Кожна людина гідна - тема «кожна людина гідна поваги»

Всі файли> Кожна людина гідна уваженія.docx

файл готується до скачування

Тема: «Кожна людина гідна поваги»
цілі:
 познайомити з поняттям «толерантність», з основними
рисами толерантної і інтолерантності особистості;
 формувати культуру толерантності в учнів
молодшого шкільного віку;
 розвивати вміння діяти згідно з отриманими
знань в реальних життєвих ситуаціях.
 виховувати в учнів повагу до себе, однолітків,
старшим; вміння жити в колективі і зважати на
громадською думкою;
Навчальні матеріали: картки з провідними поняттями,
конверти з картками (3 шт.); фломастери; паперові
листя; ватман із зображенням дерева без листя;
музичний центр; фотовиставка; презентація; мелодія
«Падає сніг» на вірші Е.Асадова; фонограма пісні на
муз.М.Мінкова, сл.Ю.Ентіна «Дорогою добра»
Попередня підготовка: учні готують сценку
«Дівчина на ім'я Любов», знаходять визначення поняття
«Толерантність» на різних мовах.
хід заняття
Ι.Організаціонний момент.
Учні вітають один одного.
-Здрастуй друг! Здрастуй, подруга!
Ми нудьгували одне без одного.
Ти в очі мені подивись.
Лівим оком Підморгніть.
Підморгніть мені правим оком.
Скажімо: «Здрастуйте!» Ми разом.
"Вітаю"
Учні розсаджуються групами. групиназиваються
«Радість», «Доброта», «Краса».
ΙΙ.Введеніе в тему. - Добрий день, хлопці. Вітаю,
Шановні гості. Рада вас бачити.
Тема нашого класного години «Кожна людина гідна
поваги ».
Гра «Я люблю себе за те ...»
- Пропоную вам гру «Я люблю себе за те ...»

- Зараз кожен з вас по черзі піднімається з місця і
каже, за що він себе любить.
- Скажіть, діти, це погано чи добре, коли людина любить
себе за щось?
(Вислуховуються відповіді учнів.)

-А кого б вибрали ви?
- Чому?
Діти відповідають. Триває казка.
Любов підійшла до дівчини на ім'я Доброта і простягнула їй
руку.
- Чому Любов вибрала Доброту? (Доброта це
чуйність,
душевне ставлення до людей. Без доброти любові не
буває)
ΙV. Бесіда. Мозковий штурм.
(Слайд «Падає сніг»)
- Послухайте вірш Е.Асадова «Падає сніг», в
якому говориться про байдужому ставленні людей один до
одному.
Читання вірша Асадова «Падає сніг» на тлі
спокійній мелодії.
Падає сніг
Падає сніг, падає сніг -
Тисячі білих ежат.
А по дорозі йде людина,
І губи його тремтять.
Мороз під кроками хрумтить, як сіль,
Особа людини - образа і біль,
В зіницях два чорних тривожних прапорця
Викинула туга.
Зрада? Мрії чи розбитою дзвін?
Друг чи з підлою душею?
Знає про це тільки він
Так хтось ще інший.
Якщо щось трапиться катастрофа, пожежа, біда -
Дзвінки тишу налякають.
У нас міліція є завжди
І "Швидка допомога" теж.
А якщо просто: падає сніг
І гальма не верещать,
А якщо просто йде людина
І губи його тремтять?
А якщо в очах у нього туга -
Два гірких чорних прапорця?
Які дзвінки і сигнали є,
Щоб подали людям звістку ?!
І хіба тут може в розрахунок йти

Якийсь там етикет,
Зручно чи ні до нього підійти,
Знаком ти з ним чи ні?
Падає сніг, падає сніг,
По склі шарудить візерунковим.
А крізь заметіль йде людина,
І сніг йому здається чорним.
І якщо зустрінеш його в шляху,
Нехай здригнеться в душі дзвінок,
Рвані до нього крізь людський потік.
Зупини! Підійди!
- Чому вчить нас цей вірш?
(Співчуття. Якщо бачите, що людині погано, не
соромтеся, підійдіть до нього, скажіть добре слово,
допоможіть йому. Не будьте байдужі.)
- Зараз я пропоную послухати, як слово «толерантність»
визначається на різних мовах світу. Слайд «Діти
світу »
(Повідомлення учнів)
 В російській - здатність терпіти щось або когось
(Бути витриманим, витривалим, стійким, вміти
миритися з існуванням чогось, когось).
 У французькому - здатність допускати, що інші
можуть думати чи діяти інакше, ніж ти сам.
 В іспанській мові толерантність позначає
здатність визнавати відмінні від власних ідеї
або думки.
поблажливим.
відношенню до інших великодушним.
милосердя, співчуття, терпіння, прихильність до
іншим.
 В англійському - готовність бути терпимим,
 В китайському - дозволяти, приймати, бути по
 В арабському - прощення, поблажливість, м'якість,
- Яке з визначень вам сподобалося
більше? (Висловлювання учнів)
- Хлопці, чому в різних країнах різні
визначення? (Всі ми різні)
- Що об'єднує ці визначення?
(Бути толерантним - це означає поважати інших, які не
Незважаючи на відмінності. Бути уважним до оточуючих,
розуміти один одного, з повагою ставитися один до одного,
незалежно від нації)
-Як ви ставитеся один до одного?

