План-конспект уроку з біології (5 клас) на тему тема уроку "значення тварин в природі і

Тема уроку: Значення тварин у природі та житті людини.

Мета уроку: Забезпечити в ході уроку закріплення розділу «Різноманіття живих організмів»

Створити умови для закріплення матеріалу

Проконтролювати ступінь засвоєння навчального матеріалу з даного розділу.

Розвиваючі: Створити ситуацію, що сприяє розвитку пізнавальної діяльності учнів, уміння узагальнювати;

Виховні: Сприяти вихованню дбайливого ставлення до природи.

  1. Організаційний етап.
  2. Перевірка виконання домашнього завдання.

1.Перечислите основні групи безхребетних тварин?

2. Чому вони отримали таку назву?

3.Почему ссавців відносячи до хребетних тварин?

III .Актуалізація знань.

Спільну мову у дітей і тваринок,

Одні й другі на ньому говорять.

Що за мову незрозумілий такий,

З ним і тигреня погладиш рукою.

І папуги, і зайчика, і ведмедика,

Зробиш сміливою полохливу мишку.

Їм приручити можна навіть крота,

Ця мова на Землі - Доброта.

Буде будь-яка зрозуміла з ним мова,

Ця мова потрібно людям берегти!

Нам жити в одній сім'ї,

Нам співати в одному колі,

Йти в одне строю,

Летіти в одному польоті ...

Давайте збережемо Ромашку на лузі, латаття на річці

І журавлину на болоті.

Коль судилося дихати

Нам повітрям одним,

Давайте-но ми все

Давайте наші душі збережемо,

Тоді ми на землі

І самі зберегти ...

Сьогодні ми ближче познайомимося з світом тварин, їх різноманіттям. Навколо нас добра і мудра казка життя: ліси, поля, запах трави і спів птахів.

У наших лісах живе багато різних тварин. Вони розрізняються за величиною і способу харчування: -растітельноядние: білка, заєць, олень, лось, комахи .... -хіщние: куниця, лисиця, вовк, сокіл, яструб .... -всеядние: кабан, ведмідь, єнот ...

Одні з них живуть в дуплах: білки, куниці;

Інші в норах: кролики, вовки, лисиці або в берлогах: ведмеді. Деякі ночують просто в заростях чагарників: кабан, лось; траві: комахи.

Як важливо не злякати чарівність природи, не порушити її тонкого звучання, А іноді - і допомогти їй, врятувати, захистити. Ось чому Природа дивиться на нас з тривогою і надією.

Домашні тварини - це корови, вівці, свині, собаки, коти і т.д.

Значення тварин - продукти харчування - сировина для промисловості - друзі людини

Тема Брейн - рингу «Чи знаєш ти тварин?»

БРЕЙН - РИНГ ПРАВИЛА ГРИ: грають 2 команди, в команді по 6 чоловік, команда вибирає відповідь з декількох варіантів, при правильній відповіді команда отримує бал, перемагає команда, яка набрала найбільшу кількість балів, переможці нагороджуються.

1.ЗАЧЕМ коників ШАБЛЯ?

б) для відкладання яєць,

Шабля належить самці і служить знаряддям ... для відкладання яєць.

2. ЧОМУ ховрахів ВЗИМКУ не спиться?

а) боїться замерзнути,

б) згадує про літо,

в) стереже свої запаси.

Суслик прокидається взимку через кожні 10-15 днів. За кілька годин неспання його наднирники встигають виділити порцію гормонів, потрібних для обігрівання ховраха. Хом'як прокидається через 2-3 дня.

3. КОЛИ ЩУКА НА БЕРЕГ ВИХОДИТЬ?

а) ніколи не виходить,

б) в спекотний літній день,

в) навесні, по холодку.

3 Навесні, як тільки прогріється вода в заливчиках, уздовж берегів річок і озер, вилазять на мілину величезні щуки метати ікру.

4. НАВІЩО зайців ВЕЛИКІ ВУХА?

а) щоб краще чути,

б) щоб не перегрітися,

в) для гальмування на поворотах.

У спеку заячі вуха відводять третину тепла, що утворюється при обміні речовин. Зайве тепло випаровується через тонкі гарячі заячі вуха з великою кількістю кровоносних судин.

5. смачно пташиного гнізда?

а) вони ж не їстівні,

б) не гірше курячих яєць,

в) абсолютно не смачні.

