Періодичність сутичок за часом

періодичність сутичок

Первородящих жінок в оману можуть ввести помилкові, свого роду тренувальні сутички. Саме вони можуть спостерігатися вже з 20 тижня вагітності. Як правило, подібні сутички менш виражені, і зовсім не болючі, а також мають нерегулярний характер і малу тривалість. Саме тому, щоб відрізнити їх від справжніх, кожна вагітна повинна знати, з якою періодичністю починаються передпологові перейми.

Які основні ознаки передпологових сутичок?

Головною відмінною рисою справжніх сутичок є те, що вони мають чітку періодичність. У кожної жінки вони проявляються по-різному. У більшості випадків це ниючі, що тягнуть болі внизу живота і в поперековому відділі спини, які носять, так званий, оперізуючий характер.

Як змінюється періодичність сутичок при пологах?

На самому початку родової діяльності, вагітна відчуває сутички через досить великий часовий проміжок. При цьому больові відчуття помірно виражені. Зі збільшенням періодичності сутичок перед пологами, біль посилюється.

У родовому процесі прийнято умовно виділяти 3 стадії:

• латентна (початкова або прихована);
  • активна;
  • перехідна.

Прихована (початкова) стадія займає приблизно 7-8 годин. При цьому тривалість самої сутички коливається в інтервалі 30-45 секунд. Періодичність перших сутичок в середньому дорівнює 5 хвилинам, тобто через кожні 5 хвилин відбувається скорочення матки і її шийка відкривається буквально на кілька сантиметрів.

В активній стадії, яка за часом триває 3-5 годин, тривалість сутички збільшується до 60 секунд. Періодичність сутичок при пологах становить 2-4 хвилини.

Перехідна стадія найкоротша - 30-90 хвилин. Сутички більш тривалі - 70-100 секунд. Також зменшується і проміжок між двома сутичками.

Другі і подальші пологи, звичайно ж, мають свої особливості. Сьогодні ми розповімо про те, як починаються і проходять сутички у повторнородящих жінок.

Перші пологи - це завжди страх перед невідомістю. Адже у вас це вперше і ви не знаєте чого очікувати. Але страх пройде, як тільки ви зрозумієте, що скоро зустрінетесь зі своїм довгоочікуваним дивом! І початком цього послужить вилив вод. Сьогодні ми розповімо, як відходять води у вагітних.

У вас вже почалися перейми, а значить ще трохи і ви з чоловіком станете найщасливішими батьками на світі! Де краще переносити перейми - побути вдома або їхати в пологовий будинок? Що робити, коли сутички почастішали і вони виникають вже кожні 10 хвилин? Про це ви дізнаєтеся з нашої статті.

image.jpgВ художніх фільмах часто зустрічається епізод, пов'язаний з початком пологів у героїні. Вона раптово відчула біль (перейми), її везуть до пологового будинку, де через дві години народжується здорова дитина. Такі історії часто лякають майбутніх мам, і вони готуються до раптових і різких болів, які будуть супроводжувати їх весь процес пологів. Насправді, сутички виникають поступово, їх сила і тривалість залежить від періоду пологів, а періодичність сутичок (час від початку однієї до початку наступної) зменшується з розкриттям шийки матки.

Сутички - це мимовільні регулярні скорочення матки, які забезпечують згладжування і розкриття шийки матки, допомагають дитині просуватися по родових шляхах, а в кінці пологів забезпечують відділення посліду і профілактику маткової кровотечі. Разом з потугами сутички відносяться до родових виганяє дитини силам.

Починаються перейми з невеликих тягнуть болю внизу живота і в стегнах, які з плином пологів посилюються і стають тривалістю не менше 40 секунд, з періодичністю 1,5-2 хвилини. Спочатку сутички короткі, по 10-15 секунд, повторюються регулярно через 5-7 хвилин. При появі не менше трьох сутичок за десять хвилин, говорять про регулярної родової діяльності, що означає час для приїзду в пологовий будинок.

Характеристика сутичок в кожному періоді пологів

Перший період пологів або період сутичок, найтриваліший, триває 8-10 годин у повторнородящих і 10-12 годин у первісток жінок. Цей період ділиться на три фази: латентну, активну та перехідну.

Латентна фаза (початкова) триває 7-8 годин, тривалість сутичок 30-45 секунд, а періодичність сутичок 4-5 хвилин. Латентна фаза тривала і розкриття шийки матки відбувається до 3-4 сантиметрів.

Активна фаза за тривалістю становить 3-5 годин, тривалість сутичок збільшується до 60 секунд, періодичність сутичок зменшується до 2-4 хвилин. Шийка матки розкривається від 4 до 8 сантиметрів.

Перехідна фаза - це повне відкриття шийки матки (10-12 сантиметрів), триває 0,5-1,5 години, періодичність сутичок скорочується до 0,5-1 хвилини, а сама сутичка збільшується до 70-90 секунд.

При повному розкритті шийки матки і опущенні головки на тазове дно починається другий період пологів.