- Чи завжди ви добрі й чуйні?
(Учні висловлюють свою думку)
- Треба поважати один одного, не грубити, бути ввічливим,
добрим ...
-Давайте узагальнимо все сказане.
- Символом толерантності є веселка. Як ви думаєте,
з чого починається толерантність?
Звичайно ж, з посмішки.
- Слово толерантність я зобразила у вигляді сонця. Але у нього
немає промінчиків.
- Які слова, на ваш погляд, повинні бути на променях?
Серед слів учні вибирають слова: терпимість,
доброзичливість, милосердя, повага прав інших,
співпраця, співчуття, прощення, довіру
і кріплять їх на дошку.
- Молодці!
Слайд ( «Жертви,)
- Ми з вами живемо в 21 столітті. Набирає обертів технічний
прогрес. Здавалося б, життя повинна стати спокійніше. але
дуже часто ми чуємо слова «жертва насильства»,
«Біженці» ...
- У світі зростає агресивність, злочинність, розширюються
зони конфліктів.
- Кожен з нас робить в житті різні вчинки. іноді
ми чинимо правильно і проявляємо свої кращі душевні
якості, але іноді буває і навпаки ...
- Пропоную вам послухати розповідь однієї дівчинки.

«Нещодавно я була з мамою в одному місті, ми йшли по
парку. Попереду нас на інвалідному візку пересувався з
увазі міцний молодий чоловік. Раптом колесо потрапило в
вибоїну на асфальті, і коляска перекинулася. інвалід
впав. Повз байдуже проходили люди. Ми з мамою
спробували підняти чоловіка. Нічого не виходило. тоді
ми звернулися за допомогою до перехожих. охочих допомогти
не знаходилося. Інвалід просив залишити його в спокої »...
- Як би вчинили ви на місці дівчинки і її мами?
- Як ви зазвичай робите, якщо бачите, що людині
погано?
(Висловлювання дітей)
(Продовження розповіді)

«Але ми знову спробували його підняти. Повз йшли студенти.
-Хлопці, допоможіть, - звернулися ми з відчаєм до них.

Студенти посадили впав в коляску. На виході з парку
я озирнулася подивитися на залишеного на алеї
інваліда.
Він плакав"
- Чому плакав інвалід? (Висловлювання дітей)
- Байдужість - це страшне зло нашого часу. серед
людей черствих, озлоблених, байдужих, здатних
зрадити навіть ближнього, жити важко. Але я впевнена, що
добрих і чуйних людей на землі набагато більше.
-Що ви можете сказати про студентів? (висловлювання
учнів)
- Зробивши добро, людина стає чистішим, краще, світліше.
Якщо кожен з нас буде уважніше до будь-якій людині
- це і буде прояв доброти, милосердя,
співчуття.
V. Групова робота.
- А зараз я пропоную вам попрацювати в групах.
Кожна група отримує конверти із завданням: розділити
запропоновані поєднання слів на дві групи ( «толерантна
особистість »і« інтолерантності особистість »)
- Інтолерантності особистість характеризується поданням
людини про власну винятковість, поганим
вихованням, почуттям дискомфортности існування в
навколишнього його дійсності, бажанням влади,
неприйняттям протилежних поглядів, традицій,
звичаїв.
- Хто вважає, що це говориться про нього? Оцініть себе. Чи не
відповідайте перед класом (самооцінка).
- Толерантна особистість - це шлях людини, добре
знає себе, комфортно почуває себе в
навколишньому середовищу, розуміє інших людей і готового
завжди прийти на допомогу, людини з доброзичливим
ставленням до інших культур, поглядів, традицій.
- Хто вважає, що це про нього? (Не потрібно відповіді при
класі)
- Розділіть запропоновані поєднання слів на дві групи.
повагу думки інших
нерозуміння
доброзичливість ігнорування
бажання що-небудь зробити разом егоїзм
розуміння і прийняття нетерпимість
чуйність вираз зневаги
допитливість дратівливість
поблажливість байдужість

- Ось і підійшов до кінця наш класний годину. Але розмова про
толерантності не закінчений, ми часто будемо повертатися до
цій темі. Крім того, мені хотілося б, щоб наш клас і
наша школа стали простором толерантності, щоб у
нас панували повага, взаєморозуміння, не було сварок, а
радість, удача, доброта, краса, любов були нашими
постійними супутниками.
-Я пропоную вам створити «Дерево толерантності».
Напишіть на листочках, що можна для цього зробити і
прикріпіть їх на наше дерево.
Слайд 13 (Даруй тепло ...) музика
(Звучить пісня у виконанні А. Пугачової «І зникне
смуток ». Учні пишуть на заздалегідь підготовлених
листочках побажання і прикріплюють їх на дерево)
Учні виходять, читають свої записи і приклеюють
листочки
- Намагайтеся бути добрішими, уважнішими до будь-якій людині,
з яким ви вступаєте у взаємини, будь то
однокласник або перехожий. Намагайтеся приймати як факт
присутність інших людей з їхніми ідеями, діяльністю та
способом життя. Це означає, що ви будете визнавати, що
всі люди різні, але ви поважаєте тих, хто не схожий на вас,
тому що кожна людина гідна поваги.
- Я попрошу встати всіх в коло обличчям один до одного, взятися за
руки, витягнути праву ногу вперед і по моїй команді
зробити крок вперед - «назустріч толерантності».
-Назустріч толерантності - крок вперед!
- Я дуже рада нашій зустрічі. Мені приємно було з вами
спілкуватися.

Кожна людина гідна - тема «кожна людина гідна поваги»

Схожі статті