Живуть в Південно-Східній Азії (Китай, В'єтнам, Бірма, Індонезія) стрижі салангали, і «в'ють» вони свої гнізда на скелях ... із слини. Місцеві жителі збирають їх і відварюють в курячому бульйоні або окропі. Кажуть, що це смачно і поживно, нагадує білок курячого яйця.

6. вмиватися ЧИ КОМАХИ?

б) не завжди і не всі,

в) багато, і досить ретельно.

Ви коли-небудь бачили брудне комаха? Муха, побувавши на всякої гидоти, так крутить голову передніми лапками, що того й гляди відірве її. Так само вмиваються і інші комахи.

7. НА КОГО СХОЖА Медведков?

Схожа на крота. Таке ж тіло з звуженою вперед головою, лапи, вивернуті назовні, пристосовані для копання ходів під землею.

а) запилює рослини,

б) служить їжею рибам і птахам,

в) тільки шкідливий.

Зовсім недавно вчені з'ясували, що за Полярним колом ночами самці і самки комарів перелітають від квітки до квітки, харчуються нектаром і попутно запилюють рослини. Адже в тундрі і тайзі дуже мало бджіл і джмелів.

9.МОЖНО ЧИ ХВОСТОМ НАПИТИСЯ?

а) можна і досить легко,

б) можна, але важко, в) неможливо.

Африканські мавпи бабуїни так і надходять, коли до води ні руками, ні ротом не дістати. Вмочить мавпа хвіст у воду, а потім його обсмоктує, і так- кілька разів (склянки 3-4 води набереться). А більше їм і не треба, адже бабуїни п'ють мало.

10.ЗАЧЕМ СТРАУС ГОЛОВУ У ПІСОК ховається?

б) звільняється від паразитів,

в) розшукує їжу.

Закривши свої великі очі, опустивши голову в пісок, страус чекає (скільки витерпить) поки загинуть або втечуть з голови все паразити. Поле цього він занурює в пісок шию, груди, збиває пісок крилами, тобто приймає пісочні ванни.

11.ЗАЧЕМ ЗВЕРИ РАНИ зализувати?

а) щоб швидше гоїлися,

б) просто від болю,

в) з гігієнічною метою.

Крім ферментів, що вбивають мікробів, в слині виявлено особливий білок, що стимулює розмноження клітин шкіри і утворення кровоносних капілярів.

12. НАЗВА ЯКИХ ТВАРИН СКЛАДАЄТЬСЯ З 2-Х ЛІТЕР?

13.НАЗВАНІЕ ЯКИХ ТВАРИН СКЛАДАЄТЬСЯ З 3-Х ЛІТЕР? (Сом, язь, сиг, чиж, сич, ара - папуга, рак, жук, оса, лев, бик, віл, кіт ...)

Їсть траву, кущів пагони,

З ним змагатися важко в бігу,

Коль такого довелося

Зустріти, знайте, це ... (лось)

  1. Біля дуба гострим рилом

Діловито землю рив він.

Видно, жолуді шукав.

Я лякати його не став. (Кабан)

  1. Він, як ялинка, весь в голках,

Ловить сміливо найстрашніших змій.

І хоча він дуже колючий,

Ображати його не смій!

Він в лісі живе, але вхожий

І в сади, відважний ... (їжак)

Хоче - в повітрі висить.

Каменем падає з висот

І в полях співає, співає. (Жайворонок)

  1. Нехай я пташка - невеличка,

У мене, друзі звичка - Як почнуться холоди,

Прямо з півночі сюди. (Снігур)

  1. Він прилітає щороку

Туди, де будиночок чекає.

Чужі пісні співати вміє,

А все ж голос свій має. (Шпак)

VI. Підведення підсумків уроку.

VII. Домашнє завдання §16, стор 62 - 66

біологія - 5 клас

Тема уроку: Значення тварин у природі та житті людини.

Мета уроку: Забезпечити в ході уроку закріплення розділу «Різноманіття живих організмів»

Створити умови для закріплення матеріалу

Проконтролювати ступінь засвоєння навчального матеріалу з даного розділу.

Розвиваючі: Створити ситуацію, що сприяє розвитку пізнавальної діяльності учнів, уміння узагальнювати;

Виховні: Сприяти вихованню дбайливого ставлення до природи.

  1. Організаційний етап.
  2. Перевірка виконання домашнього завдання.

1.Перечислите основні групи безхребетних тварин?

