Тематичне музичне заняття в доу

Конспект музичного заняття для дітей 5-7 років. Співаємо, стукаємо, граємо - здоров'я зміцнюємо!

Напрямок: розвиток музикальності, збереження фізичного та психологічного здоров'я.







Освітня область: музика.

Інтеграція освітніх областей: музика, комунікація, соціалізація, здоров'я, пізнання, фізична культура.

Мета: комплексний розвиток когнітивних процесів і музичних здібностей дітей старшого дошкільного віку за допомогою використання педагогічних здоров'язберігаючих і ІЧ-технологій.

навчальні:
-удосконалювати вокальні навички та звуковисотний слух в процесі співочої діяльності;
- удосконалювати тембрових слух, закріплювати вміння дітей розрізняти і визначати звучання музичних інструментів;
- заохочувати прояв активності дітей в музично-мовленнєвої діяльності;
- збагачувати мову дітей за рахунок включення в словниковий запас слів, що визначають характер музики.

розвиваючі:
- розвивати почуття ритму, слухове увагу,
- сприяти розвитку пам'яті, логічного мислення, уяви;
- удосконалювати речедвігательние навички;
- розвивати творчу активність дітей, комунікативні навички.

виховують:
- виховувати культуру слухання, любов до музики, бажання займатися музичною діяльністю;
- виховувати культуру спілкування, почуття співпереживання;
- спонукати дітей до руховим імпровізацій;
- розвивати емоційну чуйність дітей на виражені в музиці почуття і настрої.

здоров'язберігаючих:
- створення позитивної психологічної атмосфери на занятті, зниження емоційної напруги;
- підвищення самооцінки дітей, їх впевненості у власних силах і результати діяльності (індивідуальної і колективної);
- формування мотивації до творчого самовираження в процесі колективної діяльності;
- навчання основам правильного співочого дихання, розширення обсягу легких;
- зниження зорової напруги;
- формування усвідомленого ставлення дітей до свого здоров'я і розвиток навичок власного оздоровлення;
- зниження м'язової напруги шляхом навчання основам ігрового самомасажу.

Планований результат:
- встановлення дружньої взаємозв'язку (педагог - діти);
- створення і збереження позитивного емоційного фону протягом усього заняття;
- розучування нової пісні з подальшим її виконанням;
- формування у дітей стійкої звички до здорового способу життя;
- оволодіння практичними навичками самомасажу та саморегуляції.
Хід заняття:
Діти входять в зал, де їх зустрічає музичний керівник.

Музичний керівник: - Що за гості в зал поспішають?
Рада бачити я хлопців!
Зберемося в дружний коло: (всі збираються в коло)
Праворуч - один, і ліворуч - один!

Привіт, мої друзі! Я сьогодні хочу вас запитати ось про що. Коли ви приходите в дитячий сад, що ви говорите тим, кого зустрічаєте? (Відповіді дітей) Правильно, все виховані люди при зустрічі бажають один одному здоров'я - кажуть ... «Здрастуйте». А сьогодні я пропоную вам привітати один одного незвично, музично. Наше музичне вітання це пісенька - відлуння. Де можна зустріти відлуння? (Відповіді дітей) Що відлуння робить? (Відповіді дітей) Правильно, воно все повторює. Зараз ви станете моїм відлуння. Я буду співати музичну фразу, а ви її повторіть як відлуння. А коли я підніму наші зчеплені руки вгору, ми всі разом голосно крикнем «Ура!». Завдання зрозуміло?

МР: - Як здорово, що всі ми тут






Зібралися, зібралися!
Діти: - Як здорово, що всі ми тут
Зібралися, зібралися!
МР: - Друзям своїм ти посміхнися,
Посміхнися, посміхнися!
Діти: - Друзям своїм ти посміхнися,
Посміхнися, посміхнися!
МР: - Все друзі зібралися разом!
Діти: - Все друзі зібралися разом!
Все: - Ура!

Музичний керівник: - Молодці! Ось ми і привітали один одного і всіх, хто присутній в залі! А зараз…

Поплескаємо трошки ... (хлопки в долоні)
І розітріть долоні ... (труть долоні одна об одну)
А тепер ще сильніше,
Щоб стало гарячою! (Труть долоні більш швидко й інтенсивно)
Знизу вгору ... зверху вниз ... (погладжують рухи кінчиками пальців по шиї)
Голосочок наш, прокинься! (Плескають у долоні)
Зверху вниз ... знизу вгору ... (погладжують рухи кінчиками пальців по шиї)
У співі нас чекає успіх! (Плескають у долоні)

Хлопці, яке свято ми скоро будемо відзначати? Правильно, скоро Новий рік. А на Новий рік прийнято дарувати подарунки. Друзі мої, а ви любите подарунки? (Відповіді) У мене для вас сьогодні теж є подарунок, але не простий, а музичний .... Сідайте біля фортепіано ... (діти сідають) Мій подарунок - це нова пісня ... Сідайте зручніше ...

