Чи потрібно Росії перше місце в групі хокей - кубок світу

На Кубку світу використовується незвична російському вболівальнику енхаелівський система підрахунку очок - за будь-яку перемогу нараховується два бали, за поразку в овертаймі чи по буллітам - один, а за поразку в основний час - нуль.

У разі рівності очок положення команд визначається так: якщо "суперечка" йде між двома збірними, то вище виявляється та, яка здобула перемогу в особистій зустрічі. А ось якщо однакове число балів набрали три або чотири команди, то в справу вступають інші показники:

1) Кількість перемог в основний час або овертаймі (без урахування буллітів);

2) Кількість перемог в основний час;

4) Число закинутих шайб;

5) Різниця шайб в матчах між командами, що набрали однакову кількість очок;

6) Число закинутих шайб в матчах між командами, що набрали однакову кількість очок.

Якби подібний регламент був на Кубку світу, то в разі поразки "Тре Крунур" від Північної Америки з різницею в одну шайбу, але в результативному матчі (скажімо, 4: 5), російська збірна б достроково вилетіла з турніру. На щастя, пріоритет "різниці шайб" дає нам шанс вирішувати свою долю самим.

Команда Північної Америки поки випереджає нас за різницею шайб. фото AFP

Рабинер вірить в Швецію, Шевченко - в Північну Америку

Отже, перейдемо нарешті до найцікавішого - розкладами. Як збірної Росії вийти в півфінал? Умови залежать від результату сьогоднішнього матчу Швеція - Північна Америка.

1) Якщо шведи виграють в основний час, то перед останнім ігровим днем ​​становище команд буде таким: Швеція - 6 (3 матчі), Росія - 2 (2), Північна Америка - 2 (3), Фінляндія - 0 (2). Таким чином, хоча б одне очко (тобто потрібна нічия в основний час в матчі проти фінів) виводить нас в півфінал. А от поразка після трьох періодів, швидше за все, виявиться фатальним - за різницею шайб ми зараз відстаємо від СА ( "0" проти "+2", і для того, щоб обігнати "янгстеров" в боротьбі трьох збірних, нам необхідно, щоб вони крупно поступилися шведам).

2) Якщо шведи виграють в овертаймі чи по буллітам, то становище буде таким: Швеція - 6 (3), Північна Америка - 3 (3), Росія - 2 (2), Фінляндія - 0 (2). Як і в попередньому випадку, нас влаштує нічия в основний час - ми перевершимо янгстеров за особистими зустрічами "янгстеров".

3) Якщо шведи програють в основний час, ситуація стане такою: Північна Америка - 4 (3), Швеція - 4 (3), Росія - 2 (2), Фінляндія - 0 (2). Фіни вибувають з боротьби за плей-офф і втрачають мотивацію на останній матч. Росіянам треба буде вигравати в основний час, причому бажано з хорошою різницею, щоб перевершити хоча б одного суперника. Правда, при такому варіанті зберігаються шанси на перше місце в групі.

4) Якщо шведи програють в овертаймі чи по буллітам, таблиця набуде такого вигляду: Швеція - 5 (3), Північна Америка - 4 (3), Росія - 2 (2), Фінляндія - 0 (2). В цьому випадку перше місце зайняти ми не зможемо, але зате вийдемо в півфінал навіть в разі перемоги не в основний час.

Поразка шведів у останньому турі навряд чи зіграє на руку росіянам. Фото USA Today

Швеція дочекалася фінського "трупа"

Очевидно, що найгірший варіант - ураження шведів в основний час. Необхідність обігравати фінів з потрібною різницею (правда, в разі великого поразки шведів ця різниця може знайти вид "+1") - завдання не з приємних.

Так, це єдиний варіант, при якому росіяни можуть зайняти перше місце і уникнути в півфіналі зустрічі з переможцем групи А - і якщо Європа не піднесе чергову сенсацію, то їм стане Канада. Однак чи потрібно "тікати" від господарів турніру? Якщо ми розраховуємо на перемогу в Кубку світу, а не ставимо проміжні цілі у вигляді фіналу, то краще зустрітися з канадцями саме в півфіналі - шансів обіграти їх в одному матчі, а не в серії до двох перемог, набагато більше.

З інших розкладів на матч Швеція - Північна Америка нас найбільше влаштовують перемоги шведів, причому розгром "янгстеров" може подарувати нам право на ще одну помилку. Правда, плюс іншого роду є і перемог "молодих зірок" - в такому варіанті для фінів остання гра набуває статусу товариської. Однак чи допоможе це нашої збірної?