План-конспект заняття з розвитку мовлення (група) на тему конспект нод по мовному розвитку на тему

Конспект НСД по мовному розвитку

на тему: "Кішка з кошенятами".

(Для дітей другої групи раннього віку)

Мета: Освітня галузь «Мовний розвиток"







Розвиток зв'язного мовлення, формування здатності до діалогічного мовлення, спонукати дітей відповідати на питання і повторювати нескладні фрази, слова.

Тренувати в звукоподражании, змінюючи тембр голосу.

Активізувати словник дітей словами: кішка, кошенята, м'яка, пухнаста

Освітня галузь «Пізнавальний розвиток":

Розвиток пізнавальних інтересів, формування уявлень про домашніх тварин, відзначати їх характерні ознаки.

Виховні: виховувати у дітей добре ставлення і інтерес до домашніх тварин. Розвиток допитливості.

Освітня галузь «Фізичний розвиток»

Розвиток координації рухів, вміння бігати не наштовхуючись один на одного.

Використання сучасних освітніх технологій: ігрова, технологія дослідницької діяльності (звуконаслідування)

Попередня робота: спостереження за кішкою на вулиці,

Показ картинок, читання потешек "Як у нашого кота." , "Кицька, кицька".

Проведення дидактичної гри зі звуконаслідуванням "Хто в будиночку живе?»

Матеріали та обладнання: Іграшки кішка, кошенята, ширма, фонограма із записом голосу кішки, (клубочки) м'ячики.

1. Організаційний момент.

Звучить фонограма - голос кішки: мяу-мяу-мяу.

Вихователь: хлопці, Хто це до нас в гості прийшов? (Дістає з-за ширми іграшкову кішку).

Подивіться, це кішка.

2. Основна частина. Знайомство з іграшкою, розглядання її.

Вихователь: Хлопці, давайте привітаємося з кішкою. (Діти вітаються з кішкою, вихователь вітається за кішку з дітьми.)

Читає потешку, при цьому показує частини тала кішки.

Як у нашій кішки

Довгий хвіст пухнастий

З ниткою сріблястою!

Хлопці! Подивіться, яка пухнаста, красива кішка до нас прийшла!

Вам подобається кішечка?

Діти: так, красива кішка.

Вихователь: Мордочка у кішки вусата.

Покажіть, де у кішки вуса? Де у кішки очі? А, де у кішки ротик? Де вушка? (Діти показують і називають)

А яка м'яка у кішки шубка. Погладьте кішку долоньками.

Яка у неї на дотик шубка? (Діти гладять кішку). М'яка? М'яка.

А ще у кішки є лапки і довгий хвіст. Покажіть де лапки? Де хвостик? (Діти показують і називають).







Діти, а як говорить кішка?

Діти: мяу! (Хоровий і індивідуальні відповіді).

Вихователь: А коли кішечку гладять ласкаво, вона муркоче "мур-мур-мур"

Як муркоче кішка? Діти, наслідуючи педагогу, ласкаво і неголосно мурличат "мур-мур-мур"

Вихователь: Хлопці! Мені кішечка сказала, що у неї є деткі- маленькі кошенята. Вони грали, бігали і сховалися.

Мама-кішка просить вас допомогти їй, покликати її кошенят. Ви кошенят покличете, і вони прибіжать до вас в гості.

Як ми покличемо кошенят? Киць-киць-киць

Вихователь бере іграшку з-за ширми і садить кошенят (2 кошеня) поряд з кішкою.

Подивіться, кошенята такі ж, як кішка?

Кішка велика, а кошенята. (Спонукає договорювати фразу) маленькі. А як кажуть кошенята? (Тихо) Мяу-Мяу.

А мама-кішка велика вона каже голосніше: мяу

Діти, кошенята сказали, що вони дуже люблять грати, а ви любите грати?

Вихователь: Тисніть з вами пограємо.

Вихователь пропонує дітям стати кошенятами (всі діти покружляли і в кошенят перетворилися). Потім читає вірш, показує відповідні тексту руху, діти повторюють за ним:

Якщо хтось з місця зрушить (стрибок на місці). На нього кошеня кинеться. (Імітація руху "кошеня дряпається») Якщо що-небудь покотиться (стрибок на місці), За нього кошеня схопиться (кошеня дряпається) стриб-скок! Цап-царап!

Чи не підеш від наших лап! (Розвести руки в сторони, потім грюкнути в долоні.) Рухлива гра "догони м'яч".

(Всі кошенята покружляли і в ребяток перетворилися)

Діти, подивіться, кошенята втомилися і мама-кішка каже, що їм пора йти додому.

Давайте попрощаємося з ними, скажімо до побачення.

До побачення мама-кішка, до побачення кошенята. Приходьте до нас в гості пограти.

По темі: методичні розробки, презентації та конспекти

Конспект НСД для дітей другої групи раннього віку (2-3 роки) Освітня галузь: мовленнєвий розвиток з використанням ігрових технологій Тема: «Вийшла курочка гуляти»

Шановні колеги! Пропоную Вашій увазі мою нову розробку: Конспект НСД для дітей другої групи раннього віку (2-3 роки) Освітня галузь: мовленнєвий розвиток з використанням і.

Конспект НСД для дітей другої групи раннього віку (2-3 роки) Освітня галузь «Пізнавальний розвиток» Ознайомлення з окр. світом на прогулянці з використанням здоров'язберігаючих технологій «Дихальна гімнастика» Тема: "Букет з листя"

Уявляю конспект прогулянки для дітей другої групи раннього віку.

Пропоную конспект безпосередній освітньої діяльності для дітей другої групи раннього віку по темі: читання російської народної потішки «Наші качечки з ранку ...» .Це конспект НСД по розв.

Конспект заняття по пізнавальному розвитку на тему «Забави навколо печі» для дітей старшої групи.

Залучати дітей до витоків народної культури.

Конспект НСД з художньої творчості на тему: "Подарунок Снігової Феї" для дітей старшої групи.

Конспект Безпосередньою освітньої діяльності по художньо - естетичного розвитку. Музика На тему: «Свято повітряних куль» для дітей другої групи раннього віку

Мета: створити у дітей радісний настрій, викликати емоційний підйом.

Інтегроване заняття з дітьми раннього віку: Розвиток мови, рухлива гра, фізична культура.







Схожі статті