Дніпро »-« металіст »- 2 + 2

У неймовірному за напруженням другому таймі догравання з "Металістом", "Дніпро" не втримав перемогу і позбувся віддаленого на трибуну Рамоса.

Скандали, як і гучні заяви навколо можливого розвитку ситуацій не припинялися практично до виходу обох команд на догравання, хоча треба віддати належне Дирекції Прем'єр-ліги: рішення вона прийняла досить швидко. В УПЛ, ознайомившись з усіма обставинами, визнали те, що трапилося на «Дніпро-Арені» форс-мажором і запропонували командам дограти другий тайм в резервний день.

Україна - Прем'єр-ліга. 12-й тур

1: 0 - Мандзюк - 9. 2: 0 - Зозуля - 14. 2: 1 - Едмар - 30. 2: 2 - Девіч - 82

Чимало копалень було зламано і навколо самої процедури догравання - все-таки з моменту закінчення першого тайму пройшло два місяці: хтось із футболістів травмувався, хтось заробив дискваліфікацію. Втім, все виявилося гранично просто. У другому таймі тренери обох команд могли використовувати будь-яких гравців із заявки клубу, крім футболістів, які були замінені або вилучені під час першого тайму матчу, а також відбували дискваліфікацію в цій зустрічі. Крім того футболісти, які перебували на полі в момент зупинки матчу, що не моли бути включені в заявку команд на гру, як запасні. Виходило, що гравці, які закінчували перший тайм, або знову опинялися в «основі», або не потрапляли навіть у запас. В результаті у «Дніпра», в порівнянні першим таймом двомісячної давності, було два зміни в складі: травмованих Стрініч і Мазуха замінили Дуглас і Федецький. Маркевич. який в першому таймі вже був змушений робити перестановки в складі - змінюючи Шав'єра на Бланко. на другу половину зустрічі обмежився заміною Дишленковича на Горяїнова. До слова, з приводу участі в другому таймі Володимира, який з 16-го туру знову вважається легіонером в Україні, теж були питання, але УПЛ чітко дала зрозуміти: оскільки цей матч відноситься до 12-го туру, Дишленкович легіонером не вважається. Хоча, напевно, це вже не мало ніякого значення - Маркевич навіть не взяв воротаря на гру.

Диспозиція перед 45-хвилинка, яку проводила та ж бригада арбітрів, що і перший тайм, виглядала наступним чином: «Дніпро» вигравав 2: 1 (на голи Мандзюка і Зозулі. Гості відповіли м'ячем Едмара), в пасиві у команди Рамоса була зароблена Канкавою жовта картка, у Маркевича - використана заміна. Оскільки командам належало зіграти лише другий тайм зустрічі, то і почали вони його без церемоній рукостискання і вибору половини поля. Ці процедури проводилися перед початком першого тайму. Колишніми залишилися і кольору форми команд: «Дніпро» повинен був грати в білих футболках, а «Металіст» в жовтих. Щоб уникнути ексцесів, у вівторок спеціальна комісія проводила випробування системи енергозабезпечення «Дніпро-Арени». Тестування пройшло успішно.

Змінилося в порівнянні з першим матчем і турнірне становище обох команд. Два місяці тому «Металіст» очолював турнірну таблицю, маючи в активі 29 очок після 11 матчів. Тепер харків'яни йшли на третьому місці, набравши в 16 зустрічах 35 балів. В активі «Дніпра» перед грою з харків'янами було 26 балів і третя позиція в таблиці. Зате другий тайм матчу з «Металістом» команда Рамоса починала п'ятої, набравши в 16 матчах 34 очки. Правда, в разі перемоги, кожна з команд піднімалася б на друге місце, випереджаючи в таблиці київське «Динамо».

Чи не вдалося, щоправда, зібрати і аншлаг на «Дніпро-Арені», хоча варто відзначити, що глядачів на принципові 45 хвилин прийшло досить багато. Вранці в касах залишалося всього шість тисяч квитків. Зате з настроєм у футболістів було все в нормі. Втім, міні-формат матчу, що мав, як вже було сказано, дуже важливе значення для обох клубів, до цього зобов'язував.

