Конспект і презентація уроку математики по темі - збільшення числа в кілька разів, 2 клас -


Тема: Збільшення числа в кілька разів.
Мета уроку:
• Ознайомити учнів з новим математичним поняттям. Вчити збільшувати числа в кілька разів, вирішувати завдання на цю тему.
• Відпрацьовувати обчислювальні навички, розвивати творчі здібності, математичну мову, логічне мислення.
• Виховувати повагу і інтерес до предмету, позитивні особистісні якості.
Обладнання: комп'ютер, проектор, картки для індивідуальної
роботи, роздатковий матеріал, демонстраційний
матеріал, зворотний зв'язок.
Хід уроку
I. Організаційний момент. Емоційний настрій.
Учитель: Пролунав дзвінок для нас.
Встали всі у парт красиво,
Привіталися чемно,
Дуже тихо, рівно сіли,
І кожен з вас починає прагнути
До своєї поставленої мети!
- Що ви чекаєте від сьогоднішнього уроку?
2 слайд

- Михайло Васильович Ломоносов сказав: «Математику вже потім вчити треба, що вона розум до ладу приводить». Як ви розумієте ці слова?
- Правильно. Ми повинні бути уважними, рішучими, впевненими в собі і в своїх товаришах, посидющими. На уроці ми зустрінемося з труднощами і перешкодами, які нам треба подолати. Адже ми сильні? Адже для учня сила - це його знання. І так, хлопці, вперед!
II. Усний рахунок.
3 слайд
1. Що спільного в цих числах?
24 27 23 21 28 25
(Двозначні, однакову кількість десятків)
-Яке число «зайве»? (23 - в таблиці множення немає такого значення)
-Яке число «зайве» в залишилася групі чисел? (24 - значення декількох математичних виразів на множення)
-Які математичні вирази можна скласти із значенням 24?
4 ∙ 6 3 ∙ 8
- Від множення яких чисел виходять залишилися значення?
27 = 3 ∙ 9
21 = 7 ∙ 3
28 = 4 ∙ 7
25 = 5 ∙ 5

4 слайд
- У яких чисел можна поміняти цифри місцями, щоб вийшли значення з таблиці множення?
24 28 21 27 25

