Конспект проведення конкурсу читців «про все на світі» в підготовчих групах

Світлана Тимина
Конспект проведення конкурсу читців «Про все на світі» в підготовчих групах

Мета. вибрати дітей на конкурс читців між дитячими садами; доставити їм задоволення від діяльності.

Освітня галузь «Читання художньої літератури»:

- забезпечити вдосконалення вмінь художньо-мовленнєвої діяльності на основі літературних текстів. виразно розповідати напам'ять вірші, придумувати поетичні строфи;

- виховувати літературно-художній смак, здатність розуміти настрій твору, відчувати музикальність, милозвучність і ритмічність поетичних текстів.

Освітня галузь «Пізнання»:

-сприяти освоєнню дітьми відповідного словника.

Освітня галузь «Соціалізація»:

-розвиток позитивної самооцінки, впевненості в собі, усвідомлення зростання своїх можливостей і прагнення до нових досягнень

Освітня галузь «Комунікація»:

стимулювати і розвивати мовне творчість дітей;

користуватися різними засобами інтонацій виразності. темпом, ритмом мови, логічним наголосом.

вибір учасників в групах дитячого саду;

розучування віршів у різних номінаціях.

хід конкурсу

I. Вхід дітей під музику в зал. Діти сідають на стільці.

Ведучий. «Сьогодні ми з вами зібралися на конкурс читців« Про все на світі ».

Кожна з груп підготувала своїх учасників. з якими ми познайомимося трохи пізніше!

А зараз дозвольте представити вам наше шановне журі.

Але і ваша думка також буде взято до уваги і враховано.

Тема нашого конкурсу позначена як «Про все на світі». тому виділено кілька номінацій для визначення переможців серед учасників.

«Люблю природу російську ...»;

«Наші менші друзі»;

II. Допоможе вести конкурс «Цветик - семицветик».

Назви номінацій написані на зворотному боці пелюсток ».

Ведучий демонструє дітям квітка і пропонує почати змагання.

Команди по черзі називають колір пелюстки. Ведучий відриває пелюстка, зачитується номінація.

По кожній виступають учасники, у яких вірші відносяться до даної номінації.

III. Між виступами проводяться ігри з дітьми.

Мета. підібрати імена, які римуються з назвою іграшки.

кішка - Антошка, Матрьошка,

щурики - Лариска і т. д.

Мета. підібрати риму до назви предмета.

На столі у ведучого знаходиться коробка з предметами (сірник, ложка, картопля, цукерка, книжка і т. Д.)

Ведучий виймає предмет, діти називають його і підбирають рими.

3. «Хто швидше знайде рими в відомих віршах».

Мета. вгадати і назвати риму в вірші.

Ведучий зачитує чотиривірш з творів К. Чуковського, Б. Заходера, А. Барто, С. Маршака, не називаючи останнього слова. Діти згадують і називають його. А потім знаходять у вірші римується слово.

4. Рішення кросворду «Рима».

Мета. заповнити кросворд, підібравши слова до віршів, прочитати риму в виділених клітинах.

5. «Письменник - не письменник».

Мета. закріпити знання про письменників.

Ведучий називає одну за однією прізвища письменників і всякий раз піднімає руку догори. Діти повинні підняти руку слідом за ним, якщо згодні, що це прізвище письменника. Несподівано ведучий може вставити в свій перелік прізвища інших відомих діячів, які не є письменниками. Наприклад, Чайковський, Гагарін і т. Д. Діти повинні бути уважними і помітити підступ. Ведучий може попросити дітей обґрунтувати їх вибір дій.

6. «Докажи два рядки»

Мета. вчити складати вірші в риму, додаючи дві строчки до заданої.

«У зоопарку бегемот

Проковтнув їжака і ось ... »

Наприклад, «Плаче бідний бегемот,

У нього болить живіт".

IV. Підведення підсумків журі. Заключне слово.

Нагородження в номінаціях (грамоти).

Нагородження учасників медалями

Коло пошани учасників.

«Відгадай риму в вірші»

До моря синього пішли,

Море синє запалили.

Море полум'ям горить,

Вибіг з моря (кит). К. Чуковський. Плутанина.

- Кот дряпався, кусався,

Якщо ж був нерівний суперечка,

Від ворогів своїх рятувався,

Залазячи на ... (паркан). Б. Заходер. Пісенька - азбука.

- Замість шапки на ходу

Він надів (сковороду)

Замість валянок рукавички

Натягнув собі на ... (п'яти). С. Маршак. Ось який розсіяний.

А на ранок ось що було:

Бідний Діма раптом осліп.

На вікні лежало мило -

Він сказав, що це ... (хліб). А. Барто. Окуляри.

- Іван Топоришкін пішов на полювання,

З ним пудель пішов, перестрибнувши паркан.

