Подорож в морські глибини »

Наталя Анахіна
«Подорож в морські глибини»

Освітня галузь. Пізнавальна

Вид діяльності. безпосередньо - освітня

Вікова група. старша

Мета. Розширювати у дітей знання і уявлення про морських жителів. їх зовнішній вигляд, звички, місцях проживання, користь і т. д

Освітні завдання. Формувати навички словотворення у вживанні іменників з збільшувальними суфіксами.

Розвиваючі. Розвивати пов'язану діалогічну мова, навчати вмінню складати розповіді.

Виховні. Виховувати любов і дбайливе ставлення до навколишнього світу.

1. Бесіди розширюють знання про життя морських мешканців

2. Читання віршів, загадок про них.

3. Розгляд ілюстрацій з альбому «Морські мешканці»

Назви морських мешканців.

Матеріали та обладнання:

1. Ілюстрації із зображенням мешканців.

2. Презентація, мультимедійне обладнання

3. Виготовлені ікринки різні за величиною.

4. Підготовлений матеріал для прикраси морського дна.

5. Музичний супровід.

Хід заняття:

Звучить шум хвиль. (Слайд-1 море, хвилі)

Вихователь. Хлопці, сьогодні у нас з вами не звичайний день, а справжнісіньке захоплюючу подорож. причому не просте, а морське.

Але перш ніж нам відправитися в морську подорож давайте з вами згадаємо які риби бувають.

(Слайд-3 прісноводні і морські риби)

Вихователь показує прісноводних мешканців.

Але є ще одна проблема. під водою ми не зможемо дихати. Як же нам її вирішити?

(Слайд-4 морське дно. Вихід чарівних слів)

(Як правило, діти пропонують надіти скафандри, сказати чарівні слова.)

Вихователь. Ви просто молодці! Запропонували відмінні варіанти. У мене якраз є чарівні слова, які допоможуть нам опуститися на морське дно. але сказати їх потрібно дружно і голосно. Як тільки ми їх вимовив, то перестанемо бути просто хлопцями, а станемо справжніми морськими мешканцями. хто ким захоче. рибами, тваринами і навіть водоростями.

У перший раз вихователь читає вірш сам, за тим діти повторюють слова все разом.

Дитячий сад наш змінився,

В океан він перетворився.

Ми вирушимо гуляти.

Дно морське вивчати!

Скільки водоростей різних,

Зірок, медуз і риб прекрасних.

І черепашки гарні!

Розповіді дітей про морських мешканців.

Вихователь. Ну ось, хлопці, ми з вами і опинилися в морському царстві. Подивіться, скільки навколо нас риб, морських тварин. Ви кого-небудь впізнаєте?

Діти називають відомих їм мешканців морів, зображення яких вихователь попередньо розвісив в ігровій кімнаті.

Морська зірка (слайд 6) _ Морські зірки - це морські безхребетні. Свою назву морські зірки отримали завдяки своїй оригінальній формі. Ці тварини - хижаки. Харчуються зірки молюсками і різними безхребетними. Живуть морські зірки в середньому 30 років.

Краб (слайд 7) __ Краб - морський мешканець. Він досягає розміру від 3 см до 20см. Має твердий панцир, дві клешні, ніжки якими він швидко пересувається по морському дну. Його важко зловити в воді. Живе краб в піску, під камінням, у водоростях. Харчується дрібними рибками, малюсков і багатьма дрібними морськими мешканцями.

Скат (слайд 8) __ Скати і справді водяться в морі, але в основному вони плавають далеко від берега, і їх не так вже й багато. Самі по собі вони абсолютно не агресивні і швидше навіть боязкі, і при можливості, якщо бачать наближення людини, то намагаються сховатися. Вони мають на кінці хвоста шип який може бути отруйним, але не смертельним.

Вихователь. Ви просто розумниці! У морі живе безліч мешканців, які часто зовсім не схожі на тих, хто живе на суші. Є морські корови. морські коники. а зараз до нас в море заплили справжнісінькі морські мешканці. Вони приготували для вас загадки. Я пропоную всім зайняти місця на піщаному дні (сідає на килим) і спробувати вгадати, хто до нас заплив. Тільки слухайте загадку до кінця, нікого не перебивайте.

В кінці показує зображення тварини, про який йшла мова.

(Слайд-10 кит, косатка, риба-молот)

1. Це найбільша тварина в світі. Багато хто думає, що це риба, хоча насправді - немає. Воно годує своїх дитинчат молоком. Коли воно плаває, в море видно фонтанчик води. У казках про нього говорять. "чудо Юдо" .

