Мета уроку: познайомити школярів з поняттям «план».
Завдання уроку:
освітні:
- створити умови для формування первинного уявлення про план дій;
- познайомити учнів з поняттям «план»
розвиваючі:
- розвивати логічне мислення;
- розвивати пізнавальний інтерес,
- розвиток вміння планувати свою діяльність;
- розвивати мову, увагу;
- формувати інтерес до вивчення предмета;
виховні:
- виховувати почуття колективізму;
- виховувати активність;
- організаційний момент
- Підготовка до вивчення нового матеріалу.
- Физкультминутка
- Вивчення нового матеріалу
- Физкультминутка
- Закріплення нового матеріалу
- Підбиття підсумків
Інформаційна освітнє середовище
- ММП до курсу CD «Світ інформатики»
- Електронний дидактичний матеріал до уроку
Підготовка до вивчення нового матеріалу.
У дітей на партах картки зі словами:
Завдання: прочитайте слова і розділіть їх на три групи.
- чому ви так розділили? (Слова-предмети, слова-ознаки, слова-дії)
- переверніть картки зворотною стороною. Якщо у вас вийшла така картинка, значить, ви розділили правильно (картки із зворотного боку різного кольору)
Б) Форма роботи: колективна
- -залиште на парті тільки слова-дії.
- де можна використовувати перша дія?
- де друга дія?
- а де можна використовувати відразу всі ці дії?
- в якому порядку повинні розташовуватися ці дії?
- чи можна міняти порядок цих дій?
Кожен день вранці робимо зарядку.
Дуже подобається нам робити по порядку.
Раз - весело крокувати, два - руки піднімати,
Три - присісти, чотири - встати,
І знову все спочатку повторювати.
Дії, виконані по порядку - це план.
- прочитаємо вірш в підручнику на стор.73:
Ні будівництво будинку, ні шлях капітана
Не виходить, якщо їх робити без плану.
Будь як будівельник і як капітан:
Готуєшся до справи - обмірковуй план!
- яку пораду тобі дається в цьому вірші?
- якщо в плані переплутати порядок дій, то може вийти те, що описано у вірші (вчитель читає вірш з підручника стр.74):
Про маленького хлопчика Лемеля.