Циклони і антициклони, відкритий клас

Тема: Циклони і антициклони.

Мета: Сформувати уявлення про циклонах і антициклонах і їх вплив на

  1. Повторити значення понять: «атмосферні фронти»; познайомимося з поняттями «циклони і антициклони» і їх впливом на погоду. Синоптична карта.
  2. Вчити визначати по синоптичної карті особливості погоди для різних пунктів
  3. Удосконалювати вміння працювати з різними джерелами інформації - текстом підручника, картосхемами.

Устаткування: мультімедійнік, презентація, карти атласу, підручник.

1. Організаційна частина:

- перевірка відвідуваності уроку;

- перевірка готовності до уроку.

2. Перевірка домашнього завдання.

- Назвіть кліматичні поясаУкаіни.

- Які фактори впливають на формування клімату

- Який вплив на клімат робить географічна широта?

- Що називають сонячною радіацією?

- Що називають сумарною радіацією?

- Які повітряні маси діють над терріторіейУкаіни?

(Арктичні, помірні, тропічні; в основному це континентальний

- Який фактор визначає характер погоди? (Властивості повітряних мас)

- Як називається зміна властивостей повітряних мас під впливом

- Що таке атмосферні фронти?

- Як утворюється холодний фронт?

(Холодне повітря підтікає під теплий, виштовхуючи його на верх, теплий

повітря швидко охолоджується, випадають рясні опади у вигляді злив з

грозами, ясна, прохолодна погода)

-Як утворюється теплий фронт?

(Тепле повітря піднімається над холодним, при підйомі він охолоджується,

волога конденсується, випадають опади, настає потепління, йдуть

Циклон - (від грец. Kyklon - кружащийся).

Антициклон - антициклон - АНТІЦІКЛ'ОН. антициклону, · чоловік. (Від · грец.

Ізобара - лінія рівного тиску.

4. Робота з підручником стор. 62. Заповніть таблицю.

Схожі статті