Майстер-клас «створення інтерактивних дидактичних ігор для дітей дошкільного віку засобами

Катерина Кузьміна
Майстер-клас «Створення інтерактивних дидактичних ігор для дітей дошкільного віку засобами програми Power Point»

Конспект заходу у формі «майстер-класу»







для працівників дошкільних освітніх організацій

«Створення інтерактивних дидактичних ігор

для дітей дошкільного віку засобами програми Power Point »

Склала. старший вихователь Кузьміна Катерина Борисівна

Мета. навчання педагогів ДНЗ створення дидактичних інтерактивних ігор для дітей дошкільного віку.

1) формувати уявлення про нові можливості застосування програми Power Point.

2) формувати вміння створювати і налаштовувати активні модулі інтерактивних дидактичних ігор.

3) розвивати творчу активність у педагогічних працівників дошкільних установ міста.

Устаткування. Столи, стільці за кількістю учасників; мультимедійний проектор, екран; супровідна презентація, кейси для навчання та самостійної роботи учасників; портативні електронні пристрої (ноутбуки, ні-буки).

Хід заходу:

I Організаційний момент.

Перш, ніж почати роботу, пропоную вам організувати коло і привітати один одного.

Гра-привітання «Привітання без слів».

Учасники стають в коло і кожен з них придумує своє вітання. Але вітання повинне бути невербальних (за допомогою жестів). Воно може бути контактним (в цьому випадку потрібно привітати кожного) і безконтактним - інші учасники відповідають тим же жестом.

Після закінчення гри всі проходять на свої місця.

II Занурення в тему.

Тепер хочу звернути вашу увагу на екран.

Слайд 1. Титульний.

Останнім часом до педагога висувають високі вимоги. Вихователь повинен володіти комп'ютером, виготовляти презентації та ігри для дітей. Програма Power Point надає великі можливості для створення інтерактивних ігор.

Слайд 2. Екскурс в історію.

Почнемо з невеликого екскурсу в історію питання. Поняття «інтерактивний» до нас прийшло з англійської мови (interactive: inter - між, між; active від act - діяти, дія). Воно означає можливість взаємодіяти, вести бесіду, діалог з будь-ким. На відміну від активних методів інтерактивні орієнтовані на більш широку взаємодію дошкільнят не тільки з вихователем, а й один з одним і на домінування активності дошкільників у процесі навчання.

Інтерактивні ігри виступають засобом. яке активізує роботу, дозволяє зробити освітню діяльність з дітьми старшого дошкільного віку більш цікавою. наочної і захоплюючою.

Робота в підгрупах «Мозковий штурм».

Учасники діляться на 3 підгрупи. ПЕДАГОГИ, ДЕТИ, БАТЬКИ. Перед ними стоять столи, на які ставляться таблички з відповідною назвою підгрупи і лунають заздалегідь підготовлені листи з графами. плюси і мінуси. Пропонується написати плюси і мінуси використання інтерактивних дидактичних ігор з позиції дитини, педагога, батьків.

Дякую за роботу. Давайте продовжимо.

Гра на слайді «Чи знаєте ви ?.»

Пропоную вам гру в формі міні-вікторини «Чи знаєте ви ?.»

1 питання. Яка безперервна тривалість роботи з комп'ютером для дітей старшого дошкільного віку?

Діти 5-6 років не більше 10 хв, 6-7 років до 15 хв.

2 питання. Для зниження стомлюваності дітей в процесі здійснення НСД з використанням комп'ютерної техніки необхідно забезпечити раціональну організацію робочого місця. У чому вона полягає?







- Відповідність меблів зросту дитини

- Достатній рівень освітленості

- Відстань до монітора не ближче 50 см

3 питання. Чи повинна дитина, що носить окуляри, знімати їх, сідаючи за комп'ютер?

4 питання. Що рекомендується проводити з дітьми після роботи з ПК?

Г імнастіку для очей.

Презентація готових ігор. Слайд 4.

Шановні колеги, ми з вами досить докладно розглянули теоретичні аспекти застосування інтерактивних ігор в освітній діяльності.

Перш, ніж перейти до практичної частини, пропоную вам ознайомитися з іграми, розробленими в стінах нашого закладу. На слайді представлені ігри, складені мною, але в медіатеці дитячого садка є ігри, розроблені нашими вихователями.