2. Чому вони отримали таку назву?

3.Почему ссавців відносячи до хребетних тварин?

III .Актуалізація знань.

Спільну мову у дітей і тваринок,

Одні й другі на ньому говорять.

Що за мову незрозумілий такий,

З ним і тигреня погладиш рукою.

І папуги, і зайчика, і ведмедика,

Зробиш сміливою полохливу мишку.

Їм приручити можна навіть крота,

Ця мова на Землі - Доброта.

Буде будь-яка зрозуміла з ним мова,

Ця мова потрібно людям берегти!

Нам жити в одній сім'ї,

Нам співати в одному колі,

Йти в одне строю,

Летіти в одному польоті ...

Давайте збережемо Ромашку на лузі, латаття на річці

І журавлину на болоті.

Коль судилося дихати

Нам повітрям одним,

Давайте-но ми все

Давайте наші душі збережемо,

Тоді ми на землі

І самі зберегти ...

Сьогодні ми ближче познайомимося з світом тварин, їх різноманіттям. Навколо нас добра і мудра казка життя: ліси, поля, запах трави і спів птахів.

У наших лісах живе багато різних тварин. Вони розрізняються за величиною і способу харчування: -растітельноядние: білка, заєць, олень, лось, комахи .... -хіщние: куниця, лисиця, вовк, сокіл, яструб .... -всеядние: кабан, ведмідь, єнот ...

Одні з них живуть в дуплах: білки, куниці;

Інші в норах: кролики, вовки, лисиці або в берлогах: ведмеді. Деякі ночують просто в заростях чагарників: кабан, лось; траві: комахи.

Як важливо не злякати чарівність природи, не порушити її тонкого звучання, А іноді - і допомогти їй, врятувати, захистити. Ось чому Природа дивиться на нас з тривогою і надією.

Домашні тварини - це корови, вівці, свині, собаки, коти і т.д.

Значення тварин - продукти харчування - сировина для промисловості - друзі людини

Тема Брейн - рингу «Чи знаєш ти тварин?»

БРЕЙН - РИНГ ПРАВИЛА ГРИ: грають 2 команди, в команді по 6 чоловік, команда вибирає відповідь з декількох варіантів, при правильній відповіді команда отримує бал, перемагає команда, яка набрала найбільшу кількість балів, переможці нагороджуються.

1.ЗАЧЕМ коників ШАБЛЯ?

б) для відкладання яєць,

Шабля належить самці і служить знаряддям ... для відкладання яєць.

2. ЧОМУ ховрахів ВЗИМКУ не спиться?

а) боїться замерзнути,

б) згадує про літо,

в) стереже свої запаси.

Суслик прокидається взимку через кожні 10-15 днів. За кілька годин неспання його наднирники встигають виділити порцію гормонів, потрібних для обігрівання ховраха. Хом'як прокидається через 2-3 дня.

3. КОЛИ ЩУКА НА БЕРЕГ ВИХОДИТЬ?

а) ніколи не виходить,

б) в спекотний літній день,

в) навесні, по холодку.

3 Навесні, як тільки прогріється вода в заливчиках, уздовж берегів річок і озер, вилазять на мілину величезні щуки метати ікру.

4. НАВІЩО зайців ВЕЛИКІ ВУХА?

а) щоб краще чути,

б) щоб не перегрітися,

в) для гальмування на поворотах.

У спеку заячі вуха відводять третину тепла, що утворюється при обміні речовин. Зайве тепло випаровується через тонкі гарячі заячі вуха з великою кількістю кровоносних судин.

5. смачно пташиного гнізда?

а) вони ж не їстівні,

б) не гірше курячих яєць,

в) абсолютно не смачні.

Живуть в Південно-Східній Азії (Китай, В'єтнам, Бірма, Індонезія) стрижі салангали, і «в'ють» вони свої гнізда на скелях ... із слини. Місцеві жителі збирають їх і відварюють в курячому бульйоні або окропі. Кажуть, що це смачно і поживно, нагадує білок курячого яйця.

6. вмиватися ЧИ КОМАХИ?

б) не завжди і не всі,

в) багато, і досить ретельно.

Ви коли-небудь бачили брудне комаха? Муха, побувавши на всякої гидоти, так крутить голову передніми лапками, що того й гляди відірве її. Так само вмиваються і інші комахи.

7. НА КОГО СХОЖА Медведков?

