Конспект нод в старшій групі по реалізації освітньої галузі «художня творчість»

Юлія Зарубіна
Конспект НСД в старшій групі по реалізації освітньої галузі «Художня творчість» (ліплення) «Собаки»

Інтеграція освітніх областей:

«Пізнання» (узагальнення і систематизація знань дітей про зовнішній вигляд і спосіб життя собак різних порід)

«Комунікація» (розвиток вільного спілкування з дорослими і дітьми);

«Художня творчість» (вчити ліпити за поданням, передавати основну форму предмета, співвідношення частин);)

«Труд» (виховання культури праці. Акуратності, працьовитості, посидючості)

«Музика» (формувати емоційну чуйність на твір)

Мета: Закріплення ЗУН дітей, розширення кругозору за допомогою художньої творчості. виховання дбайливого ставлення до тваринного світу.

1. Вчити розглядати предмети, виділяти основні частини, форму, характерні ознаки тваринного (довжину ніг, форму морди, вух, фактуру поверхні - гладка або потрібно намалювати шерсть);

2. Вчити вибирати спосіб ліплення (по частинах або разом тулуб і голова)

3. Вчити передавати нескладне рух (біжить, лежить, нахилила голову і ін.)

4. Розвивати дрібну моторику рук;

5. Виховувати бажання доповнювати зображення (зліпити маленького цуценятко, кісточку, миску або будь-яке доповнення)

6. Виховувати увагу, посидючість, старанність. акуратність;

7. Виховувати почуття прекрасного, гордість за власну роботу.

Плановані результати розвитку інтеграційних якостей. Активність і допитливість, емоційна чуйність, здатність керувати своєю поведінкою і планувати свої дії на основі первинних ціннісних уявлень.

Попередня робота з дітьми: Читання творів про собак. розгляд ілюстрацій і листівок, спостереження за собакою на прогулянці.

Демонстраційний матеріал: Іграшки (собаки різних порід. Скульптура малої форми, ілюстрації із зображенням собак. Магнітофон, музичні записи.

Роздатковий матеріал: Пластилін, дошки, серветки, стека, серветки.

Дитяча активність: Ігрова, інтелектуальна, комунікативна, трудова.

1. Організаційний момент

2. Сюрпризний момент

3. Художнє слово

3. Гра-імітація «Ми щенята»

5. Виклад нового матеріалу

6. Пальчикова гімнастика

7. Наочне пояснення алгоритму роботи

8. Самостійна діяльність дітей

11. Підведення підсумків

Послідовний хід НСД:

Організаційний момент. діти входять до групи з вихователем. встають в коло, беруться за руки.

- Здрастуйте, хлопці! Утворити коло. візьмемо один одного за ручки, посміхнемося. Ми ж раді один одного бачити? І я вас дуже рада бачити. Які у нас теплі долоньки! Давайте кожен один одному нехай передасть своє тепло. Молодці! Як добре, що ви все сьогодні прийшли!

Наші розумні головки

Думатимуть багато, спритно.

Вушка будуть слухати,

Ротик чітко говорити.

- Хлопці, чуєте? Хто це до нас прийшов у гості? Зараз подивимося (з'являється іграшка собаки).

Йшла вона через міст,

Чотири лапи, п'ятий хвіст.

Якщо міст провалиться,

То вона звалиться.

- Правильно, молодці. До нас в гості прийшла собака. Але прийшла вона не одна, а зі своїми друзями, подивіться, ось їх скільки, і які вони всі різні! (Підводжу дітей до виставки собак різних порід). У чому вони схожі? А чому не схожі? Як ви бачите, собаки бувають різні. за величиною, за будовою. у одній довгий тулуб, довгі ноги, витягнута морда і довгі звисаючі вуха, а в іншої гостра мордочка, короткі ноги і кругла голова, хвіст догори, так, хлопці?

Підніміть руки, хто бачив справжню собаку. Всі бачили, чудово. А у кого вдома є такий вихованець? У Вані, Тимура і Вікі. Добре, Вань, розкажи трішки про свого чотириногого друга.

Спасибі, Ваня, дуже хороша у тебе собачка. Давайте зараз трошки пограємо. Сіли на килимок. Уявіть, що ви - маленькі цуценята. (Чи включається грамзапись, діти зображують собаку. Гавкають, гарчать, бігають на четвереньках і «крутять хвостом».)

-Молодці, сіли на килимок. Як ми вже сказали, собаки бувають різні. тобто різних порід. Які породи ви знаєте? Так, вівчарка, доберман, німецький дог, сенбернар, чорний тер'єр, ротвейлер і так далі (показую ілюстрації). Хлопців, а навіщо людям собаки?

Діти. Собак тримають для охорони. полювання.

- Молодці. Є собаки рятувальники. службові, бійцівські, їздові, декоративні і т. д. (показ ілюстрацій) При всьому різноманітті форм. мастей і розмірів у собак з'явилася одна загальна особливість, яку вони придбали в одомашненном стані, - це собачий гавкіт. Їх дикі родичі не гавкають, а виють, і тільки в завиванні шакалів часом чуються гавкаючі звуки. Послухайте, будь ласка (звучить запис) Собаки мають голий вологий ніс - добре розвинений нюх - "нюховий" тип тварини. Зір собак гірше. ніж у кішок. Слух чуйний. Собаки мають власним запахом. Шерсть собак не намокає. вони люблять купатися. Собаки витривалі. швидко бігають за рахунок сильних ніг. Переслідують здобич. Чути як пересуваються. При ходьбі стираються кігті. А що ще ви знаєте про собак. (Відповіді дітей). Добре, ми забули сказати, що у кожної собаки є своя кличка. згодні? Отже давайте згадаємо ті твори, які ми з вами нещодавно читали:

1. Хто гавкав на слона?

