Конспект безпосередньо освітньої діяльності «пізнання» (фцкм, ФЕМП)

Олена Сизова
Конспект безпосередньо освітньої діяльності «Пізнання» (ФЦКМ, ФЕМП)

Інтеграція освітніх областей. «Пізнання (формування цілісної картини світу; формування елементарних математичних уявлень.)« Музика »; «Здоров'я».

Види дитячої діяльності. ігрова, пізнавально -дослідна; музично - художня.

Мета. Закріплювати назву перелітних птахів, диких тварин, комах.

Вправлятися в рахунку до5.

1. Розширювати знання дітей, що перелітних птахів, диких тварин комах і про місце їх проживання.

2. Розвивати увагу, пам'ять, мислення.

3. Формувати інтерес до природи.

4. Виховувати доброзичливі взаємини.

НОД по «Пізнання» формування цілісної картини світу в індивідуальній формі - вправляти в рахунку від 1 до 5

Матеріали та обладнання. гімнастичні палиці різної довжини; 2 кошика різної висоти; картки з колами от1 до5; картки з групами птахів от1 до5 (1 шпак, 2 гайвороння, 3 журавля, 4 ластівки, 5 горобців) макет дерева; ілюстрації диких тварин і дитинчат. Запис пісні «Весна» сл. і муз Олексія Воїнова, пеньок, м'яч, зображення контурів диких тварин, накладених один на одного, велику повітряну кулю.

Попередня робота. заучування рухових вправи «Про ведмедя»; вправ на координацію мови та рухів; читання віршів про перелітних птахів; диких тварин.

Хід безпосередньо освітньої діяльності:

1. Організаційний момент.

- Хлопці сьогодні я хочу запропонувати вам відправитися на екскурсію в весняний ліс. Як ви думаєте, на чому ми з вами можемо відправитися в цю подорож?

- На, автобусі, велосипеді, паровозі.

- Правильно хлопці. І ми сьогодні вирушимо в подорож на паровозі. Встаємо один за одним і поїхали.

Ось поїзд наш їде,

(Повільно рухаємо ручками).

Все коліщатка стукають.

Паровоз йде по тихіше,

(Швидко рухаємо ручками на кожен ударний склад.)

Зупинка значить ближче.

(Піднімаємо одну ручку дитини вгору. Робимо короткі руху вгору-вниз.)

- Ой, а що це ми зупинилися? Хлопці на нашому шляху великий завал з гілок. Але що хлопці доведеться потрудитися.

-Тоді давайте дружно розберемо завал.

- Хлопці зверніть увагу на палиці. однакові вони чи різні?

- Чим вони відрізняються?

- Одні паки довгі, а інші короткі. Значить, вони відрізняються по довжині.

- А щоб вам було веселіше працювати, пропоную. Зіграти в гру «Хто швидше».

Діти діляться на дві команди. Одна команда збирає довгі палиці і складає їх у високу кошик, інша команда збирає короткі палиці і складає їх в низьку кошик.

-Молодці, хлопці! Відмінно попрацювали. Подивіться, в який гарний ліс ми з вами приїхали. Давайте пройдемося по лісових доріжках подивимося, що ж зараз відбувається в лісі. (Звучить музика)

2. Д / гра «Пташки на дереві»

- Хлопці, подивіться, як багато птахів на дереві. Назвіть птахів, які ви дізналися.

- ластівки, журавлі, шпаки, горобці, граки.

- Назвіть перелітних птахів?

-ластівки, журавлі, шпаки, грак.

Чому їх називаю перелітними?

Птахи восени відлітають на південь, а навесні прилітають назад.

-Назвіть НЕ перелетную птицю?

-Чому горобця називати не перелітної птицею?

- Воробей не відлітає на південь, він зимує в місті.

-Давайте їх порахуємо. А, щоб птахів не злякати, будемо поводитися тихо, і показувати кількість птахів картками.

На «пеньку» розкладені картки з кількістю кіл від 1 до 5. На деревах розвішані з групами птиці

Вихователь показує групу птахів, діти їх називають і показують картку з кількістю кіл.

3. Дидактична гра «Закінчи речення» (з м'ячем)

• Снідаємо ми вранці, а вечеряємо (ввечері)

• Катаемся на ковзанах взимку, купаємося (влітку)

• Днем ми обідаємо, а снідаємо ... (вранці)

• Сонце світить вдень, а місяць. (Вночі)

• Навесні листя розпускаються, а опадає з дерев (восени)

- Давайте з вами сядемо на «Травку» і уважно подивимося, хто ще живе в лісі?

4. Дидактична гра «Хто сховався?»

- -Вже темніє. Ось - ось ніч настане. Нікого не стало видно. Одні лише силуети. На ватмані і контурів диких тварин, накладених один на одного. Відгадайте, які тварини заснули на галявинці? Діти називають.

5. Дидактична гра «Назвіть дитинчати»

- Ось і сонечко зійшло. Ось вийшли на галявину гуляти тварини і переплутали своїх дитинчат. Давайте назвемо їх.

У вовчиці - вовченя

У зайчихи - зайченя

У ведмедиці - ведмежа

У їжачихи - ежонок.

6. Вправа на координацію мови та руху «Про ведмедя»

Вихователь пропонує затриматися на галявинці і розповісти казку про ведмедя:

Ходить по лісі ведмідь, йдуть перевалюючись

Хоче сісти і посидіти.

Де ж таке місце є, розводить руками в боки, запитує

Щоб міг ведмідь присісти?

Те високий пеньок, піднімають руки на рівень грудей

Те стирчить сучок, Стискають пальці в кулак і відставляють

Великий палець в сторону.

Те мокрий мох, Стискають і розтискають пальці,

Те мох пересох. Розгорнувши долоні вниз, вгору.

Ох! Витирають долонею лоб.

Те кричить сорока, змахує руками, як крилами.

Те річка - розводять руки в сторони.

Ні гарного містечка

Ця казка про ведмедя,

Похитуючись, переступають з ноги на ногу.

Про ведмедя - вередун.

7 .Дідактіческая гра «Хто, де сховався?»

Тварини сховалися хто куди? Подивіться на ілюстрацію і назвіть, де сховалися тварини. Діти оглядають і називають.

- Білка на дереві.

- Заєць під деревом.

- Ведмідь за деревом.

- Їжак перед деревом.

8. Дидактична гра «Що зайве?»

Правила гри. Послухайте-но правила гри. Я називаю птахів і комах. Якщо назву птаха, то ви повинні будете помахати руками, зображуючи птицю; якщо комах, то присісти і покласти голову набік, показавши, що комахи взимку відпочивають.

Прилетіли птиці. голуби, синиці, галки, бджоли, снігурі.

Прилетіли птиці. голуби, мурахи, горобці, ворони.

Прилетіли птиці. голуби, синиці, галки, снігурі, коники.

Настав час повернутися в дитячий сад. Ми з вами полетимо на повітряній кулі.

Беріться, за мотузочку закрили очі і полетіли

- Сподобалося вам сьогоднішнє подорож?

- Чим займалися в лісі?

-Що вам сподобалося найбільше? Що запам'яталося?

Моніторинг досягнення дітьми 3-4 років планованих результатів освоєння основної загальноосвітньої програми Діагностичний матеріал відповідає програмі виховання і навчання в дитячому садку під редакцією Васильєвої М.А. Гербовий В. В. Комарової.

Зразок оформлення конспекту НСД Працюючи з педагогами дитячого садка на практиці зіткнулася з проблемою при оформленні конспекту безпосередньо організованою освітньої.

Схожі статті