Урок біології в 6 класі по темі «« організм єдине ціле

Короткий опис: Урок розроблений для учнів 6 класу по программеН.І.Соніна з використанням ЕОР. Урок вивчається в темі «Дихання» при навантаженні 2 години на неделю.В плані-конспекті уроку чітко розроблена діяльність вчителя і учня. Основну роботу на уроці виконують діти з виходом в Ін

Рейтинг: 6,7 із 10, голосів: 16

Організм як єдине ціле

Єгорова Світлана Анатоліївна

Муніципальне Бюджетне Установа YOлнатская середня школа юр'євецькі району

Тема уроку: Організм як єдине ціле. Урок №14.

Мета. сформувати уявлення про живі організми як цілісних біологічних системах; виявити рівень знань про будову живих організмів.

-навчальні: показати цілісність живих організмів як біологічних систем;

-розвиваючі. узагальнити знання про взаємозв'язки будови і функцій клітин, тканин, органів і систем;

Тип уроку. урок узагальнення і систематизації знань.

Методи навчання. частково-пошуковий

Форма роботи учнів: індивідуальна

Обладнання: комп'ютер вчителя, проектор, підручник, робочий зошит, зошит для самостійних спостережень, ноутбуки, набір ЄК ЦОР, таблиця «Організм як єдине ціле», кімнатні рослини.

СТРУКТУРА І ХІД УРОКУ

Назва використовуваних ЕОР (із зазначенням порядкового № з Таблиці 2)

(Із зазначенням дій з ЕОР)

Перевірка готовності учнів до уроку

Показують свою готовність до уроку

Перевірка домашнього завдання. Формулювання навчальної проблеми

Взаємозв'язок систем органів в організмі тварини.

Іллюстрація№2. Взаємозв'язок органів (кореня і втечі) в рослинному організмі як основа його цілісності.

Перевірка якості виконання домашнього завдання. Коригування результатів, оцінка роботи.

Пропонує звернути увагу на схему «Властивості живого». Ми часто згадуємо слово «система».

Демонструє олівець і кімнатна рослина. Що з цього є системою? Свою відповідь поясніть.

Зачитує визначення системи: «Система-безліч закономірно пов'язаних один з одним функціональних елементів, що представляють цілісне утворення, єдність».

Звітують про виконання домашнього завдання.

Порівнюють два об'єкти і з'ясовують, що з них є системою. Дають свої варіанти визначення поняття «система».

Записують в зошит тему уроку.

Осмислення і застосування нових знань.

Анімація.№3 .Причина порушення цілісності рослинного організму і заходи по їх усунення ..

Використовуючи малюнок підручника розповісти про можливі наслідки цієї дії.

Поїдання комах кореня рослини, простежите наслідки цього для рослини починаючи, від клітини і закінчуючи організмом в цілому.

Привести приклади негативного і позитивного впливу людей на живі організми.

Пропонує виконати завдання ЦОР.

Працюють з текстом підручника і матеріалом диска.

відповіді один одного. Наводять свої приклади погіршення або поліпшення роботи окремих органів і систем в результаті впливу на організм ззовні.

Виконують завдання диска.

Закріплення і контроль знань

Інтерактивне завдання №4

Тест «Організм як єдине ціле».

Пропонує виконати в робочих зошитах завдання рубрики «Перевір свої знання»

Перевіряються 2-3 зошити.

Проведення перевірочної роботи. Пропонується розбір помилок, що дозволяє виявити і ліквідувати прогалини в знаннях учнів.

Виконують завдання. Обговорюють підсумки.

Виконують перевірочну роботу, виправляють помилки.

Рефлексія. Обговорення домашнього завдання.

Підведення підсумків роботи на уроці.

Формулювання домашнього завдання:
Прочитати в підручнику на стор.52
  • Записати в зошиті висновки після параграфа.

  • Разом з учителем підбивають підсумки своєї роботи на уроці.

    Записують домашнє завдання в щоденник.

    Час на проведення кожного етапу уроку може змінюватися в залежності від засвоєння навчального матеріалу.

    Схожі статті