Іван, як колода провалився в болото,

А пудель в річці втопився, як ... (сокира). Д. Хармс. Іван Топоришкін

- То не дощ пішов із хмари

Те посипався з хмари ... (виноград). К. Чуковський. Радість.

- Всім - всім - всім!

Чудо - юдо риба ... (кит). Б. Заходер. Кіт і кіт.

Заповни кросворд, в виділених клітинах ти зможеш прочитати риму до вірша під

1. Соромно старому ревіти -

Ти не заєць, а ... (К. Чуковський. «Крадене сонце»)

2. Море полум'ям горить,

Вибіг з моря ... (К. Чуковський. «Плутанина»)

3. Як у нашого Мирона

На носі сидить ... (К. Чуковський. «Чудо - дерево»)

4. Кот дряпався, кусався,

Якщо ж був нерівний суперечка -

Від ворогів своїх рятувався,

Залазячи на ... (Б. Заходер. «Кіт і кіт»)

5. Піф - паф - і Буйвол навтьоки,

За ним з переляку ... (К. Чуковський. «Носоріг»)

6. В рукава просунув руки -

Виявилося, це ... (С. Маршак. «Ось який розсіяний»)

7. Спати лягав дядя Стьопа -

Ноги клав на ... (С. Михалков. «Дядя Стьопа»)

8. У темряві побачив Петя:

Зверху дивиться велетень.

Виявилося, на рассвете-

Це старий ... (С. Маршак. «Чого боявся Петя»)

9. То не дощ пішов

З хмари і не град,

Те посипався з

Хмари ... (К. Чуковський. «Радість».

- Немає кінця у рядки,

Де стоять три крапки ...

Хто придумав кінець,

Той і буде ... (молодець)

- То я в клітку, то в лінійку,

Написати по ним зумій-ка.

Можеш і намалювати,

Називаюся я ... (зошит).

- Він з вигляду брат баяну,

Де веселощі, там і він.

Я підказувати не стану,

Всім знайомий ... (акордеон).

- Сміливо в небі пропливає,

Обганяючи птахів політ.

Людина ним керує

Що таке? ... (літак)

- Розпустила червоний хвіст,

Полетіла в зграю зірок.

Наш народ побудував цю

- Хмаринок немає на горизонті,

Але розкрився в небі парасольку.

Через декілька хвилин

Ви читаєте дітям першу частину слова, а вони договорюють другу частину.

Присівши на зеленому пагорбі,

Кар-р-р Тошка Кар-р-р низ

(Р. Фархаді. Сороки.)

Гра «Допиши два рядки»

У зоопарку бегемот проковтнув їжака і ось ...

- Плаче бідний бегемот, у нього болить живіт.

- Немає їжака, їжачиха плаче

Бегемот від болю скаче

Ну а він втік в болото.

- Засумували білки, вовки,

Немає їжака на верхній полиці.

Конспект проведення конкурсу читців «про все на світі» в підготовчих групах
«Осіння ярмарок» в старшій і підготовчих групах (фотозвіт) Чайка "№6 у м Воскресенську Моск. обл. ... »А задумка народилася сама по собі! Діти з батьками стали приносити овочі для колективної вироби.

Комплекси бадьорить гімнастики після сну в підготовчих групах Комплекс № 1 бадьорить гімнастики після сну! Веселі хлопці (з елементами дихальної гімнастики) Лежачи в ліжку! Хлопчики і дівчатка дружно.

Конспект конкурсу читців «Про все на світі» для дітей підготовчої групи Мета: розвиток творчого потенціалу дітей дошкільного віку, залучення інтересу дітей до творчості дитячих поетів. Завдання: 1. Тренувати.

Конспект проведення конкурсу читців «про все на світі» в підготовчих групах
Конспект НСД в підготовчих групах «Знайомство з Великобританією» ДЕРЖАВНЕ БЮДЖЕТНА ЗАГАЛЬНООСВІТНІЙ заклад Г. МОСКВИ «ШКОЛА» № 2057 Мета: Згідно з новою концепцією Федерального.

Конспект проведення конкурсу читців «про все на світі» в підготовчих групах
Сценарій проведення конкурсу читців «Правила дорожні дітям знати положено» Мета. • привернути увагу старших дошкільників до вивчення правил дорожнього руху; • навчити дітей правильно поводитися на вулицях і дорогах.

Конспект проведення конкурсу читців «про все на світі» в підготовчих групах
Спільне досугово-розважальний захід в підготовчих групах і групах короткочасного перебування Державна бюджетна освітня установа «школа» № 2057 Спільне досугово -розважальні захід у підготовчих.

Конспект проведення конкурсу читців «про все на світі» в підготовчих групах
Спортивно-розважальний захід в підготовчих групах ХІД ЗАНЯТТЯ. ЕСТАФЕТИ «Вушко голки» В одну лінію розставлені конуси на відстань метра один від одного. Перша пара підбігає до перших.

Схожі статті