2 клас Тема: «Розпізнавання іменників, що відповідають на питання ХТО? і що?".
Мета: Продовжити роботу над іменниками.
Завдання. Сформувати уявлення у дітей про слова, що відповідають на питання хто? і що?
Розвивати уміння розрізняти одухотворені і неживі іменники. Розвивати мова дітей, пам'ять, увагу. Виховувати любов до природи.
Обладнання: картинка ворони, зими; словникове слово «ворона»; картки
I Організаційний момент.
- Хлопці, я дуже рада бачити вас сьогодні на уроці. Посміхніться, будь ласка, один одному.
Подаруйте свою посмішку і мені. Я сподіваюся ви допоможете мені і будете активними і уважними.
1) Чистописание і словникової-орфографічна робота.
а) - Спиш з дошки наступні буквосполучення:
А ЗВЗ Б зважу У ЗВЗ
б) - Відгадайте загадку:
Носить сіренький жилет,
Але у крил - чорний колір.
Бачиш, кружляють двадцять пар
-Карр! Карр! Карр! (Це ворона)
- Яке значення має це слово? (Всеїдна птах родини воронових, сіра з чорним або чорна.)
- Згадайте вираження з цим словом.
Ворон вважати. (Ловити гав.)
Біла ворона. (Різко відрізняється від інших.)
- Це слово з орфографічного словника. Написання цього слова ви повинні запам'ятати. Запишіть це слово в зошит.
- Підкресліть безударную голосну в слові ворона.
- Складіть речення з цим словом. Запишіть пропозицію в зошит. Запам'ятайте його написання.
На дошці записані слова:
- На які групи можна розділити дані слова? (Слова, що відповідають на питання хто? І що?)
- Сформулюйте тему уроку. ( «Розпізнавання іменників, що відповідають на питання хто? І що?»)
- Яка пора року зображено? Доведіть.
(На малюнку зображена рання весна. Почала розкриватися річка.)
- Яке явище природи зобразив художник? (Льодохід.)
- Хто зображений на малюнку? Чим вони зайняті? (Зображені дорослі і діти. Вони з інтересом спостерігають за лисицею.)
- Кого ви бачите на крижині? (Лисиця пливе на крижині.)
- Як вона там опинилася? (Напевно, лисиця переходила по льоду на інший берег.)
- Назвіть слова по малюнку, які відповідають на питання ХТО? Що називають ці слова?
- Назвіть слова по малюнку, які відповідають на питання ЩО? Що називають ці слова?
У дороги яблуня стоїть,
А на гілці яблуко висить.
Сильно гілку я потряс,
Ось вже яблуко у нас.
Солодко в яблуко вопьюсь,
Ах який прекрасний смак!
- Прочитайте: яблуко, огірок, буряк, груша, апельсин, помідор. На які дві групи можна розділити всі слова? (фрукти овочі)
- Випишіть кожну групу.
- Прочитайте назви овочів, фруктів. Усно доповніть кожну групу своїми прикладами.
2. Гра «Хто більше?»
- Написати на листочку якомога більше слів.
Варіант I - ХТО?
Варіант II - ЩО?
IV Заключна частина.
Підсумок уроку. Оцінки.
- На які питання відповідає іменник?
2 клас Тема: «Розпізнавання іменників, що відповідають на питання ХТО? і що?".
Мета: Продовжити роботу над іменниками.
Завдання. Сформувати уявлення у дітей про слова, що відповідають на питання хто? і що?
Розвивати уміння розрізняти одухотворені і неживі іменники. Розвивати мова дітей, пам'ять, увагу. Виховувати любов до природи.
Обладнання: картинка ворони, зими; словникове слово «ворона»; картки
I Організаційний момент.
- Хлопці, я дуже рада бачити вас сьогодні на уроці. Посміхніться, будь ласка, один одному.
Подаруйте свою посмішку і мені. Я сподіваюся ви допоможете мені і будете активними і уважними.
II Основна частина.
Чистописання і словникової-орфографічна робота.
а) - Спиш з дошки наступні буквосполучення:
А ЗВЗ Б зважу У ЗВЗ
б) - Відгадайте загадку:
Носить сіренький жилет,
Але у крил - чорний колір.
Бачиш, кружляють двадцять пар
-Карр! Карр! Карр! (Це ворона)
- Яке значення має це слово? (Всеїдна птах родини воронових, сіра з чорним або чорна.)
- Згадайте вираження з цим словом.
Ворон вважати. (Ловити гав.)
Біла ворона. (Різко відрізняється від інших.)
- Це слово з орфографічного словника. Написання цього слова ви повинні запам'ятати. Запишіть це слово в зошит.
- Підкресліть безударную голосну в слові ворона.
- Складіть речення з цим словом. Запишіть пропозицію в зошит. Запам'ятайте його написання.
Повідомлення теми і цілей уроку.
На дошці записані слова:
Кролик, ліс, орел, учень, будинок, книга.
- На які групи можна розділити дані слова? (Слова, що відповідають на питання хто? І що?)
- Сформулюйте тему уроку. ( «Розпізнавання іменників, що відповідають на питання хто? І що?»)
Робота по темі уроку.
- Яка пора року зображено? Доведіть.
(На малюнку зображена рання весна. Почала розкриватися річка.)
- Яке явище природи зобразив художник? (Льодохід.)
- Хто зображений на малюнку? Чим вони зайняті? (Зображені дорослі і діти. Вони з інтересом спостерігають за лисицею.)
- Кого ви бачите на крижині? (Лисиця пливе на крижині.)
- Як вона там опинилася? (Напевно, лисиця переходила по льоду на інший берег.)
- Назвіть слова по малюнку, які відповідають на питання ХТО? Що називають ці слова?
- Назвіть слова по малюнку, які відповідають на питання ЩО? Що називають ці слова?
У дороги яблуня стоїть,
А на гілці яблуко висить.
Сильно гілку я потряс,
Ось вже яблуко у нас.
Солодко в яблуко вопьюсь,
Ах який прекрасний смак!
Закріплення вивченого матеріалу.
- Прочитайте: яблуко, огірок, буряк, груша, апельсин, помідор. На які дві групи можна розділити всі слова? (фрукти овочі)
- Випишіть кожну групу.
- Прочитайте назви овочів, фруктів. Усно доповніть кожну групу своїми прикладами.
2. Гра «Хто більше?»
- Написати на листочку якомога більше слів.
Варіант II - ЩО?