластинками. А в ряді країн Європи, в тому числі і в Стародавній Русі, для цих цілей застосовувалися залізні прути. Їх називали шильцем. У різних країнах люди вимірювали одне і теж відстань по-різному. Це було дуже незручно. Нарешті, у Франції в 1789 році вирішено було ввести єдину систему заходів. У Парижі виготовили платинові лінійки з поділками, які стали зразками мірок для всього світу. За їх зразком виготовили дерев'яні лінійки. До Росії лінійка потрапила після війни 1812 року в якості трофея.

- Позаду Івана ще одна купина, попереду чекає ще важче.

Робота по темі уроку.

Учні читають діалог Михайла і Маші за підручником:

- З чого складається ламана лінія? (З ланок)

- Як дізнатися довжину ламаної лінії? (Виміряти ланки, а потім скласти отримані результати)

- Скільки ланок в даній ламаної лінії? (6 ланок)

- Виміряй довжину кожної ланки і склади результати (4 + 3 + 3 + 2 + 7 + 5 + 34см)

Іван-царевич подолав і цю купину, йде далі.

- Накреслив ламану у якій одна ланка 3 см, а інше - 5 см. Обчисли довжину цієї ламаної лінії і запиши отриманий результат.

І цю купину пройшов Іван швидко, дійшов до наступного купини.

Чудеса на світі:
Стали маленькими діти
(Сіли)
А потім всі дружно встали,
Велетнями ми стали.
(Руки вгору)
І як зайчики поскакали,
(Руки на пояс, стрибки)
І за кущики пропали.
(Тихо сісти)

- Попрацюємо в парах. Серед ламаних ліній знайди ту. яка має довжину 1 дм.

Запиши номер цієї ламаної.

Швидко впорався з цією перешкодою Іван.

- Накреслив ламану лінію, довжина якої дорівнює 15 см.

Позаду ще одна купина. І нарешті Іван-царевич добрався до жаби. Він поцілував її і вона перетворилася в красуню Царівну.

- Що нового дізналися на уроці?

- Як обчислити довжину ламаної лінії? А замкнутої ламаної?

- Який настрій у вас в кінці уроку? Покажіть мені, вийдіть до дошки.

Молодці, мені приємно, що сподобалися завдання на уроці і сподобалося допомагати Івану-царевичу.

Схожі статті