2. Який породи був Артемон?

3. Як звали собачку. який тягнув ріпку?

4. Кличка собаки з мультфільму «Троє з Простоквашино».

5. Як звали пса Еллі з казки «Чарівник Смарагдового міста?»

6. Як звали собаку Малюка?

7. Хто написав оповідання «Бобик в гостях у Барбоса»?

8. Назвіть кличку щеняти, залишеного без нагляду, з вірша С. Михалкова.

- Молодці, у вас чудова пам'ять. Вам би хотілося мати собаку?

- Добре, а давайте зліпимо з пластиліну кожен собі такого вихованця будь-якої породи, яку ви бачите на картинках. Пройдіть, будь ласка, на свої місця. Сіли красиво, спинки тримаємо прямо, ніжки ставимо разом, очі на мене. Для початку, давайте приготуємо до роботи наші вмілі ручки:

У собачки гострий носик,

Є й шийка, є і хвостик. (2 рази)

(Права долоня на ребро, на себе. Великий палець вгору. Вказівний, середній і безіменний - разом. Мізинець поперемінно опускається і піднімається)

- Молодці. Як ви думаєте, як можна зліпити собаку. Так, можна по частинах, з цілого шматка. По частинах ви знаєте як ліпити. Я ж хочу вам нагадати як ліпити з одного шматка тулуб і голову.

Отже, давайте я буду показувати, а ви уважно-уважно дивитися. Ось я ката стовпчик (циліндр, намічаю частина для голови, відгинають її вгору. Окремо ліплю стовпчик, ділю його навпіл і кожну частину ще раз навпіл. Виходять передні і задні ноги). В тулуб роблю поглиблення стеком і вставляю туди стовпчики, потрібно їх щільно примазувати з усіх боків. Спочатку до тулуба прикріпимо ноги, хвіст, потім покажемо деталі. особливості мордочки, вух, лап. Стекой завдамо шерсть (рисочки). Ось і вийшла собачка. Зараз ви визначаєтесь зі способом ліплення. яку породу ви будете ліпити, намічаєте в голові Особеннос даної породи і приступаєте до роботи.

Не забудьте, скористатися серветками після закінчення роботи.

(Перевіряю, чи всі частини виліпили, чи правильно передають будову, розташування частин. Під час самостійної діяльності даю дітям поради, якщо необхідно, надаю дітям допомогу.)

Хлопці, хто закінчив, можете виліпити ще одну або будь-яке доповнення для великий, наприклад, що це може бути?

- Так, з якою вона буде їсти. Або кісточку, яку вона дуже любить.

Молодці, несемо сюди своїх собачок. Давайте подивимося, які вони у нас вийшли? Молодці, які гарні! Ось як багато собак різних порід у нас вийшло. Молодці, тепер у нашій гості стало ще більше друзів. Чия собака подобається вам найбільше? Чому? А мені подобається собака Іллі. подивіться, він зліпив вівчарку, яка сидить біля будки, молодець. А у Віки вийшли дві собачки. мама і донька. Так, Віка? Молодець! А Микиті потрібно наступного разу не поспішати - тоді вийде робота поаккуратнее. Ви дуже старалися сьогодні. Особливо хочу похвалити Ірину, Данила - вони були дуже уважними і швидше за всіх впоралися із завданням. Карина теж молодець, активно брала участь в бесіді. Несемо наших собачок на галявину. нехай погуляють. А я запрошую вас усіх на килимок.

Раз два три чотири п'ять -

(Включаю музику з мультфільму «Бобик в гостях у Барбоса»)

Розгойдуємося в такт музиці і співаємо:

Людина собаці друг. людина собаці друг,

Це знають всі навколо, це знають всі навколо,

Зрозуміло всім, як двічі два,

Немає добрішими істоти.

Лапу першим подає, лапу першим подає,

Волю нервах не дає, волю нервам не дає,

Ще ніхто не помічав,

Щоб хоч раз він загарчав.

Він не гавкає, не кусається,

На перехожих не кидається,

І на кішок - нуль уваги,

Ось це виховання!

- Хлопці, наше заняття підходить до кінця. Вам воно сподобалося? Про що ми з вами розмовляли? Що нового ви дізналися? Що ми робили? Як ми ліпили собак. Мені теж сподобалося заняття. В цілому, ви всі молодці, у нас вийшла справжня виставка. Дякуємо! До нових зустрічей!

Інтеграція освітньої галузі «Музика» з іншими областями в другій молодшій групі МЕТА ГО «Музика» • розвиток музикальності дітей, • розвиток здатності емоційно сприймати музику ЗАВДАННЯ: • розвиток музично.

Програма ознайомлення дітей з рідним краєм «Мир Бодайбинском району» ІНФОРМАЦІЙНА КАРТА ПРОГРАМИ «МИР Бодайбинском РАЙОНУ» ТИП ПРОГРАМИ: освітня. ОСВІТНЯ ОБЛАСТЬ: пізнання, соціалізація.

Схожі статті