Конспект заняття з образотворчої діяльності «кам'яна квітка»

Тетяна Сивцева
Конспект заняття з образотворчої діяльності «Кам'яна квітка»

Мета. Ознайомити з новою технікою малювання граттажа. Вчити малювати в техніці «граттаж» на основі власних уявлень. Закріплювати будова квітки. Закріплювати правила поведінки, розвивати уяву, фантазію, художньо-естетичний смак, почуття ритму, сприйняття кольору і творчі здібності, виховувати акуратність і обережність при роботі з матеріалом.

Методи і прийоми. Словесний, практичний, наочний.

Розповідь, бесіда, демонстрація ілюстрацій, художнє слово, педагогічний малюнок.

Демонстраційний матеріал. Зразки для показу послідовності техніки «граттаж». Ілюстрації картин, виконані в техніці «граттаж».

Словникова робота. Техніка, граттаж, процарапиваніє, прекрасні, чудові, чарівні, казкові, незвичайні.

Попередня робота. Читання казок Аксакова «Аленький цветочек». В. Катаєва «Цветик семицветик». Малювання кольором по мокрому листу. розгляд ілюстрацій до казок, розглядання будова квітки.

Роздатковий матеріал. Альбомні аркуші формату А-5 (тоновані, покриті шаром свічки і тоновані) для робіт дітей; стеки, дерев'яні палички.

Музичний супровід. Чайковський П. І. «Вальс квітів з твору« Лускунчик »

хід заняття

Вихователь. Хлопці! Хочу вам зізнатися можна? Я людина доросла, але дуже люблю казки, як всі діти. Ось вчора, наприклад, я читала цікаву казку. Хочете знати яку? Може бути ви її читали? Ця казка називається «Кам'яна квітка» Написав її П. Бажов. Знаєте таку казку? Тоді ми можемо згадати і поговорити про неї.

-Хто головний герой казки?

-Яке його головне заняття?

-У кого в гостях був Данило-майстер?

-Що робив він у неї в горах?

А хочете, я навчу вас малювати зовсім по новому квіти. Ми ще так ніколи не малювали! Цей спосіб малювання називається «граттаж». Складне незвичайне слово. Є у нього і дитяче назву «Цап-царапки». А чому така назва, ви мені скажете самі, коли ми закінчимо малювати квіти. Увага! Пропоную відкрити «майстерню художника». І назвати її цим словом. Підкажіть яким? Хто запам'ятав? Отже, в майстерні художника починається робота.

Для початку я повинна придумати, що я буду малювати (наприклад сонце і море)

- Для цього я беру чистий аркуш паперу

-Потім я беру акварельні фарби або гуаш, тонують листи в потрібний мені колір.

-Покриваю свічкою, потім гуашшю.

-Після цього процарапивают потрібний малюнок.

Хлопці, давайте закриємо очі і придумаємо свій малюнок кам'яного квітки. (музичний супровід) .

Самостійна робота. Діти приступають виконання роботи. Процарапивают придуманий квітка.

-Які гарні, казкові, незвичайні квіти у вас вийшли хлопці. Як називається техніка малювання яка допомогла вам намалювати такі красиві малюнки? ( «Граттажа» або «Цап-Царапки»).

Організовуємо виставку, розглядаємо кожну квітку.

Сьогодні ви молодці хлопці. У вас вийшли дуже цікаві малюнки.

Конспект НСД з образотворчої діяльності у 2 молодшій групі «Перша квітка-пролісок» Конспект НСД з образотворчої діяльності у 2 молодшій групі. "Перша квітка - пролісок" Програмні завдання: Освітні розширити.

Конспект заняття з образотворчої діяльності «кам'яна квітка»
Виставка: Кам'яна квітка Ви коли-небудь бували на виставці Кам'яна квітка? Хтось скаже - так, а хтось - ні або - може бути. А в нашому регіоні в місті Апатити.

Схожі статті