3.Експресс-розучування пісні «саночки» (муз. А.Філіппенко, сл. Т.Волгіной) з використанням мнемотехніки.

(Розучування відбувається сидячи на стільцях, а заключне виконання стоячи
МР нагадує дітям про співочу позі, про поставу)

Музикальний керівник:
- Пісню заспівали ви прекрасно!
Постаралися недаремно!
А поки ви все працювали,
Очки ваші втомилися?
Не біда! Ми їм допоможемо!
Зробимо масаж їм теж!
Ставайте по порядку!
Зробимо для очей зарядку!

4. Зорова гімнастика «Ялинка»:

Ось стоїть велика ялинка,
Ось такий висоти. (Виконують руху очима знизу вгору)
У неї великі гілки.
Ось такої ширини. (Виконуються рухи очима зліва направо)
Нагорі великі шишки, (Очі вгору)
А внизу - барліг ведмедики. (Очі вниз)
Зиму спить там клишоногий
І смокче в барлозі лапу. (Прикривають очі)

Музичний керівник: - Ну ось, наші очі і відпочили. Хлопці, а вам сподобалося, як ми заспівали чудову пісню «саночки»? (Відповіді дітей). Ми співали всі разом, значить, ми співали як? (Хором)
Хлопці, а як ви думаєте, можна заспівати музику ... руками? (Відповідь дітей) Давайте спробуємо? Подивіться, що я для вас приготувала: для дівчаток - ці чудові квіти, які надягають на руку ось так ... А для вас, хлопчики - ці метелики. Будь ласка, займіть місця в нашому хорі рук. Дівчатка сідайте, будь ласка, на стільці, а хлопчики, як справжні кавалери встаньте у них за спиною.

Дівчата надягають на руки квіти, а хлопчики метеликів.

На дворі давно зима -
Сніг укрив поля, будинки.
А ми будемо музику грати
І про літо згадувати!
На першу частину - квіти розцвітають,
А на другу - метелики пурхають!
Квіти розквітнуть, метелики покружляють ...
А в кінці вони один з одним подружаться!
(Е.Плахова)

5. Інноваційна музично-педагогічна технологія
«Хор рук» за методикою Т. Боровик (рухове двухголосие)

Діти в русі передають форму і музичну фразіровку музичного твору.

Музикальний керівник:
Збирайся, дітвора!
Буде нова гра!
Будемо з вами ми грати -
Живі ритми створювати!

У вас в руках великі квіти і маленькі метелики, з яких ми з вами будемо складати ритмічні формули і прохлопивать їх. Великий квітка у дівчаток - це довга нота «ТА», а маленький метелик у хлопчиків - це коротка нотка «ти». Спробуйте зараз побудуватися ось в таку ритмічну фігуру «ТА-ТА-ти-ти-ТА» (показ рітмоформули на екрані).

6. Гра «Живі ритми»
Діти будують ритмічну формулу,
а інші промовляють і прохлопивают ритм.
Потім рітмоформули на екрані ще двічі міняються, і в їх побудові беруть участь інші діти.

Лунає цокання годинника.
Музикальний керівник:
- Друзі мої, прислухайтеся ... ви нічого не чуєте? (Відповіді дітей)
Час-годинка біжить,
Відпочити тепер велить.
Шепочуть годинник ось так:
ТІК-ТАК, ТІК-ТАК!
Бери, дружок, тарілочки!
На місці не стій!
Повторюйте всі за мною!

7. Музично-ритмічна гра з тарілочками «Годинки»

Всі збираються в коло.

Музичний керівник: - Хлопці, а яке у вас зараз настрій? (Відповідь) Давайте ще раз сміявся один одному! Чи сподобалася вам наша зустріч? А що сподобалося найбільше? (Відповіді дітей) Повірте мені, що таких розумних, музичних і уважних хлопців я ніде не зустрічала! Я кажу вам «спасибі»! Мені дуже приємно було сьогодні зустрітися з вами, але наші годинник мені кажуть, що час нашої зустрічі добігає кінця. Мені б дуже хотілося, щоб ви зараз народила ось цю ялинку. Якщо у вас зараз поганий настрій, прикріпіть на ялинку білу кульку. Якщо настрій відмінний - прикріпіть червоний кулька.

(Діти наряджають ялинку)

Я бажаю вам всього найкращого, друзі мої! На пам'ять про нашу зустріч я дарую вам ці чудові веселі годинник. Нехай вони в Новому році відраховують вам тільки приємні і щасливі хвилини! До побачення!

Діти залишають зал.







Схожі статті