Конспект уроку на тему ударні і ненаголошені голосні звуки

Тут Ви можете завантажити Конспект уроку на тему "Ударні і ненаголошені голосні звуки. Наголос" для предмета. Російська мова. Даний документ допоможе вам підготувати хороший і якісний матеріал для уроку.

Тема: Ударні і ненаголошені голосні звукі.Удареніе

Цілі: Формувати вміння знаходити ударні і ненаголошені голосні звуки в словах.

Закріпити вміння знаходити ударний склад.

Сприяти розвитку та корекції орфографічною пильність, мислення,

уваги пам'яті, усного та писемного мовлення.

Виробляти потреба в контролі і оцінюванні навчальної діяльності самих

Сприяти вихованню інтересу до російської мови, а також активності і

дисциплінованості на уроці.

Тип уроку: комбінований.

Форма проведення уроку: традиційна.

Устаткування: ТСО, перфокарти, конверти з буквами, картки для диференційованої роботи, ілюстрація і опорні слова для усної творчої роботи, картки для рефлексії.

I Організаційний момент.

- Привіт, хлопці. Сідайте. Зараз урок російської мови.

- Подивіться, чи все необхідне ви приготували для уроку.

II Емоційний настрій.

- Подивіться на картину. Яка пора року зображено? (Розглянути картинку, позитивно налаштуватися на подальшу роботу).

- За допомогою допоміжних слів визначте свій настрій.

- Сподіваюся, такий настрій буде у вас весь урок.

(Я всьому люблю вчитися,

У житті все мені в нагоді.

У школу з радістю йду -

Я інакше не можу).

III Постановка теми та мети уроку.

- Подивіться на стрічку букв, згадайте і скажіть, над якою темою працювали на минулому уроці.

(Голосні букви і звуки).

- Скажіть, на які дві групи діляться голосні звуки?

(Ударні і ненаголошені звуки).

- Правильно. Сьогодні на уроці російської мови ми з вами будемо працювати над темою:

«Ударні і ненаголошені голосні звуки. Наголос ». (Тема відкривається на дошці).

-Сьогодні на уроці будемо вчитися визначити ударні і ненаголошені голосні звуки,

- А також згадаємо, що таке наголос, як знайти ударний склад.

Підніміть руку ті хлопці, хто хоче вдосконалити свої знання з цієї теми.

- Це і є головною метою нашого сьогоднішнього уроку.

- А для цього ви повинні бути уважними, активними і дисциплінованими.

IV Хвилинка чистописання.

- З якою роботи починаємо кожен урок російської мови? Для чого необхідно виконувати цю роботу?

- Послухайте уважно загадки, відгадайте їх:

У боліт літає: жабенят вистачає. (Лелека)

І взимку знайде притулок.

Чи не боїться він простуди-

З першим снігом тут як тут. (Снігур)

Стрибає лише з нальоту, стрибає як м'яч.

Стриб, скок, сірий бік. (Воробей)

На дошці з'являються слова: АІСТ, СНІГУР, ВОРОБЕЙ.

- Назвіть першу букву кожного слова. (А С Г)

-Чому? (Вказує на голосний звук)

- Значить, яку букву писатимемо на хвилинці чистописання?

- Правильно, сьогодні на хвилинці чистописання писатимемо заголовну і малу

букву Аа. Розгляньте зразок цієї літери, її елементи. У наступному рядку напишіть цю букву красиво і акуратно.

- При листі сидите правильно. Слідкуйте за поставою.

V Словникова робота.

- Як можна назвати одним словом все слова, які ви бачите на дошці.

- Що ви можете сказати про слово горобець? (Це словникове слово)

- Значить, яку роботу будемо зараз виконувати?

- Для чого необхідно виконувати словникову роботу? (Щоб правильно писати слова, які ми не можемо перевірити).

Робота з перфокартами.

- Перед вами перфокарта. Вам потрібно вставити пропущену букву, поставте наголос,

Підкресліть букву, яку треба запам'ятати.

Роботу виконують самостійно. Перевірка в парі.

-Поміняйтеся зошитами, перевірте словникову роботу один в одного за зразком.

Якщо не допустили помилок, поставте позначку 5, якщо допустили 1, 2 помилки - 4, 3 помилки-3. Працюйте олівцем.

Підніміть руку, хто отримав 5, 4, 3.

VI Робота над темою уроку.

-Назвіть слова, в яких зустрілася буква а? (Сорока, ворона)

- Напишіть їх у зошити.

- Назвіть голосні в цих словах. (О, а)

- Які голосні ви знаєте ще? (Див. Стрічку букв)

- Що потрібно зробити, щоб поставити в слові наголос? (Виділити голосом ударний звук, покликати це слово.)

- На який склад падає наголос? (На 2 склад, на голосну о)

- Як називається голосний, на який падає наголос? (Ударний)

- Скільки ударних голосних може бути в одному слові? ( Один)

- Як називаються інші голосні? (Ненаголошені)

- скільки їх може бути в слові? (Кілька)

- Молодці! Давайте про це прочитаємо правило в підручнику на сторінці 63.

- Застосовуючи вивчене правило, виконаємо вправу 10, на стор. 62.

(1 учень працює біля дошки, інші в зошити).

- А зараз давайте з вами трохи відпочинемо.

Уявіть, що ви гуляєте по осінньому лісі і слухаєте спів птахів.

VIIIЗакрепленіе вивченого матеріалу.

Усна творча робота.

- Розгляньте ілюстрацію на дошці, що ви бачите на цій картині?

- Послухайте, я прочитаю словосполучення, вам необхідно вставити пропущені букви в слова, використовуючи букви в конвертах, поясніть орфограми.

Осіннє листя я, перший мороз. чудовий день. веселі пташки і.

- Чи будемо ми ставити наголос у слові - день, веселі. Чому?

Усно складіть розповідь по цій картині, використовуючи дані словосполучення.

- Яку користь приносять птахи?

- Як ми можемо допомогти птахам восени і взимку?

1группа працює за картками.

2 група. Завдання: скласти речення за картинкою, записати поставити в словах наголос, підкреслити голосні літери.

- Як називаються голосні, на які падає наголос?

- На які не падає наголос?

IX Домашнє завдання.

Стор. 63 правило, упр. 13. Намалювати малюнок за бажанням.

- Над якою темою працювали сьогодні на уроці?

- Що потрібного і корисного взяли для себе з цього уроку?

- Для чого вам ці знання?

- Я бачу, сьогодні на уроці ви працювали із задоволенням. Перед вами картинки за допомогою яких я пропоную вам оцінити свою роботу на уроці.

- Молодці. Дякую за урок.

Схожі статті