Конспект уроку по навколишнього світу - навіщо людина їсть

32 33 34 1 2 35 36 37 38 39 40 41 4 42 43 44 45 46 47 5 48 49 6 50 51 52 53 54 55 56 57 58 9 59 10 60 7 61 62 63 64 65 66 67 68 69 8 70 71 72 11 73 74 75 76 77 78 14 79 80 81 31 17 15 82 16 20 83 84 85 19 86 87 88 30 89 18 90 21 91 92 93 94 95 96 97 98 99 22 100 101 102 103 104 105 23 24 106 107 108 26 109 13 110 111 29 28 112 113 114 115

Увага Знижка 50% на курси! поспішайте подати
заявку

Професійної перепідготовки 30 курсів від 6900 руб.

Курси для всіх від 3000 руб. від 1500 руб.

Підвищення кваліфікації 36 курсів від 1500 руб.

Мета: на основі дослідження підвести учнів до усвідомлення поняття «Навіщо людина їсть»,

дати загальне уявлення про склад продуктів.

1.Создать умови для формування понять: білки, жири, вуглеводи, вітаміни.

2.Способствовать розвитку прийомів розумової діяльності: класифікація, порівняння,

3. Створити умови для формування:

-комунікативної компетентності: вміння організовувати і підтримувати діалог,

4. Виховувати толерантне ставлення один до одного, на матеріалі уроку виховувати

взаємовиручку, визнавати можливість існування різних точок зору і права

кожного мати свою; викладати свою думку та аргументувати свою точку зору та оцінку

пояснювально - ілюстративні, частково - пошукові, словесні, наочні, практичні,

персональний комп'ютер, мультимедійний проектор, сенсорна дошка, роздатковий матеріал

(Конверти з етикетками від продуктів, слова-прислів'я, картки), підручник «Навколишній

світ »4 клас, робочий зошит з навколишнього світу, презентація.

Тривалість уроку 40 хвилин.

- особистісно - орієнтованого навчання;

- пояснювально - ілюстративного навчання;

- педагогіка співробітництва (навчальний діалог, навчальна дискусія);

-ІКТ - технологія (презентація).

Хід уроку: Слайд 1

I. Мотивація уроку:

Послухайте вірш і постарайтеся визначити тему уроку:

Людині потрібно їсти,

Щоб встати і щоб сісти,

Щоб стрибати, перекидатися,

Пісні співати, дружити, сміятися,

Щоб рости і розвиватися

І при цьому не хворіти.

Потрібно правильно харчуватися

З юних років вміти.

Про що поведемо розмову на нашому уроці? (Про харчування, про продукти харчування) Слайд 2

II .Актуалізація опорних знань:

Згадайте, які ознаки характеризують живий організм?

Таким чином, для всіх живих організмів, в т. Ч. І для людини необхідно харчування, це обов'язкова ознака живих організмів.

III. Формування нових знань і умінь.

- Підніміть руки, хто сьогодні снідав?

- А хто не їв? Підніміть руки.

-Що відбувається з вашим організмом в кінці навчального дня? (Слабкість немає сил щось робити відчуваєте почуття голоду)

- Є таке прислів'я:

«Дерево тримається своїм корінням, а людина їжею» Слайд 4

-Поясніть значення цього прислів'я.

-Який висновок ми можемо зробити? (Людині необхідно харчуватися).

- Навіщо? (щоб жити)

(Харчування потрібно для людини регулярно, тому що є джерелом енергії, необхідної для життя).

Дослідницька робота: (робота в групах)

-Подивіться на продукти харчування Слайд 5

1 гр. продукти тваринного происх. / Продукти рослинного происх.

-Перерахуйте продукти тваринного походження?

- Чому їх так називають? (Отримують від тварин)

- Перерахуйте продукти рослинного походження?

- А чому цю групу так називають?

ПЕРЕВІРКА Слайд 6

- А куди можна віднести СІЛЬ? слайд 7

Робота з підручником.

Ми це з'ясуємо з матеріалу підручника.