Володар семи морів,

В океані найсильніша.

Він пливе - вода вирує.

Ця диво-риба -. (Кит).

(Слайд 12 акула, піранья, крокодил)

2. Про цю рибу К. Чуковський писав. «. - каракулі, правим оком підморгнула ». Часто їх називають кровожерливими, зубастими, злими. Це великі, швидкі і зубасті риби. Зуби у них - в шість рядів, і гострі, як пила. Крім того, вони весь час ростуть і постійно змінюються. випадають, а на їх місці ростуть нові. Шкіра цих риб покрита лускою і гострими шипами, тому навіть легкий дотик до них завдає серйозні рани.

В рот їй палець не клади,

За борт до неї не впади,

Адже вона в один присід

Жертву цікавості з'їсть. (Акула)

(Слайд 14 шаховий кінь, кінь, морський коник)

3. Цей мешканець моря схожий на шахову фігурку. Він чіпляється за гілочки підводних рослин і висить, як свічка або іграшка на новорічній ялинці. Плаває повільно, хоча його наземні «брати» досить швидкі. Дуже смішний на вигляд.

Що за дивна конячка?

Дуже дивні звички:

Кінь не сіє і не оре,

Під водою з рибкою танцює.

Назви його, дружок.

(Слайд 16 тюлень, черепаха, броненосець)

4. Це - самі незвичайні мешканці моря. У них на спині овальний панцир, велика голова на короткій шиї, а ноги схожі на ласти. У воді вони дуже рухливі і граціозні, а по суші пересуваються повільно-повільно. Якщо їх перевернути на спину, то вони так і залишаться лежати, тому що самі перевернутися не зможуть.

Хто так повільно повзе,

Немов вантаж великий везе?

Панцир твердий, дуже міцний.

Чи захистить і вдень, і вночі.

Але завжди тремтить від страху

(Слайд 17 морське дно з рибами)

Вихователь. Ви прекрасно впоралися із завданням, а тепер пропоную трохи порухатися. Дайте відповідь мені. звідки з'являються риби? (З ікринок.) Наші рибки вирішили з вами пограти. Ми з вами на морському дні і вони тут заховали багато ікринок, які вам належить знайти. Одну підказку рибки нам дали. Подивіться, як виглядають заховані ікринки, і приступайте до пошуку таких же ікринок в наших кімнатах.

Гра. знайди і збери ікринки.

Діти шукають в кімнатах заздалегідь заховані «ікринки» - заготовлені вами паперові кульки. Розмір «ікринок» повинен відрізнятися. Це необхідно для того, щоб діти могли виконати завдання на порівняння.

Рибка рибку говорила.

«Щоб бути здоровою, гладкою,

Будемо робити ми зарядку.

Хлоп направо, хлоп наліво,

Ми стрункі, як королеви!

Будемо хвостиком виляти:

Раз два три чотири п'ять!

Два підскоку, три бавовни,

Головою два кивка ».

(Всі слова супроводжуються рухами, які показує вихователь, а діти повторюють.)

Вихователь. Молодці! А попереду у нас - нові пригоди. Наша подорож триває. У нашому морі живуть найрізноманітніші тварини і риби. Сьогодні ми багато дізналися про морських жителів. а тепер давайте створимо справжнє підводне царство. Але у кожного царства є свій цар. Він найголовніший в морському царстві. Ви, хлопці, спробуйте вгадати, про кого йде мова.

У царстві грізного Царя

Кораблі тонули, шхуни,

Стародавніх цінностей - хоч греблю гати,

Скарби таємні тут є. (Нептун)

(Слайд 18 Нептун)

Вихователь. Отже, хлопці я хочу запропонувати вам самим прикрасити морське дно. Вам належить проявити свою фантазію перед вами є все, що вам потрібно. Тільки для того щоб почати гру давайте поділимося на 2 команди і подивимося чия команда прикрасить своє морське дно краще. (Перед дітьми будуть лежати всі морські приналежності).

Вихователь. Молодці? А тепер подивіться, яке гарне морське дно у нас вийшло! І все добре впоралися з цим завданням. Але пора нам повертатися в нашу групу. Давайте всі разом вимовив чарівні слова:

1, 2,3,4,5 - ось і в групі ми знову!

Ось хлопці ми і побували на морській глибині. багато нового і цікавого ми дізналися. А, скажіть кого ми з вами зустріли і познайомилися на морському дні?

Схожі статті