Другий період пологів або період вигнання плоду, самий відповідальний і важкий. У цей час у породіллі з'являються потуги - сильне бажання виштовхнути дитину. Потуги виникають за рахунок скорочення м'язів черевного преса і діафрагми. в цей період дещо збільшується (1,5-2 хвилини), а тривалість їх зменшується (45-60 секунд).

Третій період - це послідовно період. Протягом його відбувається народження посліду (плаценти) і спазмування судин на місці плацентарної площадки для зупинки кровотечі. Сутички в послідовно періоді короткі, до 20-35 секунд, періодичність їх 2-3 хвилини, а тривалість самого періоду становить приблизно 30 хвилин.

Що впливає на періодичність, інтенсивність і тривалість переймів

Сутички виникають мимоволі, незалежно від бажання породіллі, але на їх перебіг впливають багато чинників:

• становище породіллі в ліжку під час сутичок (для підвищення ефективності сутичок рекомендується лежати на тому боці, до якого прилягає спинка дитини);
  • вилиття навколоплідних вод (раннє відходження вод, до розкриття шийки матки в 6-8 сантиметрів, може зменшувати тривалість сутичок і збільшувати їх тривалість).

Пам'ятайте, що підрахунок періодичності сутичок потрібно починати ще вдома, щоб не пропустити активну фазу пологів і не запізнитися в пологовий будинок. Це можна робити самій жінці або попросити чоловіка, з обов'язковим записом всіх даних. Починати відлік слід з самого початку сутички, навіть якщо біль здається слабкою, або визначати початок сутички з моменту напруги матки.

Як протікають сутички при других пологах?

Періодичність сутичок при пологах змінюється в залежності від фази, в якій вони проходять. Сутички значно швидше і менш болісно проходять

Ось і настав довгоочікуваний момент народження малюка. У майбутньої мами починаються перейми. А це означає, що зовсім скоро вона побачить свою дитину. Залишилося зовсім небагато, відлік часу йде на годинник. Однак, цей час буде найважчим і жінка буде переживати так, як не переживала за всю свою вагітність.

Тому, намагайтеся налаштовувати себе і готуватися до цього моменту заздалегідь. Навчіться правильно розслаблятися і управляти своїм диханням ще до моменту настання пологів. За час вагітності часу повинні бути достатньо для таких занять.

Багато переживають, що не помітять моменту настання сутичок. Це абсурд. Повірте, що таке не помітити просто неможливо. Це настільки болісно, ​​що не помітити їх неможливо, навіть якщо сутички при других пологах, які при нормальній вагітності проходять менш болісно.

Сутички виникають в той момент, коли шийка матки, відкриваючись, виштовхує слизову пробку, яка пофарбована кров'ю і під час вагітності була закупорена. При цьому це може статися і за кілька днів. Тому, поки не з'являться постійні болі в спині і животі, або ж не відійдуть навколоплідні води, про пологи говорити рано.

На самому початку сутичок біль буде не сильно турбувати. Як тільки матка почне регулярно скорочуватися, завдання породіллі фіксувати через який інтервал з'являються сутички. Періодичність сутичок при пологах міняється. Чим ближче час народжувати, тим вогні стають більш хворобливі і перерва між ними скорочується.

Під час сутичок лікарі рекомендують жінці ходити в повільному темпі, можливо навіть і душ прийняти.

Перерви між переймами залежать від фази, в якій вони проходять. Так, на початковій стадії сутичок, їх тривалість складає 30-45 секунд з перервою в 4-5 хвилин. В активній фазі тривалість сутичок збільшується до однієї хвилини з перервою 2-4 хвилин. А ось в перехідній фазі сутички тривають 70-90 секунд через кожен пів хвилини - хвилину.

У той момент, коли відбувається вигнання плоду, тривалість сутичок стає менше і становить 45-60 секунд, і повторюються через 1,5-2 хвилини.

Коли малюк вже народився, сутички все одно тривають, оскільки ще не народилася плацента. В цьому періоді сутички скорочуються до 25-35 секунд і проходять через кожні 2-3 хвилини.

Найголовніше слухати поради лікаря, він підкаже як поводитися правильно і що потрібно робити.

Все що описано в статті в дійсності правда. Випробувано на собі 2 рази. Але хочеться сказати, що в перший, що вдруге-все приблизно однаково, різниця тільки тому, що вже знаєш чого очікувати і це очікування не так сильно лякає. І найвірніше в статті написано в останньому абзаці-це прислухатися до лікарів, завжди!

Корисна статися для майбутніх мам. Мені, як ще не народжували, було цікаво почитати про пологи і їх перебіг, все таки потрібно знати до чого готуватися і що взагалі є пологи. Мова в статті йшла швидше про пологи в загальному, ніж про других пологах, тому заголовок статті трохи не відповідає її змісту. Але не дивлячись на це інформація дана дуже потрібна.

Все залежить від організму. У мене другі пологи і сутички були по часу точно такими ж як і перші і розкриття не було швидше, ніж в перших пологах. Все індивідуально, тут не вгадаєш.