План-конспект уроку з інформатики та ікт (7 клас) по темі методична розробка уроку - "

МЕТОДИЧНА РОЗРОБКА УРОКУ

Алгоритм - модель діяльності виконавця алгоритмів

Учитель: Льовкін Надія Михайлівна

Місце роботи: МБОУ «Каменська загальноосвітня середня школа Мезенского району»

Предмет: Інформатика та ІКТ

Тема і номер уроку в темі: Алгоритм - модель діяльності виконавця алгоритмів. Урок 1.

Мета уроку: Сформувати уявлення про алгоритм як моделі діяльності виконавця.

1. Систематизувати і узагальнити уявлення учнів про виконавців алгоритмів;

2. Ознайомити з виконавцем алгоритмів на прикладі середовища виконавця «креслярем».

3. Формувати вміння записи і виконання алгоритмів з використанням команд креслярем в середовищі Кумир.

1. Розвивати логічне мислення.

2. Удосконалювати навчальні вміння (робота з додатками на ПК).

3. Розвивати практичні навички роботи в системі програмування кумирів

1. Виховувати інформаційну культуру учнів.

Тип уроку: урок відкриття нових знань

Форми роботи учнів: фронтальна, парна робота, групова робота, робота на комп'ютері.

Використовувані на уроці засоби ІКТ:

персональний комп'ютер (ПК) вчителя, мультимедійний проектор, екран;

СТРУКТУРА І ХІД УРОКУ

Організовує евристичну бесіду про те, де зустрічаються алгоритми в житті, хто може їх виконувати, як можна назвати об'єкт, який виконує алгоритм, які виконавці бувають, в се чи команди може виконати виконавець ...

Організовує парну роботу по відкриттю нового знання: порівняти двох виконавців: людини і магнітофон. Як вони виконують свої команди?

Висловлюють свою думку,

наводять приклади (фронтальна робота)

Виконують завдання в парах.

Презентують результати роботи групи.

Надає необхідну допомогу.

Спонукає до формулювання проблеми: які навчаються не знають, які бувають типи виконавців. Пропонує перевірити своє рішення за допомогою екрану (додаток 1 слайд 4 - 8). Виконавці діляться на формальні і неформальні. Формальний виконавець одну і ту ж команду виконує завжди однаково. Неформальний виконавець може виконувати команду по-різному.

Перевіряють правильність за зразком.

Додає до відкритих знань інформацію про те, що виконавці є об'єктами управління і керувати ними можна, склавши алгоритм. Тому можна сказати, що алгоритм - це модель діяльності виконавця алгоритмів.

Слухають і відтворюють нову інформацію

Знайомимося з креслярем

Знайомимося з креслярем Виконавець креслярем призначений для побудови малюнків на координатної площині.

Знайомимося з креслярем креслярем має перо. Якщо перо опущено, то при переміщенні залишається слід. При піднятому пере слід не залишається.

ПІДНЯТИ ПЕРО ОПУСТИТИ ПЕРО змістився в ТОЧКУ (а, в) змістився на ВЕКТОР (а, в) СКІ креслярем!

Змістився в ТОЧКУ (а, в) Абсолютна зміщення Команду змістився в ТОЧКУ (а, в) називають командою абсолютного зсуву. Назвіть координати точок, в яких знаходився креслярем до виконання команди змістився в ТОЧКУ (2, 3)?

Змістився на ВЕКТОР (а, в) Відносне зміщення Команду змістився на ВЕКТОР (а, в) називають командою відносного зсуву. Назвіть координати точок, в яких знаходився креслярем до виконання команди змістився на ВЕКТОР (2, 3)?

Приклад алгоритму змістився в ТОЧКУ (1, 1) ОПУСТИТИ ПЕРО змістився в ТОЧКУ (3, 5) змістився в ТОЧКУ (5, 2) змістився в ТОЧКУ (1, 1) Побудуємо трикутник, вершини якого знаходяться в точках з координатами (1, 1 ), (3, 5) і (5, 2).

Найголовніше Команда Дія ПІДНЯТИ ПЕРО креслярем піднімає перо ОПУСТИТИ ПЕРО креслярем опускає перо змістився в ТОЧКУ (а, в) креслярем зсувається в точку з координатами (а, в) змістився на ВЕКТОР (а, в) креслярем зсувається на вектор (а, в)

Складіть для креслярем алгоритм малювання рівнобедреного трикутника, якщо відомі координати кінців відрізка, що є його висотою (4,1) і (4,6), а також координати (2,1) однієї з його вершин. Складіть для креслярем алгоритм малювання прямокутника зі сторонами, паралельними осям координат, якщо відомі координати його двох вершин: (2, 1) і (7, 5). Практична робота ?

По темі: методичні розробки, презентації та конспекти

Практично всі сучасні СУБД використовують реляційну модель даних. В основі цієї моделі, запропонованої Е.Ф.Коддом в 1970 році, лежить поняття відносини. Йдеться про відносини, укладених в двумер.

Тема уроку: «Алгоритм - модель діяльності виконавця алгоритмів. Виконавець Чертежник. Управління креслярем. Робота в середовищі Кумир »

Тема уроку: «Алгоритм - модель діяльності виконавця алгоритмів. Виконавець Чертежник. Управління креслярем. Робота в середовищі Кумир »Цілі уроку: Систематизувати уявлення учнів про ісп.

Методична розробка уроку "Модель відносини між поняттями"

Урок інформатики "Модель відносини між поняттями" розроблений в рамках УМК Матвєєвої Н.В. Інфорамтіка і ІКТ. 4 клас на основі краєзнавчого матеріалу про Петергофі. В уроці використані елементи техн.

Методична розробка та електронна Презетація уроку "Алгоритм" (4 клас)

Урок розроблений відповідно до УМК Матвєєвої Н.В. Інформатика та ІКТ. В уроці ісползовать прийом складання ментальної карти.

Дана методична розробка рекомендована для використання при проведенні занять в творчих об'єднаннях спортивно-технічної направленності.Модель ракети - модель, що піднімається в повітрі.

Розробка уроку з Використання середовища програмування "кумир".

Урок інформатики в 7 класі «Алгоритм - модель діяльності виконавця алгоритмів. Виконавець Чертежник. Управління креслярем ».

Урок інформатики в 7 класі «Алгоритм - модель діяльності виконавця алгорітмов.Ісполнітель Чертежник. Управління креслярем ».

Схожі статті