42 12 72
- Назвіть відповідні вирази.
6 ∙ 7 = 42
3 ∙ 4 = 12
8 ∙ 9 = 72
2. Математичний диктант.
- Зменш число 72 на 24.
- Зменш число 42 на 25.
- Збільш 25 на 28.
- 27 збільш на 24.
Перевір: 48 17 53 51 на слайді
5 слайд
- Перевір сам себе і оціни, на полях постав число відповідає кількості правильно вирішених прикладів.
3. Висновок:
- Що значить: збільшити на ... і яку дію слід виконувати?
- Що значить: зменшити на ... і яке в цьому випадку необхідно виконувати дію?
На дошці таблиця:
Збільшити на ... - +
Зменшити на … - -
II. Нова тема.
1. Повідомлення теми уроку.
- Сьогодні на уроці ми познайомимося ще одним математичним терміном. Але я не можу переступити до вивчення нової теми поки не буду впевнена в тому, що ви всі дуже уважні. Закрийте очі, опустіть головки на парти. Я вважатиму до 3, ви відкриєте очі і скажіть, що змінилося.
(На дошці замість попередньої таблиці з'явилася нова:
Збільшити в ... -
- Давайте спробуємо розібратися, що означає цей вислів і яку дію ми повинні виконувати.
2. Практична робота. (Робота в парах)
- Хлопці 1 варіанту: покладіть на середину парти поруч 2 жовті фішки.
- А хлопці 2 варіанти покладіть поруч з 2 жовтих фішки 3 рази.
6 слайд
На дошці ця ж сама робота
- У хлопців другого варіанту фішок більше або менше?
- Чи можна сказати, що їх на 3 більше? (Немає)
- На 2 більше? (Немає)
- Значить, нам треба вжити якийсь інший вираз.
- Скільки разів по 2 ми взяли? (По 2 взяли 3 рази)
- Яке це дію? (Множення)
- Значить, ми збільшили в 3 рази.
Висновок: Збільшити в кілька разів - провести дію множення.
3.Закрепленіе нового матеріалу.
Робота за картками.
5 9 4 6 3 7
20 36 16 24 12 28
5 9 4 6 3 7
30 54 24 36 18 42
- Хлопцям 1 варіанту збільшити кожне число в 4 рази, а хлопцям 2 варіанти - в 6 разів
- Поміняйтеся зошитами, оцініть і поставте цифру, що позначає кількість правильно вирішених прикладів на полях.
Физминутку для очей
7 слайд
учитель:
Нам радісно, ​​нам весело!
Сміємося ми з ранку.
Але ось настав мить,
Серйозним бути пора.
Очки прикрили, ручки склали,
Головки опустили, ротик закрили.
І затихли на хвилинку,
Щоб не чути навіть жарт,
Щоб не бачити нікого, а
А себе лише одного!
4. Записати вирази під диктовку і знайти їх значення:
(Дітей по одному викликаю до дошки)
- 7 збільшити в 6 разів
- 8 збільшити в 4 рази
- 9 збільшити в 5 разів
- 6 збільшити на 7
- 3 збільшити у 8 разів
- 9 збільшити в 4 рази
5. Самостійна робота за варіантами.
- Запиши математичні вирази і обчисліть їх значення:
1 варіант:
Різниця чисел 32 і 28 збільш в 7 разів.
Твір чисел 4 і 2 збільш на 6 2 варіант:
Суму чисел 43 і 19 збільш на 8
Різниця чисел 61 і 56 збільшити в 9 разів
Перевірка по дешифратор
- Оціни себе. Постав на полях ціфрусоответствующую кількості правильно вирішених прикладів
6. Рішення задач.
8 слайд
В суботу у дворі качалося на лижах 9 хлопців, а в неділю їх кількість збільшилася в 3 рази. Скільки хлопців качалося на лижах в неділю?
- Яку коротку запис ви оберете до цього завдання.
- Запишіть рішення в зошит.
У задачі змінений питання:
Скільки всього хлопців качалося на лижах?
III. Підсумок уроку.
9 слайд
- І так, хлопці, наш урок добігає кінця. Урок розпочався для всіх однаково, але протягом усіх цих 45 хвилин ви по - різному засвоювали матеріал. Хто - то зрозумів його з першого разу, а кому - то вдома ще треба повторити. Але я точно знаю, що знань у вас додалося. У вас у кожного усміхнене личко. Оцініть свої знання, прикріпіть картку з пикою на відповідний відрізок шляху.
Повний текст матеріалу Конспект і презентація уроку математики за темою "Збільшення числа в кілька разів", 2 клас дивіться у скачуваної файлі.
На сторінці наведено фрагмент.

Конспект і презентація уроку математики по темі - збільшення числа в кілька разів, 2 клас -

Евристичне дослідження - форма проблемного навчання, постановка завдань, результат яких невідомий вчителю і учням. Метод допомагає розвивати у дітей креативність, пізнавальний інтерес, логічне і абстрактне мислення. реалізовувати творчий потенціал. Підхід вчить думати і вирішувати завдання самостійно, відкривати нове і не боятися висловлювати власні думки.

Конспект і презентація уроку математики по темі - збільшення числа в кілька разів, 2 клас -

Прийом «Мікрофон» може використовуватися на уроках для перевірки домашнього завдання, активізації опорних знань, мотивації або підведення підсумків уроку. Він допомагає задіяти максимальну кількість учнів, з'ясувати, наскільки діти зацікавилися матеріалом або засвоїли його.

Конспект і презентація уроку математики по темі - збільшення числа в кілька разів, 2 клас -

Отримавши новий клас - перший, або п'ятий, або десятий - класний керівник постає перед проблемою знайомства з хлопцями та їхніми батьками. І якщо знайомство з учнями напевно станеться, незалежно від того, організуємо ми щось особливе (наприклад, цікаву гру або тематичний класний годину) чи ні, то відносини з батьками можуть так і не скластися, якщо вчитель не докладе зусиль. Як же краще познайомитися з сім'єю учня?

Залишити відгук до матеріалу:

Для підтвердження автентичності виданих сайтом документів зробіть запит до редакції.

Про роботу з сайтом

Ми використовуємо cookie.

Якщо ви виявили, що на нашому сайті незаконно використовуються матеріали, повідомте адміністратору - матеріали будуть видалені.

Схожі статті