Схожа на крота. Таке ж тіло з звуженою вперед головою, лапи, вивернуті назовні, пристосовані для копання ходів під землею.

8. ЧИМ КОРИСНИЙ КОМАР?

а) запилює рослини,

б) служить їжею рибам і птахам,

в) тільки шкідливий.

Зовсім недавно вчені з'ясували, що за Полярним колом ночами самці і самки комарів перелітають від квітки до квітки, харчуються нектаром і попутно запилюють рослини. Адже в тундрі і тайзі дуже мало бджіл і джмелів.

9.МОЖНО ЧИ ХВОСТОМ НАПИТИСЯ?

а) можна і досить легко,

б) можна, але важко, в) неможливо.

Африканські мавпи бабуїни так і надходять, коли до води ні руками, ні ротом не дістати. Вмочить мавпа хвіст у воду, а потім його обсмоктує, і так- кілька разів (склянки 3-4 води набереться). А більше їм і не треба, адже бабуїни п'ють мало.

10.ЗАЧЕМ СТРАУС ГОЛОВУ У ПІСОК ховається?

б) звільняється від паразитів,

в) розшукує їжу.

Закривши свої великі очі, опустивши голову в пісок, страус чекає (скільки витерпить) поки загинуть або втечуть з голови все паразити. Поле цього він занурює в пісок шию, груди, збиває пісок крилами, тобто приймає пісочні ванни.

11.ЗАЧЕМ ЗВЕРИ РАНИ зализувати?

а) щоб швидше гоїлися,

б) просто від болю,

в) з гігієнічною метою.

Крім ферментів, що вбивають мікробів, в слині виявлено особливий білок, що стимулює розмноження клітин шкіри і утворення кровоносних капілярів.

12. НАЗВА ЯКИХ ТВАРИН СКЛАДАЄТЬСЯ З 2-Х ЛІТЕР?

13.НАЗВАНІЕ ЯКИХ ТВАРИН СКЛАДАЄТЬСЯ З 3-Х ЛІТЕР? (Сом, язь, сиг, чиж, сич, ара - папуга, рак, жук, оса, лев, бик, віл, кіт ...)

14. ВГАДАЙ ТВАРИНА:

Їсть траву, кущів пагони,

З ним змагатися важко в бігу,

Коль такого довелося

Зустріти, знайте, це ... (лось)

  1. Біля дуба гострим рилом

Діловито землю рив він.

Видно, жолуді шукав.

Я лякати його не став. (Кабан)

  1. Він, як ялинка, весь в голках,

Ловить сміливо найстрашніших змій.

І хоча він дуже колючий,

Ображати його не смій!

Він в лісі живе, але вхожий

І в сади, відважний ... (їжак)

Хоче - в повітрі висить.

Каменем падає з висот

І в полях співає, співає. (Жайворонок)

  1. Нехай я пташка - невеличка,

У мене, друзі звичка - Як почнуться холоди,

Прямо з півночі сюди. (Снігур)

  1. Він прилітає щороку

Туди, де будиночок чекає.

Чужі пісні співати вміє,

А все ж голос свій має. (Шпак)

VI. Підведення підсумків уроку.

VII. Домашнє завдання §16, стор 62 - 66

По темі: методичні розробки, презентації та конспекти

Тварини. Будова тварин Різноманіття тварин, їх роль у природі та житті людини

Мультимедійна презентавція до уроку біології 5 класу по темі "Тварини. Будова тварин, їх роль у природі та житті людини".

Презентація з біології на тему "Бактерії. Їх значення в природі та житті людини"

Презентація з біології на тему "Бактерії. Їх значення в природі та житті людини".

Мета уроку: Змістовна (предметні результати): - формувати вміння пояснювати значення живих організмів у природі та житті людини; діяльнісна: - формування в учнів умінь реалізувати.

Урок. Роль бактерій у природі та житті людини. (ФГОС).

Мета уроку: формувати знання учнів про значення птахів, їх охорону і міграційні процеси; розкрити роль птахів в екосистемах та господарстві людини; продовжувати формувати вміння узагальнювати, Сопо.

конспект уроку біології в 5 класі "ЗНАЧЕННЯ ТВАРИН У ПРИРОДІ І ЖИТТІ ЛЮДИНИ" і самоаналіз уроку

На даному уроці учні навчаться розрізняти вивчені об'єкти в природі на малюнках; встановлювати риси пристосованості організмів до середовища проживання; пояснювати роль.

Схожі статті