«Дніпро» на правах господаря в дебюті другого тайму спробував організувати штурм воріт харків'ян, проте крім фірмового проходу і удару Коноплянки. припав в Родріго Моледо. нічим особливим не запам'яталися. Зате варто було команді Рамоса трохи знизити темп, як «Металіст» моментально цим скористався, видавши ударну десятихвилинку.

Почав Родріго Моледо, пробивав головою після флангового навісу Бланко. але влучив у Бойка. Незабаром вже сам Бланко після ауту пробивав практично з лінії воротарського - за господарів зіграла поперечина. Правда, на цей момент не закінчився, і м'яч відскочив до Сосьо. з ударом якого з меж штрафного впорався Бойко. Трохи пізніше воротар господарів забрав м'яч і після не дуже сильного удару капітана харків'ян метрів з 18-ти. Потім на побаченням з голкіпером «Дніпра» після помилки Чеберячко тікав Гомес. але Денис зіграв відмінно, вибігши за межі поля і вибивши м'яч в аут.

Швидко розібравшись, що зробивши ставку на контратаки, можна рахунок і не втримати, «Дніпро» перейшов до рішучих дій. «Мотором» «Дніпра» став виданий замість СелезнёваЖуліано. Саме бразилець розігнав класну атаку дніпропетровців, а потім, побачивши ривок Зозулі. віддав своєчасний пас форварду. Але Роман занадто довго думав, що робити з м'ячем, а коли зважився на удар, потрапив в стелу в підкаті Азеведо. Кілька кутових біля воріт Горяїнова ні до чого не привели, а ось «Металіст» відповів гостріше: Соуза пробивав головою після передачі Азеведо. але у ворота не влучив.

Ну а потім не обійшлося і без звичної в матчах «Дніпра» і «Металіста» бійки. Спочатку картку за затримку часу отримав Денис Бойко. Незабаром Рамос вирішив піти на маленьку хитрість, не віддаючи вилетів за межі поля м'яч Дієго Соуза. Спалахнула суперечка, а потім почалися справжні розборки, в яких взяли участь всі польові гравці обох команд. Рефері, зайнятий з'ясуванням відносин з Рамосом, пропустив момент удару в обличчя Соуза Ротаня. Хоча, свій «гірчичник» бразилець все ж отримав. А тренер «Дніпра» і зовсім відправився оглядати матч в підтрибунне приміщення.

Після невеликого перепочинку «Металіст» продовжив тиск на ворота Бойка. Бланко непогано пробивав з-за меж штрафного - воротар впорався. Потім голкіпер не дав забити Сосьо, випередивши аргентинця, вривається в штрафну «Дніпра». Але все ж команді Маркевича вдалося втілити свою перевагу в забитий м'яч. Вийшовши на заміну Марлос віддав чудову передачу на Девіча. і Марко, в матчі 18 туру з «Іллічівцем» перервав своє гольовий мовчання, технічно в дотик пробив повз Бойко.

Біда для «Дніпра» не прийшла одна. Отримав травму Дуглас, і Рамосу довелося проводити вимушену заміну, позбавивши себе можливості посилити гру. Але нічия не входила в плани «Дніпра». Господарі на останніх хвилинах матчу влаштували справжній штурм воріт гостей. Здорово пробивав після подачі Коноплянки Канкава - Горяїнов впорався. Потім воротар «Металіста» не дозволив забити Матеус. а вже в компенсований арбітром час Коноплянка, пробиваючи зі штрафного, м'яч «вирубав» стояв у «стінці» Девіча. Удар був настільки сильним, що через мить Марко просто впав в центрі поля, а Маркевич був змушений міняти форварда. Що вийшов на поле Гоменюк навіть забив гол, але рефері взяття воріт відмінив, зафіксувавши фол з боку форварда.

«Металіст» вистояв, врятував матч, заробив одне очко. Втім, нічия в цій зустрічі зіграла на руку «Шахтарю» і «Динамо». І в черговий раз доводиться констатувати, що маючи відмінний шанс по ходу чемпіонату залишити двох грандів позаду, обидва клуби не зуміли ним скористатися і в підсумку розташувалися услід за «Динамо» і «Шахтарем». Хоча останній в році, що минає тайм вийшов відмінним!