Всі ігри використовуються педагогами в рамках комплексно-тематичного планування і відповідають тематичними блоками і темам тижні.

IIIПрактіческая частина. Відкрити програму Power Point.

Ознайомлення зі структурою програми. Основні вкладки, які стануть в нагоді нам у роботі. Головна. створити слайд. шрифт, абзац. Вставка. фігури, напис, звук. Дизайн. Переходи (в більш ранніх версіях програми може розташовуватися у вкладці «Анімація»). Анімація. настройка анімації / область анімації.

Алгоритм створення інтерактивних ігор (на прикладі навчального кейса).

1. Розробити зрозумілі для дошкільнят правила і захоплюючий сюжет гри

2. Визначити цілі і завдання гри

3. Визначити дії дошкільнят у грі. спрямовані на вирішення навчальної задачі

4. Поставити ігрову мотивацію (що будемо робити, для кого і для чого) - інструкція

5. Показати спосіб виконання завдання.

Алгоритм створення інтерактивних ігор та пам'ятка по роботі з

1. Створіть новий слайд (порожній)

2. Встановіть фон (якщо потрібно)

3. Розмістіть на слайді необхідні зображення

4. Налаштування анімації:

- виділіть об'єкт, задайте анімацію (вкладка «Анімація» «Налаштування анімації»)

- додати ефект (вхід / виділення / вихід)

5. Налаштування тригера / перемикача:

- правою кнопкою миші клацаємо на об'єкті у вікні «Налаштування анімації» (праворуч від робочого простору)

- вибираємо в випадаючому списку пункт «час»

- натискаємо кнопку «Перемикачі»

- встановлюємо прапорець «почати виконання одним помахом»

- в випадаючому списку вибираємо назву потрібного нам об'єкта.

Налаштування зміни слайдів

1. Вибираємо вкладку «Анімація». шукаємо на робочої стрічці розділ «зміна слайдів». У більш пізніх версіях програми потрібно знайти вкладку «Переходи».

2. Знімаємо галочку з пункту «одним помахом»

3. ОБОВ'ЯЗКОВО! Натискаємо кнопку «застосувати до всіх»

Зазвичай після таких дій керуючої кнопкою стає «коліщатко» на мишці (або стрілки і на клавіатурі).

Самостійна робота в мікрогрупах.

Учасникам пропонується відкрити запропоновані кейси та використовувати матеріали для створення інтерактивної гри. відповідно до алгоритму в пам'ятці.

Презентація продукту кожною підгрупою. Попередньо матеріали скинути на флешку.

Заповнення рефлексивних листів учасників майстер-класу.

Дякую за увагу!

Майстер-клас «створення інтерактивних дидактичних ігор для дітей дошкільного віку засобами
Майстер-клас для педагогів «Морально-патріотичне виховання дітей засобами музичного фольклору» Майстер-клас для педагогів «Морально-патріотичне виховання дітей дошкільного віку засобами музичного фольклору» Мета: підвищити.

Майстер-клас для вихователів: «Навчання складання мультимедійних презентацій в програмі Power Point» XXI століття - століття високих комп'ютерних технологій. Ще К. Д. Ушинський помітив: «Дитяча природа вимагає наочності». Візуальна насиченість.

Майстер-клас «створення інтерактивних дидактичних ігор для дітей дошкільного віку засобами
Майстер-клас «Роль дидактичних ігор у формуванні знань у дітей дошкільного віку» Майстер-клас для педагогів МКДОУ № 6 «Аленький цветочек» Провів: інструктор з фізичної культури Тарарухін Т. В. Роль дидактичних ігор.

Майстер-клас з батьками «Розвиток мовлення дітей дошкільного віку засобами театралізованої діяльності» Батьки сідають за столи. Ведучий стає за ширму, на руці - лялька з театру Бі-ба-бо Лисеня. Герой з'являється з-за завіси.

Розвиток логічного мислення у дітей старшого дошкільного віку засобами дидактичних ігор Розвиток логічного мислення в старшому дошкільному віці допомагає формувати у дітей високу активність і глибокі знання в пізнавальної.







Схожі статті