С.81 -останній абзац - прочитайте.

Висновок: так що таке сіль? (Мінеральна речовина)

-Крім мінеральних речовин, для будь-якого живого організму, необхідні й інші поживні речовини, про які ми зараз дізнаємося.

Зараз ми проведемо дослідження, в ході якого постараємося відповісти на питання

«Який склад продуктів, які ми вживаємо в їжу»

(Учитель роздає етикетки від продуктів, часто вживаються в їжу).

- Що спільного на всіх етикетках? (На всіх етикетках вказується кількість білків, жирів, вуглеводів)

-Послухайте, навіщо вони нам потрібні.

Повідомлення про білках Слайд 8 (додаємо інформацію)

Щоб вирости ти міг

У їжі повинен бути білок.

Він в яйці, звичайно, є

У сирі його не злічити

У молоці і в м'ясі є

Треба їх побільше є.

Білки »- будівельний матеріал для клітин. Він нам потрібен для росту, розвитку щоб

ми були працездатними, не піддавалися хворобам, могли їм чинити опір.

Білків багато в продуктах тваринного походження.

Відкриємо раб. Зошит С37. №83- подивіться на таблицю і скажіть, який продукт є лідером серед білків? (Сир, на 2м. - м'ясо, на3м.- ковбаса варена)

Повідомлення про вуглеводи Слайд 8 (додаємо інформацію)

Фрукти овочі та крупи-

Нам в тепло і негоду

Нам клітковину посилають,

І енергією живлять.

«Вуглеводи» - паливо для клітин, як бензин для машини. Основне джерело енергії для рухливих ігор, фізичної і розумової роботи. Вуглеводів багато в крупах, борошні, крохмалі.

Звернемося до таблиці продуктів.

-Який продукт коштує на 1м. серед вуглеводів? (1м.- макарони, каша манна і гречана, 3м.- хліб білий)

Повідомлення про жирах Слайд 8 (додаємо інформацію)

Жир - що в їжі ми їмо,

Дуже нам необхідний:

Чи вплине на фігуру,

Чи захистить від холодів,

Шубою нам служити готовий.

«Жири» - продовольчі і паливні склади, будівельний матеріал для мозку і нервової системи. Жири є в м'ясі, молоці, салі і в рослинах, з насіння яких отримують масло.

Звернемося до таблиці.

- Який продукт коштує на 1м. серед жирів? (1м.- масло-87г, 2м. - сир-32г, на3м - сметана 26г.)

Жири, білки, вуглеводи -

це органічні поживні вещества.Добавленіе ізслайда 8

Так які речовини входять до складу продуктів, які ми вживаємо в їжу?

(До складу входять органічні поживні речовини і мінеральні)

Це цікаво слайд 9

Людина за 70 років життя з'їдає

більше 2т білків

Цілий вантажний вагон!

Y. Застосування отриманих знань

Не всі продукти, якими харчується людина корисні для здоров'я:

Правильне харчування - умова здоров'я

Неправильне харчування - призводить до хвороб

Пограємо в гру «Що руйнує здоров'я, а що зміцнює»

А зараз я запропоную вам ряд продуктів слайд 10

Обговоріть в групах, які продукти корисні, а які шкідливі.

Чому ви так вважаєте? Ваша думка.

ПЕРЕВІРКА Слайд 11

Ми любимо газовану воду, лимонад, колу. Ми вважаємо, що ці напої втамовують спрагу, але в них міститься так багато цукру, який навпаки викликає спрагу. Часто купуємо смоктальні цукерки, жувальну гумку, а вона викликає утворення шлункового соку, який сприяє захворюванню шлунка.

Чи може людина харчуватися одноманітною їжею?

Чому? (Може призвести до хвороб, харчування має бути збалансованим)

Робота в групах (картки-завдання)

В меню Сергія відсутня одна з груп продуктів. Цю групу продуктів обов'язково потрібно вжити в їжу. Додай в меню одне блюдо так, щоб харчування було збалансованим.

Схожі статті