Федерація скелелазіння Росії, офіційний сайт - розрядні вимоги

Майстер спорту України міжнародного класу:

Зайняти 1-8 місця в змаганнях на трудність, швидкість або в боулдерінг (серії проблемних трас) на чемпіонатах світу, Європи.

Зайняти місця 1-6 місця в змаганнях на трудність, швидкість або в боулдерінг (серії проблемних трас) на етапах Кубка світу за участю не менше 10 найсильніших країн світу.

Зайняти місця в міжнародних змаганнях, включених до календаря міжнародної ради зі скелелазіння (ICC):

1-2 місця в змаганнях на трудність, швидкість або в боулдерінг (серії проблемних трас) за участю не менше 10 країн;
1 місце в змаганнях на трудність, швидкість або в боулдерінг (серії проблемних трас) за участю не менше 5 країн.

Майстер спорту Росії:

Зайняти 1-8 місця в змаганнях на трудність, швидкість або в боулдерінг (серії проблемних трас) на чемпіонаті Росії, Великому Кубку Росії, етапах Кубка Росії.

Зайняти місця в змаганнях на трудність, швидкість або в боулдерінг (серії проблемних трас) на змаганнях II класу з урахуванням їх рангу (Р):

Кандидат у майстри спорту; I, II, III розряди; I, II, III юнацькі розряди:

Зайняти місця на змаганнях не нижче визначених за формулами (результат округляється до цілого в меншу сторону):

Умови виконання розрядних вимог:

1. Черговий розряд присвоюється спортсменам, які мають попередній розряд.

2. Звання МС присвоюється спортсменам не молодше 15 років, а розряд КМС - не молодше 14 років, вважаючи за роком народження.

3. Класи змагань:

I - змагання, включені в календар ICC, чемпіонат, Великий Кубок і етапи Кубка Росії. Ранг змагань I класу дорівнює (Р = 1).
II - інші змагання, включені в календар Федерації скелелазіння Росії (ФСР), що мають ранг не нижче 0,2 і отримали позитивну оцінку представника ФСР.
Головний суддя і заст. Головного судді по трасах на змаганнях I і II класів затверджуються Правлінням ФСР.
III - всі інші змагання.

4. Ранг змагань визначається за індивідуальними коефіцієнтами поточного рейтингу 10-ти найсильніших спортсменів, які взяли участь в даному змаганні за формулою Р = Р с / Ро, де Рс - сума рейтингів 10-ти найсильніших спортсменів, які взяли старт у даному змаганні, а Ро сума рейтингів 10-та найсильніших спортсменів Росії.
У разі, якщо одне місце займає кілька спортсменів, для визначення виконаного розряду вважається середнє арифметичне місць, поділених учасниками, (наприклад, на третьому місці 4 спортсмена: вважається, що всі вони зайняли (3 + 4 + 5 + 6) / 4 = 4 , 5 місце).